Reklama

Polska

Bez Radia Maryja nie byłoby obecnej zmiany w Polsce

Gdyby nie gigantyczny wysiłek Radia Maryja, nie byłoby obecnej zmiany w Polsce - napisali w przesłanym KAI komunikacie członkowie Zespołu Wspierania Radia Maryja. W sobotę 5 grudnia w Toruniu odbędą się obchody 24. rocznicy powstania rozgłośni kierowanej przez ojców redemptorystów.

[ TEMATY ]

Radio Maryja

B. M. Sztajner/Niedziela

Obchody zorganizowane zostaną w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema. W programie m.in. modlitwy i koncerty (w tym bp. Antoniego Długosza z Częstochowy) oraz uroczysta Msza św. o godz. 16.00 pod przewodnictwem metropolity lwowskiego abp. Mieczysława Mokrzyckiego.

O modlitwę szczególnie w intencji powołań do zgromadzenia ojców redemptorystów poprosił o. Tadeusz Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja tradycyjnie zaapelował też o jak najliczniejsze przybycie na obchody wszystkich słuchaczy i sympatyków toruńskiej rozgłośni.

Reklama

"Coraz bliżej do 24. urodzin Radia Maryja – szczególnego daru dla Kościoła w Polsce i rodaków, szczególnego też fenomenu, którym jest także kochająca Pana Boga, Kościół, Ojczyznę i ludzi Rodzina Radia Maryja; rodzina nieobojętna, ale zaangażowana apostolsko. Kochani, zapraszamy serdecznie na piękne świętowanie tych urodzin w Toruniu" - zwrócił się do słuchaczy o. Rydzyk.

W przesłanym KAI komunikacie Zespół Wspierania Radia Maryja podkreśla z kolei, że "Rocznicowe dziękczynienie jest okazją do spojrzenia na miniony czas, kiedy to coraz intensywniej odczuwaliśmy rezultaty oddziaływań wewnętrznych i zewnętrznych, których celem było zniszczenie wartości chrześcijańskich, na których od wieków kształtowała się nasza Ojczyzna".

"Jeszcze mamy w pamięci te ustawy i rozporządzenia uderzające w poszanowanie życia człowieka, w rodzinę, w wychowanie młodego pokolenia. Te działania rządzących wspierane były przez współdziałające z nimi media" - brzmi fragment komunikatu Zespołu.

Reklama

"W tak kształtowanej rzeczywistości - przypomina Zespół Wspierania Radia Maryja - odczuwany był coraz bardziej głód prawdy. Zadanie nałożone na katolickie środki społecznego komunikowania, przypomniane przez św. Jana Pawła II w książce „Wstańcie, chodźmy!” było od początku wpisane w misję Radia Maryja". Rozgłośnia to zadanie podjęła i "realizuje od początku swojej służby Panu Bogu, Kościołowi i Polsce".

Z tej służby, zdaniem Zespołu, wyrastają owoce zaangażowania wielu Polaków, wśród których wymienia się zarówno modlitwy w intencji Ojczyzny, jak i "liczne zaangażowanie obywateli w Ruch Kontroli Wyborów".

"To również dzięki formacji religijnej i patriotycznej prowadzonej przez te środki komunikacji społecznej buduje się wspólnota ducha, która potrafi formułować wymagania wyborców w stosunku do wybranych" - czytamy w komunikacie.

Wyniki wyborów, które odbyły się w bieżącym roku, stworzyły warunki do powrotu Polski na właściwą drogę służby obywatelom - piszą dalej członkowie Zespołu Wspierania Radia Maryja. Trzeba jednak pamiętać, że "powierzenie zadań związanych z rządzeniem wybranym przez nas przedstawicielom nie kończy się na akcie wyborczym. Trzeba stale i konsekwentnie pilnować, czy i w jaki sposób wybrani przez nas przedstawiciele władzy realizują zobowiązania wyborcze"

W opinii Zespołu, pomocne w tej ocenie "będą na pewno informacje przekazywane przez środki społecznego komunikowania, których rzetelność znamy od lat i które przykładają do oceny takie same kryteria, jakich my użylibyśmy w tych zasadniczych sprawach".

Przy rocznicowej okazji Zespół podkreśla, że "gdyby nie gigantyczny wysiłek Radia Maryja, nie byłoby obecnej zmiany w Polsce".

"To Radio Maryja, Telewizja Trwam, „Nasz Dziennik” jakże często inspirują naszą aktywność w dziele formacji religijnej i patriotycznej, w umacnianiu wiary każdego z nas oraz w dawaniu świadectwa temu, iż jesteśmy uczniami Chrystusa" - stwierdzili członkowie Zespołu Wspierania Radia Maryja.

Radio Maryja jest rozgłośnią radiową założoną przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). Swoją pierwszą audycję nadało 8 grudnia 1991 r. w Toruniu i Bydgoszczy. W niespełna trzy lata później uzyskało koncesję ogólnopolską. Jest jedyną rozgłośnią o charakterze religijnym słyszalną w całej Polsce.

Z raportu Radio Track Millward Brown przygotowanego na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie sierpień-październik 2015 r. Radio Maryja było słuchane przez 2,3% odbiorców ogólnopolskiego rynku radiowego. W analogicznym okresie ub. roku toruńskiej rozgłośni słuchało 3,3% odbiorców.

2015-11-29 20:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Obudź się, narodzie!

Podczas sobotnich uroczystości (30 listopada) 22. rocznicy powstania Radia Maryja bp Józef Zawitkowski z Łowicza wezwał do pobudki cały naród. Kaznodzieja zareagował w ten sposób na bluźniercze ideologie, zjawiska, jak gender czy nagonka na kapłanów. „Obudźcie się ludzie nauki, kultury, prawnicy, profesorowie! Obudźcie się księża, biskupi, nauczyciele! Obudź się, Polsko! Niech ktoś stanie na areopagu i powie jeszcze raz: Non possumus! Dalej nie możemy! Nie wystarczy rekonstrukcja rządu, trzeba zmienić nam myślenie i poszerzyć serca. I niech się stanie cisza! I stanie się. I Bogiem będzie słowo!” – wołał bp Józef Zawitkowski.

CZYTAJ DALEJ

USA: Proboszcz parafii odwiedzonej przez pierwszą damę RP: to wyróżnienie

2021-09-24 19:09

[ TEMATY ]

parafia

wizyta

Agata Kornhauser‑Duda

Nowy Jork

PAP

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w polskiej parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na nowojorskim Manhattanie. Proboszcz 150-letniej parafii o. Karol Jarząbek w rozmowie z PAP nazwał wizytę pierwszej damy "wyróżnieniem".

W czasie czwartkowej wizyty w najstarszej rzymskokatolickiej polskiej parafii w archidiecezji Nowy Jork pierwsza dama RP przekazała parafii polską flagę wraz z listem gratulacyjnym od prezydenta Andrzeja Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Ważna jest wytrwałość i cierpliwość - 200 lat kościoła św. Michała Archanioła w Miliczu

2021-09-26 18:18

Eryk Taterka

W milickim kościele pw. św. Michała Archanioła odpust ku czci świętego patrona połączony był z 200. rocznicą budowy kościoła.

Uroczystościom w parafii przewodniczył o. Wojciech Łokieć SJ. Jezuita z Bytomia prowadził przez 3 dni rekolekcje, które miały przygotować wiernych do wspólnej radości odpustowych. Pierwszego dnia konferencja dotyczyła Eucharystii, Drugiego o ojcostwie na wzór św. Józefa, a trzeciego dnia o Maryi, Matce wszystkich ludzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję