Reklama

Niedziela Podlaska

Z różańcem w ręku

Czuwania modlitewne to dla członków Kół Żywego Różańca ważne cykliczne wydarzenia. W tym roku odbywały się w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach oraz w Sanktuarium Maryjnym w Miedznie.

Niedziela podlaska 45/2022, str. VII

[ TEMATY ]

czuwanie modlitewne

Renata Przewoźnik

Uroczystościom w Miedznie przewodniczył ks. Jarosław Rzymski

Uroczystościom w Miedznie przewodniczył ks. Jarosław Rzymski

Program spotkań modlitewnych 15 i 22 października obejmował: Mszę św., Różaniec, konferencję zatytułowaną „Różaniec skuteczną modlitwą o pokój”, Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu. W obu miejscach spotkanie rozpoczynało się o godz. 16, a kończyło Apelem Jasnogórskim. Do Ostrożan przybyli członkowie Kół Różańcowych z dekanatów: bielskiego, brańskiego, ciechanowieckiego, drohiczyńskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego i sarnackiego, natomiast do Miedzny: z łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego.

W Ostrożanach czuwanie rozpoczął ks. Wiesław Niemyjski, dziekan drohiczyński, który podał wiele przykładów mocy modlitwy różańcowej, począwszy od dramatycznych czasów, w których żył św. Dominik i podjął się duchowej walki z albigensami (katarami). Kolejnym punktem była modlitwa różańcowa prowadzona przez ks. Mariusza Woltańskiego i Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji bp. Piotra Sawczuka. Biskup podziękował przybyłym za modlitwę różańcową i przypomniał objawienia Matki Bożej, ze szczególnym podkreśleniem objawień w latach 1932-33 w Belgii. Ostatnie, w Banneux, w którym Najświętsza Dziewica ukazywała się od 15 stycznia do 2 marca 1933 r. jedenastoletniej Mariette Beco. Wielokrotnie powtarzała jej: „Kochane dziecko, módl się usilnie”. Widok często klęczącej na śniegu i modlącej się Mariette spowodował wiele nawróceń m.in. ojca dziewczynki. Homilię podczas Mszy św. wygłosił kustosz sanktuarium ks. Piotr Wójcik, miejscowy proboszcz, zachęcając do modlitwy różańcowej. Miłą niespodzianką dla zebranych było przybycie ks. Tadeusza Kryńskiego – dziekana ciechanowieckiego i ks. Mirosława Puchacza – proboszcza z Sawic.

Czuwanie w Miedznie rozpoczął ks. Jarosław Górski, przybliżając zebranym historię obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Mszy św. koncelebrowanej, przewodniczył ks. Jarosław Rzymski – notariusz kurii i delegat biskupa drohiczyńskiego. W homilii ks. Jarosław przypomniał o 44. rocznicy oficjalnego rozpoczęcia pontyfikatu przez Jana Pawła II, a dalej nawiązując do Listu Świętego Pawła Apostoła do Efezjan zwracał uwagę na potrzebę większego zaangażowania współczesnych w Kościele, w tym do pomocy misjonarzom. Bezpośrednio po Eucharystii, nabożeństwo różańcowe poprowadził ks. Daniel Plewka. Do Miedzny z wiernymi przybył ks. Antoni Kunicki – proboszcz z Sadownego i ks. Tomasz Szmurło z parafii Repki-Szkopy. Po krótkiej przerwie konferencję wygłosił ks. Wiesław Niemyjski. Adorację Najświętszego Sakramentu, podczas obu spotkań, prowadził ks. Roman Kowerdziej – diecezjalny duszpasterz Wspólnot Maryjnych. Szczęśliwi i z nowymi siłami powróciliśmy do swoich środowisk, aby spełniając prośbę Matki Bożej, gorliwiej chwycić za „narzędzie wybrane przez niebo”.

2022-10-28 20:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czuwania w Jaroszowcu rozpoczęte

Niedziela sosnowiecka 24/2022, str. V

[ TEMATY ]

czuwanie modlitewne

Piotr Lorenc/Niedziela

Wieczorna Eucharystia na rozpoczęcie czuwań

Wieczorna Eucharystia na rozpoczęcie czuwań

Na maryjne czuwania w sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych przybywa coraz więcej wiernych.

Eucharystię pod przewodnictwem ks. prał. Stanisława Puchały – emerytowanego proboszcza parafii katedralnej Chrystusa Króla w Katowicach, a obecnie kapelana kaplicy św. Barbary w kopalni „Guido” w Zabrzu, koncelebrowało ponad trzydziestu kapłanów z różnych stron naszej diecezji. Licznie przybyli także wierni nie tylko z Jaroszowca, lecz także z sąsiednich miast i wsi. Majowe spotkanie poświęcone było Matce Bożej i wszystkim mamom z racji ich święta przypadającego dzień przed czuwaniem. Po Mszy św., jak to jest w zwyczaju, odmówione zostały Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna do Matki Bożej. Całość modlitewnego spotkania zwieńczyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

CZYTAJ DALEJ

Przygotowania duchowe i zewnętrzne do Bożego Narodzenia

2022-12-09 19:17

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Boże Narodzenie

BPJG

Przygotowania, duchowe i zewnętrzne, do Bożego Narodzenia widać także na Jasnej Górze. Paulini i pielgrzymi podkreślają, że najważniejszy jest „porządek w sercu”, a pomóc może nam w tym Maryja. Spowiedź odbywa się w Kaplicy Sakramentu Pokuty w godz. 6.15-19.30.

Do Sanktuarium dotarły już ogromne choinki, które złożone są na dziedzińcu. Staną w Bazylice. - Świąteczne dekoracje też są ważne, bo pomagają w przeżywaniu spotkania z Jezusem - mówiła pani Małgorzata.

CZYTAJ DALEJ

Brazylia: jutro odbędzie się beatyfikacja 20-letniej Izabeli Krystyny Mrad Campos

2022-12-09 16:32

[ TEMATY ]

Brazylia

błogosławiona

Wikipedia/autor: Bastião Já Sabe na licencji Creative Commons

Isabel Cristina Mrad Campos

Isabel Cristina Mrad Campos

W sobotę 10 grudnia podczas Mszy św. polowej w Barbacena w Brazylii arcybiskup-senior Aparecidy kard. Raymundo Damasceno Assis ogłosi błogosławioną urodzoną w tym mieście Izabelę Krystynę Mrad Campos. W 1982 w wieku 20 lat została ona zamordowana, broniąc się przed wykorzystywaniem seksualnym i gwałtem.

Oto krótki życiorys nowej błogosławionej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję