Reklama

Święto ekologów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W liście apostolskim Inter Sanctos (1980 r.) Jan Paweł II ogłosił św. Franciszka z Asyżu patronem ekologii i miłośników przyrody.
Od wielu już lat w centrum Roztocza nad spokojnie szumiącą, wijącą się pośród łąk i lasów rzeką Wieprz w Zwierzyńcu obchodzone jest święto Patrona ekologii św. Franciszka. W tym roku uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska wraz z panią dyrektor Urszulą Kolman i wychowawcami uczestniczyli w uroczystej Mszy św., której przewodniczył katecheta ks. Janusz Wyłupek. Msza św. odbyła się 5 października 2003 r. w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju.
W poniedziałek, 6 października br., odbyły się główne uroczystości z okazji „Święta ekologów” w auli Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. W dwuczęściowym programie zaprezentowano poezję ekologiczną, koncerty zespołów muzycznych, prezentacje mody ekologicznej i sceny kabaretowej.
Całość została przygotowana przez uczniów szkoły pod kierunkiem mgr Jadwigi Stachyra i ks. Janusza Wyłupka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pilne! Jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. lekcji religii

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że rozporządzenie MEN, przewidujące, że od 1 września br. religia lub etyka będą się odbywać w szkołach w wymiarze jednej godziny tygodniowo, jest niezgodne z konstytucją. Minister edukacji arbitralnie ukształtował treść rozporządzenia - podkreślono w uzasadnieniu wyroku.

Trybunał wydał orzeczenie trojga sędziów pod przewodnictwem prezesa TK Bogdana Święczkowskiego. Sprawozdawcą była Krystyna Pawłowicz; w składzie był jeszcze Stanisław Piotrowicz. Orzeczenie zapadło jednogłośnie. Sprawa dotyczyła nowelizacji rozporządzenia MEN z 17 stycznia 2025 r., która wprowadza od 1 września 2025 r. jedną godzinę religii lub etyki tygodniowo, odbywającą się bezpośrednio przed lub po obowiązkowych zajęciach.
CZYTAJ DALEJ

Ważne jest, abyśmy byli w łasce uświęcającej

2025-06-12 09:23

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 8, 28-34.

Środa, 2 lipca
CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda został przyjęty przez Leona XIV na prywatnej audiencji

2025-07-03 10:51

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Papież Leon XIV

Vatican Media

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z Ojcem Świętym Leonem XIV, został przyjęty przez Papieża na prywatnej audiencji.

Wizyta w Watykanie to jedna z ostatnich zagranicznych wizyt prezydenta Andrzeja Dudy; w przyszłym tygodniu ma on odwiedzić czeską Pragę.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję