To ważna inicjatywa, która w diecezji odbywa się już kolejny raz. Jak wyjaśnia Katarzyna Tsarakhov: – Naszym pragnieniem jest, aby życie było szanowane na każdym etapie, od poczęcia do naturalnej śmierci, aby było obdarzane miłością i szacunkiem. Jesteśmy przekonani, że życie jest bezcennym darem od Boga, który jednak często bagatelizujemy.
Zaplecze modlitewne
Okazuje się, że odzew jest duży. W sumie modlitwę podjęło ponad 400 osób, nie tylko z diecezji legnickiej, ale były także osoby z całej Polski i z zagranicy. Każdego dnia, więcej niż przez 24 godziny, trwała nieustanna modlitwa w intencji życia i pokoju na świecie. Dołączyć można było w każdej chwili. Modlitwa kończy się w Niedzielę Palmową.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
O Boże Miłosierdzie
Równolegle z tą inicjatywą odbywał się także modlitewny flashmob. W każdą sobotę o godz. 15 przy kościołach, przy których działa oddział KSM-u gromadzili się młodzi i starsi na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Intencja jest ta sama: poszanowanie dla życia oraz pokój na świecie.
Reklama
Jak podkreśla Hanna Sopotnicka, nie można sobie wyobrazić jakichkolwiek działań pro life bez modlitwy i wsparcia duchowego. Ta forma modlitwy odbyła się w Nowogrodźcu, w 2 parafiach w Bolesławcu, a 9 marca dotarła do Legnicy. Przy kościele Matki Bożej Królowej Polski zgromadziło się kilkadziesiąt osób, aby zanosić prośby do Boga. – Modlitwie towarzyszyły relikwie naszych patronów – św. Stanisława Kostki oraz bł. Karoliny Kózkówny. Obecnością i modlitwą chcemy zrobić coś dobrego, pokazać też, że dla młodych sprawa życia i pokoju jest sprawą fundamentalną – mówi Hanna.
Głos wsparcia
Właśnie na znaczenie wsparcia duchowego zwrócił uwagę m.in. ks. Tomasz Kancelarczyk, założyciel Bractwa i Fundacji Małych Stópek, który głosił rekolekcje w Polkowicach. – To bardzo cenna inicjatywa ludzi młodych. Nie wyobrażam sobie naszej konkretnej działalności i jakiejkolwiek innej dla sprawy życia, bez zaplecza duchowego. Dla spraw materialnych potrzebna jest podbudowa duchowa. Nie da się wykonać wysiłku fizycznego bez uprzedniego wysiłku duchowego. On daje moc. Zatem startem dla udzielania jakiejkolwiek pomocy materialnej jest modlitwa – podkreślił ks. Tomasz.
Kolejny flashmob odbył się w piątek 15 marca w Polkowicach, a ostatni zaplanowano w sobotę 23 marca w Lubinie, przy sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego.