Reklama

Niedziela Podlaska

Jesteśmy w Kościele

Teren Wyższego Seminarium Duchownego przepełniony był młodzieńczą radością i zapałem, a to wszystko za sprawą rekolekcji stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Niedziela podlaska 36/2022, str. I

[ TEMATY ]

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Archiwum FDNT

Młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka

Młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka

Do Drohiczyna w dniach od 15 sierpnia do 18 sierpnia przyjechała młodzież korzystająca ze wsparcia fundacji z diecezji drohiczyńskiej i białostockiej oraz dwoje reprezentantów diecezji ełckiej. Tegoroczne rekolekcje odbywały się pod hasłem „Jestem w Kościele”

Krótki, bo tylko czterodniowy obóz, był pełen atrakcji. W planie dnia znalazły się miejsca m.in. na integracje, prace w grupach i konferencje. Oprócz rozrywek uczestnicy rano modlili się Jutrznią oraz uczestniczyli wspólnie we Mszach św.

Rozważania i słowo do młodych wygłosił ks. Piotr Jarosiewicz, który sprawował opiekę duchową nad uczestnikami. Zainteresowanie i wsparcie okazywał również ks. Krzysztof Mielnicki, diecezjalny koordynator Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Nad realizacją i bezpieczeństwem uczestników czuwała kadra z różnych krańców Polski w składzie: Natalia Rybczuk, Kinga Kołtyś, Dagna Pabian, Kinga Pawłowska, Julia Wrzosek, Kamila Babicka, Klaudia Jędral, Monika Szymańska, Aleksandra Oleksiuk i Daniela Zubrzycka.

Reklama

Mimo ograniczonego czasu, podczas wycieczek pojazdem elektrycznym, uczestnicy zapoznali się z historią i tradycjami Drohiczyna. Odwiedzili również Muzeum Diecezjalne, gdzie mogli podziwiać cenne artefakty, takie jak kolekcja ornatów kontuszowych czy kielich z duszą.

17 sierpnia młodzież uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej przez bp. Piotra Sawczuka. Uczestników odwiedził również ks. Łukasz Nycz, wicedyrektor biura ds. formacji stypendystów fundacji i pani Anna Marszałek, asystent zarządu fundacji.

Kolejne popołudnie uczestnicy rekolekcji spędzili aktywnie, pokonując siedmiokilometrową trasę rzeką Bug. Mimo słońca i trudności humory dopisywały i wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce.

Wieczory były pełne radości i dobrej zabawy, a wspólne tańce – belgijka, skrzypek, tunel – pomogły nawiązać bliższe relacje. Wieczór talentów pozwolił młodym pochwalić się swoimi umiejętnościami. Uczestnicy mogli zadawać kadrze anonimowe pytania, na które ostatniego wieczora zostały udzielone odpowiedzi. Młodzież interesowały tematy nie tylko błahe i zabawne, ale także poważne, świadczące o dojrzałości chrześcijańskiej.

2022-08-30 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pontyfikat Jana Pawła II nie może zostać zapomniany

[ TEMATY ]

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

św. Jan Paweł II

Adam Bujak, Arturo Mari/Biały Kruk

Z uwagi na swoją doniosłość pontyfikat Jana Pawła II nie może zostać zapomniany - powiedział w niedzielę kard. Kazimierz Nycz. Podczas Mszy św. sprawowanej w Świątyni Opatrzności Bożej metropolita warszawski zachęcił do wsparcia funduszu stypendialnego Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Pod hasłem “Nie lękajcie się!” w niedzielę obchodzony jest 21. Dzień Papieski.

Chcemy przekazać następnym pokoleniom, że był pontyfikat, który otworzył Kościół na świat i świat na Kościół - powiedział kard. Nycz. “Pamiętamy, że dzieła, których dokonał dla świata, dla Kościoła, dla Europy, dla Europy Środkowo-Wschodniej, dla Polski są dziełami nie do zapomnienia” - dodał hierarcha.

CZYTAJ DALEJ

Papież do narodu ukraińskiego: w waszym cierpieniu ożywa krzyż samego Chrystusa

2022-11-25 19:08

[ TEMATY ]

papież

list

modlitwa za Ukrainę

PAP/FABIO FRUSTACI

Nie ma dnia, w którym nie byłbym blisko was i nie nosił was w moim sercu i mych modlitwach. Wasz ból jest moim bólem. Dziś widzę was na Chrystusowym krzyżu; was, którzy cierpicie z powodu terroru, rozpętanego przez tę agresję - pisze papież Franciszek w poruszającym liście do narodu ukraińskiego. Zapewnia w nim o nieustannej modlitwie, podziwie i bliskości, względem wszystkich, cierpiących z powodu trwającej wojny.

Publikujemy treść papieskiego listu:

CZYTAJ DALEJ

PŚ w skokach - Żyła trzeci w Ruce, wygrana Laniska

2022-11-26 11:41

[ TEMATY ]

sport

skoki narciarskie

Piotr Żyła

PAP/EPA/KIMMO BRANDT

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskiej Ruce. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek, drugi był Austriak Stefan Kraft. Czwartą pozycję wywalczył lider cyklu Dawid Kubacki, który dwukrotnie wygrał na inaugurację sezonu w Wiśle.

Żyła po raz dwudziesty w karierze stanął na podium konkursu Pucharu Świata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję