Reklama

Niedziela na lato

Niedziela na lato

Biegiem do Maryi

Diecezja bydgoska
W dniach 20-21 sierpnia odbywa się III Akademicka Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę.

Niedziela na lato 34/2022, str. XII

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Karol Porwich/Niedziela

Organizatorem pielgrzymki jest Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. Każdy jej uczestnik jest zobowiązany pokonać minimum 10 km biegu w czasie nie dłuższym niż 70 min. Wybiera jeden (lub więcej) z trzydziestu dwóch 10-kilometrowych etapów i stawia się na umówionym wcześniej miejscu. Łącznie pielgrzymka sztafetowa przebiegnie 330 km w ciągu 33 godzin. Podczas drogi pielgrzymi przekazują sobie jako „pałeczkę” różaniec. Każdy uczestnik proszony jest o odmówienie dziesiątki Różańca.

Pielgrzymka startuje 20 sierpnia po Mszy św. o godz. 6 z parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy (ul. Bołtucia 5). Do celu dotrze 21 sierpnia ok. godz. 17. Zakończeniem pielgrzymki będą Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godz. 20 i Apel Jasnogórski. Więcej informacji na: www.martyria.pl .

2022-08-16 12:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krakowscy pielgrzymi wyruszli na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Janusz Pasik

"Bądźcie świadkami Miłości" - powiedział abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski do uczestnkiów XXXVIII Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, podczas porannej Eucharystii rozpoczynającej to wydarzenie.

Kilka tysięcy pielgrzymów przez najbliższe 6 dni będą zmierzać do Czarnej Madonny, by stawić się przed Jej obliczem w dniu 11 sierpnia. Wędrującym będzie towarzyszyć hasło: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" , a każdy z nich oprócz swoich osobistych intencji, powierzał będzie w trudach pielgrzymkowej drogi Ojca Świętego Franciszka i naszą Ojczyznę.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Pawlina: nie róbmy z Bożego Narodzenia tradycji bez Boga

2022-11-25 15:31

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

Ks. Krzysztof Pawlina

Adobe Stock

„Mam nieraz wrażenie, że tam nie ma treści. Że zapominamy, Kogo my świętujemy. Tradycja bez Boga” - mówi o świętowaniu Bożego Narodzenia ks. prof. Krzysztof Pawlina. Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie zaprasza na cykl adwentowych konferencji przygotowujących do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia, pod hasłem „Odnowić pamięć serca”.

Zaplanowano cztery konferencje: „Zdążyć na czas”, „Delikatność piękna”, „Wybrać miłość” i „Bliscy dalecy”. Mają one pomóc w przygotowaniach do uroczystości Bożego Narodzenia.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję