Reklama

Aspekty

W szkole miłości Maryi

Z Gorzowa Wlkp. wyruszyła jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 32/2022, str. II

[ TEMATY ]

Pielgrzymka na Jasną Górę

Karolina Krasowska

W gorzowskiej pielgrzymce bierze udział ok. 300 pielgrzymów

W gorzowskiej  pielgrzymce bierze udział ok. 300 pielgrzymów

Pielgrzymka rozpoczęła się Eucharystią w gorzowskiej katedrze, której przewodniczył bp Tadeusz Lityński. – Nasze oczy powinny być zwrócone w stronę nieba. Tam się uczymy wrażliwości na to, co najważniejsze, czemu powinniśmy tak naprawdę poświęcić więcej uwagi, czasu, wysiłku. Pięknie tę prawdę tłumaczy sens waszego pielgrzymowania. Cały trud pielgrzymki, bez wielu udogodnień, komfortów życia, ma pokazać waszym sercom, co jest najważniejsze. Głęboko wierzę, że Pan przez te rekolekcje w drodze, wskaże wam tę Bożą potęgę, z którą wrócicie do codzienności, bo taki jest sens pielgrzymowania: aby wrócić przemienionym do domu, do tych zmagań, problemów, trudów, które niesiecie na Jasną Górę w swoich sercach – powiedział pasterz diecezji. – Drodzy pielgrzymi, nieście ze sobą, z Maryją, miłość Boga Ojca tym, do których pójdziecie. Idźcie do szkoły miłości na Jasną Górę, tam czeka już na was Matka – dodał.

W tym roku pielgrzymom towarzyszy hasło „Abyśmy byli jedno”, które jest zawołaniem sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty. – Główną intencją tegorocznej pielgrzymki jest pokój na świecie oraz nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji. Naszą modlitwą również bardzo serdecznie otaczamy przyszłego biskupa ks. kan. Adriana Puta, który 13 sierpnia w konkatedrze zielonogórskiej przyjmie sakrę biskupią – powiedział ks. Krzysztof Kolanowski, przewodnik pieszej pielgrzymki z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę, w której w tym roku bierze udział grupa ok. 300 pątników.

– Pielgrzymka to dla mnie wyjątkowy czas, w którym mogę się zatrzymać, a przez trud i pracę nad sobą, bardziej zbliżyć się do naszego Pana. To czas, który poświęca się również bliźniemu – powiedziała Małgorzata Nowakowska z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzowie Wlkp. – Jasna Góra to dla mnie wyjątkowe miejsce. Zabierali mnie tam moi rodzice; od dziecka klimat pielgrzymkowy jest mi bliski. Tam jest nasza Mama, która opiekuje się nami na co dzień, dlatego zanosimy Jej wszystkie troski, sprawy i podziękowania za każdy przeżyty w łasce dzień – dodała gorzowianka.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Tadeusz Lityński: Pielgrzymka jest dla wielu kotwicą duchowego ratunku

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

Rokitno

Kęszyca Leśna

Pielgrzymka na Jasną Górę

Karolina Krasowska

28 września kierownicy pieszych pielgrzymek z całej Polski modlili się w Rokitnie

28 września kierownicy pieszych pielgrzymek z całej Polski modlili się w Rokitnie

- Boża miłość nigdy się nie poddaje! Ale zawsze daje człowiekowi tyle czasu ile on potrzebuje. Zawsze próbuje, bo nie rezygnuje z nikogo! - mówił bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. w rokitniańskiej bazylice sprawowanej dziś w intencji kierowników pieszych pielgrzymek na Jasną Górę, którzy po raz pierwszy przybyli do naszej diecezji z całej Polski.

Od 27 do 29 września w domu rekolekcyjnym w Kęszycy Leśnej odbywa się spotkanie kierowników pielgrzymek z całej Polski. Dziś nawidzili oni diecezjalne sanktuarium w Rokitnie, gdzie spotkał się z nimi bp Tadeusz Lityński. 

CZYTAJ DALEJ

Prof. Koseła: by dotrzeć do młodych Kościół musi znaleźć nowe formy duszpasterskie

2023-02-01 12:58

[ TEMATY ]

młodzi

Karol Porwich/Niedziela

Po stronie młodzieży wiele się zmieniło. Przed Kościołem stoi tu duże wyzwanie, musi znaleźć nowe formy duszpasterskie, które pozwolą dotrzeć do młodych ludzi – ocenił socjolog prof. Krzysztof Koseła. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z KAI podsumował najnowsze badanie praktyk niedzielnych, przeprowadzane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego.

Anna Rasińska (KAI): Rok 2021, którego dotyczą najnowsze statystyki ISKK, to czas, w którym częściowo wciąż obowiązywały obostrzenia związane z koronawirusem. Na ile zebrane dane można uznać za miarodajne?

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

2023-02-01 21:41

Biuro Prasowe AK

    Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

    - Chcę podkreślić odpowiedzialność, która spoczywa na człowieku za to wielkie dobro, jakim jest świat. Pan Bóg stawiając człowieka na szczycie stworzeń, nie upoważnił go do tego, by świat niszczył i rujnował, ale powołał go, by w Jego imię opiekował się światem i o niego się troszczył – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego pszczelarzy, sadowników i leśników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję