Reklama

Polska

Polscy żołnierze rozpoczęli pielgrzymkę do Lourdes

Poranną Mszą św. celebrowaną przez biskupa polowego Józefa Guzdka w Katedrze Polowej rozpoczęła się 25. pielgrzymka polskich żołnierzy do Lourdes. Wojsko Polskie weźmie udział w rozpoczynającej się w piątek 58. Międzynarodowej Pielgrzymce Wojskowej w Lourdes. Żegnając pielgrzymów ordynariusz wojskowy życzył im, aby czas spędzony w podróży pozwolił im na nowo spojrzeć na swoje życie oraz bezpiecznego przebiegu pielgrzymki.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Lourdes

Graziako

- Jeżeli wybieracie się na pielgrzymi szlak, to proszę was byście mieli odwagę przemyśleć każdy obszar swojego życia. To będzie parę dni w oderwaniu od zwyczajnego rytmu, od zwykłych zajęć. Miejcie odwagę przemyśleć i skonfrontować Wasze myśli z myślami Bożymi – zachęcał w homilii bp Guzdek.

Życzył pielgrzymom w mundurach, aby po drodze „zmęczyły się ich głowy”. – Miejcie odwagę myśleć, miejcie odwagę porozmawiać z duszpasterzem - Życzę wielu przemyśleń w trakcie pielgrzymki, bo lepsze życie i dobre czyny będą konsekwencją dobrych przemyśleń – podkreślił.

Reklama

Nawiązując do obchodzonej dziś w Kościele Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zachęcił pielgrzymów do modlitwy o dary mądrości i rozumu.

Mszę św. koncelebrował z bp Guzdkiem ks. ppłk Piotr Majka, proboszcz katedry polowej, który także udaje się na pielgrzymkę. Na koniec przed wejściem do katedry polowej pielgrzymi ustawili się do wspólnej fotografii z bp. Guzdkiem.

Dziś wieczorem pielgrzymi z różnych stron Polski (z Warszawy wyjechała tylko część liczącej 164 osób pielgrzymki) dotrą autokarami do Bolesławca. Do Lourdes przybędą w środę wieczorem. Wcześniej jeden dzień spędzą w francuskiej jednostce wojskowej, położonej na obrzeżach Paryża. W piątek pielgrzymi wezmą udział w ceremonii otwarcia 58. Międzynarodowej Pielgrzymki Wojskowej w Lourdes, za której poprowadzenie są odpowiedzialni.

W programie przewidziano również m. in. nabożeństwo Drogi Krzyżowej oraz spotkanie z Polonią w Idron – małym miasteczku niedaleko Lourdes, Mszę św. dla delegacji polskiej w miejscu objawień maryjnych, tzw. Grocie Massabielle, procesję maryjną z lampionami oraz Mszę św. międzynarodową w bazylice pw. św. Piusa X. Pielgrzymi odwiedzą także grób francuskiej poetki, filantropki i polonofilki Rosy Bailly w Pau.

2016-05-15 12:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Matka Boża uzdrowiła nas w Lourdes

Niedziela rzeszowska 6/2013, str. 4

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Lourdes

Agence.FR-Paryz

Bazylika w Lourdes w zimowej szacie

Bazylika w Lourdes w zimowej szacie

Czy było to przeznaczenie? Nie wiem do dziś, ale jakaś wewnętrzna siła podpowiadała mi, aby 11 lutego znaleźć sie w Lourdes. Zorganizowaliśmy grupę i wyruszyliśmy. Dzień ten jest wyjątkowy, gdyż jest dniem poświęconym Matce Bożej Uzdrowicielce, ale i dniem pierwszego objawienia w Grocie Massabielskiej i w końcu jest Międzynarodowym Dniem Chorego. Lourdes tętniło życiem, spotykaliśmy grupy pielgrzymow z całego świata. Każdy kierował swe pierwsze kroki pod grotę, na wielu twarzach malował się ból, cierpienie spowodowane chorobą, wiele osob poruszało się na wózkach. Przyjechali w to miejsce, w tym szczególnym dniu prosić o łaskę uzdrowienia i dziękować za otrzymane dotąd dary. Towarzyszyły im rodziny i wolontariusze.

CZYTAJ DALEJ

Nauczyciele u Mamy

2021-09-27 08:47

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Nauczyciele i pracownicy przedszkola Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety we Wrocławiu pielgrzymowali na Jasną Górę.

W jednodniowym wyjeździe uczestniczyło ponad trzydzieści osób. Główną intencją pielgrzymki było zawierzenie Maryi kolejnych dni i tygodni pracy w przedszkolu. Podczas wspólnej Eucharystii pielgrzymi pamiętali w swojej modlitwie o wszystkich nauczycielach pracujących na terenie archidiecezji wrocławskiej.

CZYTAJ DALEJ

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

2021-09-27 14:13

[ TEMATY ]

okultyzm

Adobe.Stock

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję