Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Kapłańskie zmagania

Przez sport możemy prowadzić innych do Pana Boga – podkreślił ks. Tomasz Szady z parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 32/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

tenis stołowy

Małgorzata Zaręba

Zawody wróciły po przerwie związanej z pandemią

Zawody wróciły po przerwie związanej z pandemią

U progu wakacji Zamość stał się miejscem rozgrywek XXX Międzynarodowych Mistrzostw Polski Księży w Tenisie Stołowym. Wzięło w nich udział 29 kapłanów diecezjalnych i zakonnych z archidiecezji gdańskiej, gnieźnieńskiej, lubelskiej, poznańskiej, przemyskiej, a także z diecezji gliwickiej, kieleckiej, legnickiej, łomżyńskiej, sandomierskiej, sosnowieckiej i zamojsko-lubaczowskiej. Impreza miała formułę międzynarodową, dzięki obecności zawodników posługujących we Francji, Włoszech i na Ukrainie.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu kapłani podjęli dwudniowe zmagania. W pierwszym dniu w grze podwójnej (deble), natomiast drugiego dnia w turnieju indywidualnym rozegrali zawody w kilku kategoriach wiekowych oraz w kategoriach Amator i Open.

Wyniki rozgrywek

Pierwsza gra podwójna: I miejsce – Tomasz Flis, Piotr Zwoliński (diec. sandomierska), II miejsce – Andrzej Łuszcz, Krzysztof Augustynek (diec. zamojsko-lubaczowska), III miejsce – Waldemar Wiśniowski (diec. kielecka), Krzysztof Szybiak (arch. przemyska).

Druga gra pojedyncza, kategoria 25-34 lat: I miejsce – Norbert Turczynowski (diec. legnicka), II miejsce – Krzysztof Jabłoński (diec. sosnowiecka), III miejsce – Paweł Maj, (diec. legnicka); kategoria 35-44 lat: I miejsce – Tomasz Flis (diec. sandomierska), II miejsce – Tomasz Szady (diec. zamojsko-lubaczowska), III miejsce – Krzysztof Augustynek (diec. zamojsko-lubaczowska); kategoria 45-54 lat: I miejsce – Piotr Zwoliński (diec. sandomierska), II miejsce – Andrzej Łuszcz (diec. zamojsko-lubaczowska), III miejsce – Paweł Jakimcio (arch. gdańska); kategoria 55-64 lat: I miejsce – Krzysztof Szybiak (arch. Przemyska), II miejsce – Stanisław Kryszczuk (arch. lubelska), III miejsce – Marek Piosik (arch. gnieźnieńska); kategoria 65-75 lat: I miejsce – Antoni Paździorko (arch. gdańska), II miejsce – Ireneusz Oliwkowski (arch. gnieźnieńska), III miejsce – Kazimierz Mikulski (diec. zamojsko-lubaczowska); kategoria Amator (bez ograniczeń wiekowych): I miejsce – Melchizedek Olejok (diec. gliwicka), II miejsce – Artur Seweryn (diec. sosnowiecka), III miejsce – Lech Szymczyński (diec. łomżyńska); kategoria Open: I miejsce – Tomasz Flis (diec. sandomierska), II miejsce – Paweł Jakimcio (arch. gdańska), III miejsce – Andrzej Łuszcz (diec. zamojsko-lubaczowska). Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został ks. Tomasz Flis z diecezji sandomierskiej.

Reklama

Rywalizacja po przerwie

Rozgrywki wróciły po przerwie związanej z pandemią. Walka we wszystkich kategoriach była bardzo zacięta. – Ciężko się gra. Trudno się wraca do sprawności sprzed pandemii, mimo że wciąż trenujemy. Trzeba dać z siebie dużo potu i serca, żeby coś wygrać – zaznaczał ks. Andrzej Łuszcz, proboszcz parafii Łabunie.

Zawody są dla kapłanów okazją do sportowej rywalizacji, ale także do modlitwy oraz wymiany doświadczeń duszpasterskich. – Oprócz spotkania przy stole, by grać i cieszyć się pasją sportową, są także spotkania jeszcze przy innych stołach, przy których spożywamy wspólnie posiłki i rozmawiamy, ale także to najważniejsze spotkanie – na Mszy św. – z naszym Panem, który powołuje nas nade wszystko do pracy duszpasterskiej – podkreślił ks. Tomasz Szady z parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie.

Mistrzostwa zorganizowali wspólnie: Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Szkoła Podstawowa nr 9 oraz Uczniowski Klub Sportowy „Optima” w Zamościu. Zawodom patronowali: bp Marian Rojek oraz Andrzej Wnuk, prezydent miasta Zamość.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Klerycy powalczyli o medale po raz XXI

[ TEMATY ]

Częstochowa

bp Andrzej Przybylski

tenis stołowy

Archiwum WSD/Częstochowa

Czy klerycy uprawiają sport? Jasne, że tak. Czy są w tym dobrzy? I to jeszcze jak. Dowodem na to są Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Tenisie Stołowym, które po raz XXI odbyły się w hali Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie w dniach 26-28 listopada.

Do duchowej stolicy Polski przyjechali alumni z 19 seminariów. W pierwszy dzień zawodów odbył się turniej drużynowy.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: papieska pasterka o 19.30

2022-11-30 13:40

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia Ojciec Święty będzie o godz. 19.30 przewodniczył tradycyjnej „Pasterce” w bazylice watykańskiej – wynika z opublikowanego 30 listopada kalendarza papieskich celebracji na okres Bożego Narodzenia.

Ponadto w pierwszy dzień Świąt, 25 grudnia o godz. 12.00 papież udzieli z loggii centralnej bazylki watykańskiej uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”, w ostatni dzień roku, 31 grudnia będzie w bazylice św. Piotra przewodniczył pierwszym nieszporom uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Te Deum w podziękowaniu za miniony rok.

CZYTAJ DALEJ

Sieć modlitewna. Możesz dołączyć

2022-11-30 22:09

[ TEMATY ]

modlitwa

św. Maksymilian

Misjonarki o. Kolbego

Misjonarki o. Kolbego

Misjonarki modlą się w celi św. Maksymiliana.

Misjonarki modlą się w celi św. Maksymiliana.

Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, które są instytutem świeckim, zachęcają wiernych do włączenia się w inicjatywę pod nazwą „Cela miłości”.

Nazwa projektu nawiązuje do celi – bunkra głodowego w obozie Auschwitz, w której o. Maksymilian Kolbe oddał życie za swoje współbrata, czyniąc to z miłości do bliźniego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję