Reklama

Głos z Torunia

Rodziny na Bożą chwałę

W przyszłym roku będziemy obchodzili 50. rocznicę pierwszych rekolekcji dla rodzin i powstania pierwszych kręgów Domowego Kościoła. Tymczasem do ruchu włączają się kolejne małżeństwa.

Niedziela toruńska 40/2022, str. I

[ TEMATY ]

Domowy Kościół

Emilia i Błażej Majewscy

Ruch Światło-Życie to dar dla całych rodzin

Ruch Światło-Życie to dar dla całych rodzin

Nowy rok formacyjny Ruch Światło-Życie rozpoczął 17 września w kościele św. Maksymiliana Kolbego na toruńskiej Skarpie. Wśród zgromadzonych pojawił się m.in. moderator diecezjalny Ruchu oraz moderator Domowego Kościoła (rodzinnej gałęzi ruchu), kapłani opiekunowie kręgów rodzinnych, młodzież, a także kilkadziesiąt małżeństw wraz dziećmi.

Rozwój i wzrost

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się Eucharystią. W homilii ks. Jacek Wieczorek, nowy moderator diecezjalny Domowego Kościoła, wskazywał m.in. na konieczność rozwoju i wzrostu. – Wszystko, co czynimy, powinno odbywać się ku większej chwale Bożej – zakończył. Pod koniec Mszy św. doszło do oficjalnego i uroczystego przekazania posługi par rejonowych. Po trzech latach nastąpiła zmiana małżeństw, które będą odpowiadały za rozwój Domowego Kościoła i powierzonych kręgów w swoich rejonach. Była to też ważna chwila w rozwoju wspólnoty w diecezji toruńskiej – powstał kolejny, już siódmy, rejon obejmujący kręgi małżeństw, co świadczy o popularności wspólnot rodzinnych.

Radość i ciekawe historie

Po zakończonej Liturgii uczestnicy przeszli do sali widowiskowej. Justyna i Krzysztof Marcinkowscy, nowa para diecezjalna, rozpoczęli uroczystą agapę od podziękowań ustępującej parze diecezjalnej oraz kończącemu posługę moderatora diecezjalnego ks. kan. Dariuszowi Aniołkowskiemu.

Reklama

W pierwszej części spotkania zgromadzeni mogli wysłuchać świadectw małżeństw z przeżytych w wakacje rekolekcji w charyzmacie Światło-Życie. Były one pełne radości oraz ciekawych historii. Nie zabrakło także świadectwa młodej uczestniczki oazy młodzieżowej.

Podsumowania

Druga część spotkania przebiegała w atmosferze uczty miłości: przy ciepłych napojach i słodkościach przygotowanych przez małżeństwa. Był to doskonały moment do rozmów podsumowujących czas wakacyjny, jak również do podzielenia się pomysłami na nowo rozpoczynający się rok formacyjny w Domowym Kościele i całym Ruchu Światło-Życie. Bogu dziękujemy za ten dar, jak również za osobę jego założyciela, czcigodnego sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

2022-09-27 13:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Widzieć, osądzić, działać

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Domowy Kościół

spotkanie opłatkowe

Screen

Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła Archidiecezji Częstochowskiej odbyło się on-line z udziałem abp. Wacława Depo.

Podczas spotkania, które odbyło się 9 stycznia, nie mogło oczywiście zabraknąć kolęd. Wprawdzie śpiewaliśmy je w dość nietypowy sposób - prowadzili Anastazja i Andrzej Filipscy, a każdy wyciszył mikrofon i razem z nimi śpiewał w swoim domu.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert charytatywno-integracyjny dla dzieci

2022-11-29 07:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karol Porwich/Niedziela

W najbliższą sobotę w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się koncert z okazji Dnia Świętego Mikołaja. Udział weźmie w nim 5 tys. dzieci z niepełnosprawnościami i pochodzących z najuboższych rodzin województwa łódzkiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję