Reklama

Franciszek

Wydanie specjalne. Papież Franciszek

Podróże Franciszka

Papież Franciszek odbył 47 podróży apostolskich, podczas których odwiedził 66 krajów na całym świecie, oraz 40 wizyt duszpasterskich w 49 miastach włoskich.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

red

„Niedziela” – wraz z dodatkiem o papieżu Franciszku – dostępna w parafiach, sieciach kolporterskich oraz jako e-wydanie.

Podziel się cytatem

ZOBACZ NOWY NUMER - Niedziela 17/2025

KUP E-WYDANIE NIEDZIELI NR 17/2025

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2013 – Brazylia

2014 – Jordania, Palestyna, Izrael, Korea Płd., Albania, Francja, Turcja

2015 – Sri Lanka, Filipiny, Bośnia i Hercegowina, Ekwador, Boliwia, Paragwaj, Kuba, Stany Zjednoczone, Kenia, Uganda, Republika Środkowoafrykańska

2016 – Kuba, Meksyk, Grecja, Armenia, Polska, Gruzja, Azerbejdżan, Szwecja

2017 – Egipt, Portugalia, Kolumbia, Mjanma, Bangladesz

2018 – Chile, Peru, Szwajcaria, Irlandia, Litwa, Łotwa, Estonia

2019 – Panama, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Bułgaria, Macedonia Płn., Rumunia, Mozambik, Madagaskar, Mauritius, Tajlandia, Japonia

2021 – Irak, Węgry, Słowacja, Cypr, Grecja

2022 – Malta, Kanada, Kazachstan, Bahrajn

2023 – Demokratyczna Republika Konga, Sudan Południowy, Węgry, Portugalia, Mongolia, Francja

2024 – Indonezja, Papua-Nowa Gwinea, Timor Wschodni, Singapur, Luksemburg, Belgia, Francja

Red/Grzegorz Gałązka

2025-04-23 08:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

To będzie pierwsza w dziejach wizyta papieża na tej wyspie

[ TEMATY ]

papież

Korsyka

podróże Franciszka

PAP/EPA

Papież Franciszek wybiera się w podróż na Korsykę

Papież Franciszek wybiera się w podróż na Korsykę

„Przyjadę na Korsykę, 15 grudnia, taki jest plan” - powiedział papież Franciszek reporterowi francuskiego magazynu „Paris Match” Arthurowi Herlinowi podczas wczorajszego spotkania w Watykanie z delegacją francuskiego stowarzyszenia Foyer Notre-Dame des Sans-Abri, pomagającego osobom bezdomnym.

Celem pobytu Franciszka w Ajaccio miałby być udział w sympozjum na temat pobożności ludowej w państwach leżących nad Morzem Śródziemnym. Na Korsyce zarówno pobożność ludowa jak i tradycje chrześcijańskie odgrywają ogromną rolę w życiu mieszkańców wyspy.
CZYTAJ DALEJ

Przebadaj swoje serce i miłość, która w nim jest

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 12, 28b-34.

Piątek, 13 marca. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Kuba uwolni 51 więźniów po rozmowach ze Stolicą Apostolską

2026-03-13 18:30

[ TEMATY ]

Kuba

Stolica Apostolska

więźniowie

Vatican Media

Kuba

Kuba

Hawana ogłosiła, że w najbliższych dniach uwolnieni zostaną niektórzy więźniowie, w tym osoby, które odbyły już znaczną część kary. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej potwierdza, że „odbyły się ostatnio rozmowy dotyczące uwolnienia”

Rząd Kuby zapowiedział uwolnienie „w najbliższych dniach” 51 więźniów, przedstawiając tę decyzję jako gest dokonany „w duchu dobrej woli oraz bliskich i płynnych relacji między państwem kubańskim a Watykanem”. Komunikat, związany również z inicjatywami w ramach obchodów Wielkiego Tygodnia, został wydany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Hawanie. Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, odpowiadając na pytania dziennikarzy, potwierdził, że „odbyły się ostatnio rozmowy dotyczące uwolnienia więźniów”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję