Reklama

Niedziela Podlaska

Z różańcem w ręku

Czuwania modlitewne to dla członków Kół Żywego Różańca ważne cykliczne wydarzenia. W tym roku odbywały się w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach oraz w Sanktuarium Maryjnym w Miedznie.

Niedziela podlaska 45/2022, str. VII

[ TEMATY ]

czuwanie modlitewne

Renata Przewoźnik

Uroczystościom w Miedznie przewodniczył ks. Jarosław Rzymski

Uroczystościom w Miedznie przewodniczył ks. Jarosław Rzymski

Program spotkań modlitewnych 15 i 22 października obejmował: Mszę św., Różaniec, konferencję zatytułowaną „Różaniec skuteczną modlitwą o pokój”, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu. W obu miejscach spotkanie rozpoczynało się o godz. 16, a kończyło Apelem Jasnogórskim. Do Ostrożan przybyli członkowie Kół Różańcowych z dekanatów: bielskiego, brańskiego, ciechanowieckiego, drohiczyńskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego i sarnackiego, natomiast do Miedzny: z łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego.

W Ostrożanach czuwanie rozpoczął ks. Wiesław Niemyjski, dziekan drohiczyński, który podał wiele przykładów mocy modlitwy różańcowej, począwszy od dramatycznych czasów, w których żył św. Dominik i podjął się duchowej walki z albigensami (katarami). Kolejnym punktem była modlitwa różańcowa prowadzona przez ks. Mariusza Woltańskiego i Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji bp. Piotra Sawczuka. Biskup podziękował przybyłym za modlitwę różańcową i przypomniał objawienia Matki Bożej, ze szczególnym podkreśleniem objawień w latach 1932-33 w Belgii. Ostatnie, w Banneux, w którym Najświętsza Dziewica ukazywała się od 15 stycznia do 2 marca 1933 r. jedenastoletniej Mariette Beco. Wielokrotnie powtarzała jej: „Kochane dziecko, módl się usilnie”. Widok często klęczącej na śniegu i modlącej się Mariette spowodował wiele nawróceń m.in. ojca dziewczynki. Homilię podczas Mszy św. wygłosił kustosz sanktuarium ks. Piotr Wójcik, miejscowy proboszcz, zachęcając do modlitwy różańcowej. Miłą niespodzianką dla zebranych było przybycie ks. Tadeusza Kryńskiego – dziekana ciechanowieckiego i ks. Mirosława Puchacza – proboszcza z Sawic.

Czuwanie w Miedznie rozpoczął ks. Jarosław Górski, przybliżając zebranym historię obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Mszy św. koncelebrowanej, przewodniczył ks. Jarosław Rzymski – notariusz kurii i delegat biskupa drohiczyńskiego. W homilii ks. Jarosław przypomniał o 44. rocznicy oficjalnego rozpoczęcia pontyfikatu przez Jana Pawła II, a dalej nawiązując do Listu Świętego Pawła Apostoła do Efezjan zwracał uwagę na potrzebę większego zaangażowania współczesnych w Kościele, w tym do pomocy misjonarzom. Bezpośrednio po Eucharystii, nabożeństwo różańcowe poprowadził ks. Daniel Plewka. Do Miedzny z wiernymi przybył ks. Antoni Kunicki – proboszcz z Sadownego i ks. Tomasz Szmurło z parafii Repki-Szkopy. Po krótkiej przerwie konferencję wygłosił ks. Wiesław Niemyjski. Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas obu spotkań, prowadził ks. Roman Kowerdziej – diecezjalny duszpasterz Wspólnot Maryjnych. Szczęśliwi i z nowymi siłami powróciliśmy do swoich środowisk, aby spełniając prośbę Matki Bożej, gorliwiej chwycić za „narzędzie wybrane przez niebo”.

2022-10-28 20:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

By powstrzymać zło

Niedziela zamojsko-lubaczowska 12/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

adoracja

czuwanie modlitewne

Joanna Ferens

Głównym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu

Głównym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu

Mieszkańcy Biłgoraja zjednoczyli się na całonocnej modlitwie w ramach akcji „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”.

Modlitewne czuwanie odbyło się w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju. – Ta inicjatywa, wspólna modlitwa za naszą ojczyznę, o pokój dla Ukrainy, całej Europy i świata, które wyszły od wiernych, są nam wszystkim bardzo potrzebne w tym trudnym czasie – podkreślił w rozmowie proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Biłgoraju, ks. prał. Józef Flis i dodał: – Dziś, gdy widzimy, co dzieje na Ukrainie, gdy giną niewinni ludzie, to nie możemy być obojętni. Musimy się w tych trudnych czasach wspierać zarówno darami materialnymi, jak i modlitwą, gdyż wiara góry przenosi.

CZYTAJ DALEJ

Dofinansowanie dla parafii w Starej Wsi i diecezji

2023-01-27 21:00

[ TEMATY ]

konkurs

dofinansowanie

beneficjenci

ks. Szymon Tracz

Projekt książki.

Projekt książki.

Diecezja bielsko-żywiecka oraz parafia Podwyższenia Krzyża św. w Starej Wsi zostały beneficjentami konkursu „Drewno jest z lasu”.

Diecezja wraz ze starowiejską parafią otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Leśnego, którymi dysponuje Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Dzięki temu będzie możliwe wydanie publikacji pt.: „Blask i splendor drewnianych kościołów Beskidzkiego Muzeum Rozproszonego Diecezji Bielsko-Żywieckiej” autorstwa ks. dr. Szymona Tracza, gdzie będzie prezentowana drewniana architektura sakralna Podbeskidzia.

CZYTAJ DALEJ

Prezkazanie Światła pokoju we Lwowie

2023-01-28 13:34

[ TEMATY ]

pokój

Ukraina

Lwów

Karol Porwich/Niedziela

Przedstawiamy relację fotograficzną naszego fotografa prosto ze Lwowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję