Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Kapłańskie zmagania

Przez sport możemy prowadzić innych do Pana Boga – podkreślił ks. Tomasz Szady z parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 32/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

tenis stołowy

Małgorzata Zaręba

Zawody wróciły po przerwie związanej z pandemią

Zawody wróciły po przerwie związanej z pandemią

U progu wakacji Zamość stał się miejscem rozgrywek XXX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Księży w Tenisie Stołowym. Wzięło w nich udział 29 kapłanów diecezjalnych i zakonnych z archidiecezji gdańskiej, gnieźnieńskiej, lubelskiej, poznańskiej, przemyskiej, a także z diecezji gliwickiej, kieleckiej, legnickiej, łomżyńskiej, sandomierskiej, sosnowieckiej i zamojsko-lubaczowskiej. Impreza miała formułę międzynarodową, dzięki obecności zawodników posługujących we Francji, Włoszech i na Ukrainie.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu kapłani podjęli dwudniowe zmagania. W pierwszym dniu w grze podwójnej (deble), natomiast drugiego dnia w turnieju indywidualnym rozegrali zawody w kilku kategoriach wiekowych oraz w kategoriach Amator i Open.

Wyniki rozgrywek

Pierwsza gra podwójna: I miejsce – Tomasz Flis, Piotr Zwoliński (diec. sandomierska), II miejsce – Andrzej Łuszcz, Krzysztof Augustynek (diec. zamojsko-lubaczowska), III miejsce – Waldemar Wiśniowski (diec. kielecka), Krzysztof Szybiak (arch. przemyska).

Druga gra pojedyncza, kategoria 25-34 lat: I miejsce – Norbert Turczynowski (diec. legnicka), II miejsce – Krzysztof Jabłoński (diec. sosnowiecka), III miejsce – Paweł Maj, (diec. legnicka); kategoria 35-44 lat: I miejsce – Tomasz Flis (diec. sandomierska), II miejsce – Tomasz Szady (diec. zamojsko-lubaczowska), III miejsce – Krzysztof Augustynek (diec. zamojsko-lubaczowska); kategoria 45-54 lat: I miejsce – Piotr Zwoliński (diec. sandomierska), II miejsce – Andrzej Łuszcz (diec. zamojsko-lubaczowska), III miejsce – Paweł Jakimcio (arch. gdańska); kategoria 55-64 lat: I miejsce – Krzysztof Szybiak (arch. Przemyska), II miejsce – Stanisław Kryszczuk (arch. lubelska), III miejsce – Marek Piosik (arch. gnieźnieńska); kategoria 65-75 lat: I miejsce – Antoni Paździorko (arch. gdańska), II miejsce – Ireneusz Oliwkowski (arch. gnieźnieńska), III miejsce – Kazimierz Mikulski (diec. zamojsko-lubaczowska); kategoria Amator (bez ograniczeń wiekowych): I miejsce – Melchizedek Olejok (diec. gliwicka), II miejsce – Artur Seweryn (diec. sosnowiecka), III miejsce – Lech Szymczyński (diec. łomżyńska); kategoria Open: I miejsce – Tomasz Flis (diec. sandomierska), II miejsce – Paweł Jakimcio (arch. gdańska), III miejsce – Andrzej Łuszcz (diec. zamojsko-lubaczowska). Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został ks. Tomasz Flis z diecezji sandomierskiej.

Reklama

Rywalizacja po przerwie

Rozgrywki wróciły po przerwie związanej z pandemią. Walka we wszystkich kategoriach była bardzo zacięta. – Ciężko się gra. Trudno się wraca do sprawności sprzed pandemii, mimo że wciąż trenujemy. Trzeba dać z siebie dużo potu i serca, żeby coś wygrać – zaznaczał ks. Andrzej Łuszcz, proboszcz parafii Łabunie.

Zawody są dla kapłanów okazją do sportowej rywalizacji, ale także do modlitwy oraz wymiany doświadczeń duszpasterskich. – Oprócz spotkania przy stole, by grać i cieszyć się pasją sportową, są także spotkania jeszcze przy innych stołach, przy których spożywamy wspólnie posiłki i rozmawiamy, ale także to najważniejsze spotkanie – na Mszy św. – z naszym Panem, który powołuje nas nade wszystko do pracy duszpasterskiej – podkreślił ks. Tomasz Szady z parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie.

Mistrzostwa zorganizowali wspólnie: Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Uczniowski Klub Sportowy „Optima” w Zamościu. Zawodom patronowali: bp Marian Rojek oraz Andrzej Wnuk, prezydent miasta Zamość.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Klerycy z Częstochowy drugi raz z rzędu drużynowymi mistrzami Polski w tenisie stołowym

Podczas XXIV Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym rozegranych w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie drużyna gospodarzy w składzie: dk. Sebastian Woźniak, dk. Paweł Wilk i Tomasz Trochimiuk obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.

Dk. Paweł Wilk przyznał, że kiedy zobaczył rozkład drużyn, uświadomił sobie, że jest szansa na ponowne zwycięstwo. – Te zespoły były bardzo mocne, ale znaliśmy je z poprzednich mistrzostw i w przeszłości udawało nam się, wprawdzie po ciężkich bojach, ale pokonywać je w bezpośrednich starciach – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Dawne ślady miasta ukryte przed światem

2023-01-28 13:00

[ TEMATY ]

Łódź

Piotr Drzewiecki

Podczas przebudowy różnych fragmentów miasta Łodzi, prowadzone są badania archeologiczne. Naukowcy znajdują ukryte na co dzień przed światem przedmioty świadczące o bogatej historii mieszkańców miasta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję