Reklama

Aktualności

Ojciec Święty: jestem wstrząśnięty, zasmucony i modlę się za ofiary zamachów w Paryżu

O swym ubolewaniu w związku z wczorajszymi zamachami terrorystycznymi w Paryżu zapewnia Ojciec Święty w rozmowie telefonicznej z dyrektorem stacji telewizyjnej włoskiego episkopatu, TV2000, Lucio Brunellim.

[ TEMATY ]

Francja

Paryż

Franciszek

terroryzm

zamach w Paryżu

Grzegorz Gałązka

Oto słowa Papieża Franciszka w tłumaczeniu na język polski:

Jestem wstrząśnięty i zasmucony, nie potrafię tego zrozumieć, ale takie sprawy trudno pojąć. Dopuściły się ich istoty ludzkie. Dlatego jestem wstrząśnięty, zasmucony i modlę się. Jestem bardzo blisko umiłowanego narodu francuskiego, jestem blisko krewnych ofiar i modlę się za nich wszystkich.

Pyt.: Wasza Świątobliwość wiele razy mówił o trzeciej wojnie światowej „w kawałkach” …

Reklama

- Tak to jeden z jej fragmentów…ale takich rzeczy nie da się wytłumaczyć.

Pyt.: Nie można ich zwłaszcza usprawiedliwiać motywami religijnymi..

- Ani religijnymi ani też ludzkimi. To nieludzkie. Z tego względu jestem blisko wszystkich cierpiących i całej Francji, którą bardzo kocham. Bardzo dziękuję za telefon.

Zapis dźwiękowy tej rozmowy można znaleźć w naszym serwisie audiokai.

2015-11-14 13:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież po zamachu w Nicei: zareagujmy dobrem na zło

O swojej solidarności i w współczuciu zapewnił Ojciec Święty wspólnotę katolicką Nicei za pośrednictwem komunikatora Twitter.

Papieski tweet ma po polsku następującą treść: „Zapewniam o mej bliskości wspólnotę katolicką w #Nicei, pogrążoną w żałobie po ataku, który zasiał śmierć w miejscu modlitwy i pocieszenia. Modlę się za ofiary, za ich rodziny i za umiłowany naród francuski, aby na zło zareagował dobrem”.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Jan Zmarzły

2022-12-02 09:13

Karol Porwich /Niedziela

1 grudnia 2022 roku
po ciężkiej chorobie
odszedł do Pana

CZYTAJ DALEJ

Duszpasterz z Ukrainy: największym problemem jest brak prądu i ogrzewania

2022-12-02 16:32

[ TEMATY ]

Prąd

#pomocdlaUkrainy

PAP/SERGEY KOZLOV

- Doświadczamy ogromnej miłości ze strony Polaków. Można powiedzieć, że od 25 lutego trwa nieustanne Boże Narodzenie, w tym co robi Kościół w Polsce wobec ogarniętego wojną kraju – powiedział ks. Krzysztof Wilk, który jest proboszczem trzech ukraińskich parafii: w Taraszczy, Bogusławiu i Mironówce. Tegoroczny Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie będzie poświęcony wsparciu Ukrainy.

Ks. Krzysztof Wilk od chwili wybuchu wojny w Ukrainie, zorganizował wiele transportów z darami. Przejechał ponad 50 tys. kilometrów. Głównie pokonywał trasę Radom - okolice Kijowa. Opowiada, że średnio raz w miesiącu przebywa 1-2 dni w diecezji radomskiej, aby odebrać dary i przewieźć je następnie do najbardziej potrzebujących Ukraińców

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję