Reklama

Polska

List bpa Henryka Tomasika z okazji zakończonego ŚDM

Podziękowanie za udział w przygotowaniu i przeżywaniu Światowego Dnia Młodzieży wyraził biskup radomski Henryk Tomasik w specjalnym liście do wiernych, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę w kościołach diecezji radomskiej.

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

episkopat.pl

Bp Henryk Tomasik

Bp Henryk Tomasik

- Spełniło się to, o czym mówił św. Jan Paweł II, że "rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się jeszcze raz żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata" - napisał w liście krajowy duszpasterz młodzieży. Dodał, że spotkanie z papieżem Franciszkiem było "wspaniałym wyznaniem wiary i przyjęciem postawy czuwania".

Reklama

Biskup Henryk Tomasik napisał, że każdy Światowy Dzień Młodzieży jest znakiem nadziei. - Mogliśmy zobaczyć młodzież, która łączy wyznanie wiary z entuzjazmem towarzyszącym wzajemnym kontaktom. Oczywiście niezapomniane są spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem, który wprowadzał młodzież w ciszę i pogłębioną modlitwę, a także w radosną refleksję nad postawą młodego człowieka i wskazywał konkretne zadania, które mają wyrażać postawę prawdziwego chrześcijanina - wspomina biskup radomski.

Bp Tomasik wiele miejsca poświęcił wskazaniom Ojca Świętego Franciszka, które są adresowane do nas wszystkich. - "Przyjaciele, Jezus jest Panem ryzyka, tego wychodzenia zawsze „poza”. Jezus nie jest Panem komfortu, bezpieczeństwa i wygody. Aby pójść za Jezusem, trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś, po drogach, które mogą otworzyć nowe horyzonty, nadających się do zarażania radością, tą radością, która rodzi się z miłości Boga, radością, która pozostawia w twoim sercu każdy gest, każdą postawę miłosierdzia".

Biskup Tomasik nawiązał również do Dni w Diecezji. - Bardzo dziękuję naszej młodzieży za piękne świadectwo wiary składane wobec naszych gości w Diecezji oraz podczas spotkania w Krakowie. Wiem, że dla wielu z Was było to, mimo zmęczenia, wspaniałe doświadczenie wspólnoty wiary. Dziękuję Rodzicom za umożliwienie naszej młodzieży udziału w tym historycznym wydarzeniu - napisał ordynariusz radomski.

2016-08-05 19:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oficjalne logo ŚDM zaprezentowano w Krakowie

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

facebook.pl/Światowe Dni Młodzieży

Oficjalne logo oraz modlitwę XXXI Światowych Dni Młodzieży zaprezentowano dziś w Krakowie. Symbolika logotypu łączy w sobie trzy elementy: miejsce, głównych bohaterów oraz temat spotkania.

„W przedstawionym logotypie odnajdziemy zarówno odniesienie do naszej ojczyzny, Polski, czyli miejsca spotkania młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem w Krakowie oraz myśl przewodnią tych dni: błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” - powiedział kard. Stanisław Dziwisz w czasie prezentacji logotypu ŚDM Kraków 2016. Metropolita krakowski dokonał prezentacji logo w Sali Okna Papieskiego w krakowskiej kurii razem z autorkami Moniką Rybczyńską i Emilią Pyzą.

CZYTAJ DALEJ

Dziewica i męczennica o wypróbowanej wierze

Niedziela kielecka 40/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

święta

WD

Św. Tekla z kościoła w Krzyżanowicach

Św. Tekla z kościoła w Krzyżanowicach

Tekla to patronka czczona jako święta Kościoła katolickiego i prawosławnego, uznawana jest za pierwszą męczennicę Kościoła. W Polsce znana jest od wieków. W diecezji kieleckiej jej wezwanie noszą kościoły w Wolicy k. Gór Pińczowskich, w Gnojnie, gdzie patronuje kościołowi razem ze św. Janem, w Piotrkowicach – ze św. Pawłem i w Krzyżanowicach. W tej świątyni każdy odnajdzie ducha i charyzmat św. Tekli, ale i esencję klasycyzmu w architekturze oraz piękne malarstwo epoki stanisławowskiej

Parafia istniała tutaj już na przełomie XII i XIII wieku. Pierwszy kościół ufundował Benedykt Jaksa, ale konsekrowany był dopiero przez bp. Tomasza Oborskiego w 1626 r.

CZYTAJ DALEJ

Już jutro Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna z Ośna do Górzycy

2021-09-24 14:51

[ TEMATY ]

Górzyca

Ośno lubuskie

Pielgrzymka pokutna

Karolina Krasowska

Już po raz czwarty 25 września wyruszy z Ośna Lubuskiego Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna do Górzycy.

Program pielgrzymki pokutnej z Ośna Lubuskiego do Górzycy:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję