Reklama

Niedziela Sandomierska

Ostrowiec Świętokrzyski

Młodzi wspierają

W liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio w mury świątyni św. Jadwigi Królowej wprowadzone zostały relikwie św. z Pietrelciny.

Niedziela sandomierska 41/2024, str. III

[ TEMATY ]

Ostrowiec Świętokrzyski

Archiwum prywatne

Młodzież biorąca udział w projekcie

Młodzież biorąca udział w projekcie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii w szkole realizowany będzie projekt społeczny „Tak Cię słyszę, jak Cię widzę – wsparcie dla osób niesłyszących”. Jego celem jest zwiększenie świadomości zbiorowej na temat życia osób niesłyszących w społeczeństwie, promowanie integracji tych osób w różnych sferach życia publicznego i prywatnego. – Niesłyszący doświadczają wielu trudności w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Osoby te często wykluczone są ze społeczeństwa, tworzą odrębną „subkulturę” ludzi żyjących i tworzących kulturę świata ciszy. Skarżą się, że nie mają dostępu do tłumaczy języka migowego, na brak napisów w filmach i programach informacyjnych, utrudniony dostęp do kultury i usług w świecie słyszących. Edukacja i kampanie społeczne pokazujące funkcjonowanie osób niesłyszących i sposoby komunikacji z nimi, mogą zmniejszyć problem wykluczenia społecznego – informuje Lena Augustyn, uczennica kierująca projektem. Dlatego ten projekt zakłada kampanie i warsztaty, promowanie technologii i integracyjne wydarzenia, aby zmienić najbliższe otoczenie na lepsze. Wsparciem w tych działaniach jest platforma Zwolnieni z Teorii, która pozwala zaplanować działania i daje konkretne wskazówki, które prowadzą zespół krok po kroku przez realizację projektu. – Projekt znajduje się dopiero w fazie inicjacji, ale grupa uczniów już nawiązała współpracę partnerską ze stowarzyszeniami zajmującymi się osobami głuchymi w naszym regionie oraz opracowała pierwsze materiały filmowe – podkreślił ks. Stanisław Gurba, opiekun projektu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-10-08 14:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłosierdzie to miłość

Niedziela sandomierska 19/2025, str. I

[ TEMATY ]

Ostrowiec Świętokrzyski

Ks.Wojciech Kania/Niedziela

Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

Miłosierdzie nie usprawiedliwia grzechu. Nazywanie rzeczy po imieniu, jest także miłosierdziem, tym bardziej, że dzisiaj panuje ogromne zamieszanie w sferze moralnej – powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz .

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w parafii pod tym samym wezwaniem w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbyły się uroczystości odpustowe. Eucharystii przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz, a koncelebrowali kapłani z dekanatu, na czele z proboszczem parafii, ks. kan. Markiem Kumórem.
CZYTAJ DALEJ

Zatrzymano Kolumbijczyka podejrzanego o śmiertelne ugodzenie nożem Polaka

29-letni Kolumbijczyk podejrzewany o śmiertelne ugodzenie nożem 41-latka w Nowem (Kujawsko-Pomorskie) został w nocy z soboty na niedzielę zatrzymany przez policję. Zatrzymanych zostało łącznie siedem osób – w tym pięciu obcokrajowców.

Rzeczniczka prasowa świeckiej policji Joanna Tarkowska powiedziała PAP, że policjanci zostali wezwani po godzinie 2 do bójki pomiędzy grupami mężczyzn, do której doszło w jednym z lokali w Nowem k. Świecia. Jedna grupa przebywała w lokalu, a druga przechodziła obok.
CZYTAJ DALEJ

Ks. Tomasz Kancelarczyk ze Złotym Krzyżem Zasługi od prezydenta Andrzeja Dudy

2025-07-06 21:37

[ TEMATY ]

złoty Krzyż Zasługi

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Ks. Tomasz Kancelarczyk

Ks. Tomasz Kancelarczyk – prezes Fundacji Małych Stópek i wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za „za działalność społeczną i zasługi w niesieniu pomocy potrzebującym”.

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył osoby zasłużone w niesieniu pomocy humanitarnej potrzebującym oraz działaczom społecznym. Odznaczenia – w imieniu Prezydenta RP – wręczył 4 lipca podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Minister KPRP Andrzej Dera.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję