Reklama

Niedziela Podlaska

Złoci Jubilaci

To, że czcigodni Jubilaci jesteście dzisiaj razem po 50 latach wspólnego życia w sakramentalnym związku małżeńskim, oznacza, że udało się wam dobrze rozpoznać swoje powołanie – powiedział bp Piotr Sawczuk podczas Mszy św. w intencji małżonków z gminy Drohiczyn, którzy w tym roku świętują złote gody.

2022-11-15 13:50

Niedziela podlaska 47/2022, str. I

[ TEMATY ]

jubileusz małżeństw

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Złoci Jubilaci wraz z duszpasterzami

Złoci Jubilaci wraz z duszpasterzami

Swój jubileusz obchodzą 23 pary. Świętowanie rozpoczęto Eucharystią celebrowaną w drohiczyńskiej katedrze pod przewodnictwem pasterza diecezji, którą koncelebrowali ks. kan. Zdzisław Jancewicz – proboszcz parafii Śledzianów oraz ks. kan. Grzegorz Terpiłowski – proboszcz parafii Miłkowice Maćki. Przybyłych powitał miejscowy proboszcz ks. kan. Wiesław Niemyjski. Biskup w homilii przypominał znaczenie sakramentu małżeństwa. – Jest on po to, aby odwzorowywać miłość Jezusa wobec Kościoła, aby trwać obok siebie, aby wzajemnie się wspierać, darzyć zaufaniem i gdy trzeba, okazywać cierpliwość, przebaczać. Jak zauważył, w roku 1972 czasy nie były łatwe. – Nie zrażając się trudnościami postanowiliście założyć rodzinę, we wzajemnym zaufaniu i we wzajemnym wspieraniu się postanowiliście budować wspólny dom i wspólne szczęście – powiedział biskup. Życzył, aby Bóg darzył jubilatów swoim błogosławieństwem na dalsze lata ich życia, aby ciesząc się zdrowiem mogli długo jeszcze dokładać cenne cegiełki do życia społeczności drohiczyńskiej gminy i aby byli radością dla swoich bliskich.

Na zakończenie Mszy św. biskup wręczył przybyłym jubilatom specjalne dyplomy zawierające pasterskie błogosławieństwo.

Kolejna część spotkania miała miejsce w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie. Gospodarzem był burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym. Wraz z przybyłymi duchownymi oraz starostą powiatu siemiatyckiego Markiem Boblem i wicestarostą Sylwestrem Zgierunem złożyli dostojnym jubilatom życzenia. Ważnym momentem było wręczenie medali nadanych przez Prezydenta RP. Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć. Dźwięki muzyki w wykonaniu kapeli Sami Swoi z Brańska zapewniły świąteczny nastrój oraz motywowały do tańca.

W uroczystościach jubileuszowych udział wzięli: Irena i Zenon Bielawscy, Teresa i Michał Bisz, Barbara i Józef Daniłowiczowie, Lucjan Domaraczeńko, Walentyna i Kazimierz Koskowie, Teresa i Tadeusz Kurkowie, Olga i Józef Maćkowiakowie, Zdzisława i Zbigniew Miłkowscy, Halina i Jan Miszczukowie, Janina i Marian Oleksiukowie, Krystyna i Mikołaj Pikulińscy, Krystyna i Piotr Porzezińscy, Stanisław Skrzypkowski, Janina i Stanisław Walczuk, Barbara i Ryszard Zakrzewscy, Olga i Wiesław Żabińscy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przepis na szczęśliwe małżeństwo

Niedziela toruńska 39/2020, str. IV

[ TEMATY ]

jubileusz małżeństw

Archiwum rodziny Haliny i Janusza Mazurków

W gronie animatorów Spotkań Małżeńskich w kaplicy Sióstr Karmelitanek w Łasinie

W gronie animatorów Spotkań Małżeńskich w kaplicy Sióstr Karmelitanek w Łasinie

Z pewnością wielu naszych czytelników uczestniczyło w uroczystości odznaczenia krzyżem papieskim Haliny i Janusza Mazurków. Kim są i dlaczego można na nich patrzeć i słuchać ich godzinami?

Renata Czerwińska: Pochodzą Państwo z Krosna. Jak to się stało, że zamieszkali Państwo w Toruniu?

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Przeniesienie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego

2022-12-09 09:54

Ks. Marek Kuś

Poświęcenie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego w 2018 r.

Poświęcenie pomnika ks. Idziego Radziszewskiego w 2018 r.

4 lata temu, 8 grudnia 2018 r., dokładnie w 100. rocznicę pierwszej inauguracji roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w pobliżu KUL na skwerze abp. Józefa Życińskiego w Lublinie stanął pomnik ks. Idziego Radziszewskiego.

CZYTAJ DALEJ

Przygotowania duchowe i zewnętrzne do Bożego Narodzenia

2022-12-09 19:17

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Boże Narodzenie

BPJG

Przygotowania, duchowe i zewnętrzne, do Bożego Narodzenia widać także na Jasnej Górze. Paulini i pielgrzymi podkreślają, że najważniejszy jest „porządek w sercu”, a pomóc może nam w tym Maryja. Spowiedź odbywa się w Kaplicy Sakramentu Pokuty w godz. 6.15-19.30.

Do Sanktuarium dotarły już ogromne choinki, które złożone są na dziedzińcu. Staną w Bazylice. - Świąteczne dekoracje też są ważne, bo pomagają w przeżywaniu spotkania z Jezusem - mówiła pani Małgorzata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję