Reklama

Wiadomości

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski udzieli ślubu Agnieszce Radwańskiej

[ TEMATY ]

ślub

YouTube.com

Choć Agnieszka Radwańska oficjalnie nie potwierdza, że wychodzi za mąż, to o jej planach ślubnych ochoczo opowiadają jej przyjaciele. Jak wynika z ostatnich doniesień, słynnej tenisistce pobłogosławi zaprzyjaźniony duchowny, ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

O tym, że Radwańska szykuje się do zamążpójścia powiedziała jej koleżanka Karolina Woźniacka, duńska tenisistka polskiego pochodzenia. Zapytana przez dziennikarzy o plany urlopowe niechcący wydała koleżankę.

Chętnie znowu poleciałybyśmy razem na wakacje, ale problemem jest na przykład to, że Aga bierze ślub

Reklama

– zdradziła.

Po tych słowach Agnieszka także nie potwierdziła informacji. Ale osoby z otoczenia tenisistki mówią, że szykuje się do zamążpójścia.

Jak dowiedział się „Dobry Tydzień”, młodej parze błogosławieństwa udzieli zaprzyjaźniony z rodziną Radwańskich ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchowny poznał tatę Agnieszki, Roberta Radwańskiego, kiedy ten przyjechał do oddalonych o 20 kilometrów od Krakowa Radwanowic w poszukiwaniu korzeni rodziny. W tej miejscowości ksiądz Tadeusz prezesuje Fundacji im. Brata Alberta, zajmującej się osobami niepełnosprawnymi umysłowo. Owocem tej znajomości jest współpraca, jaką nawiązały Agnieszka i Urszula Radwańskie z fundacją. Od pięciu lat są jej ambasadorkami.

Duchowny jest powiernikiem rodziny Radwańskich i samej tenisistki. Trzy lata temu został poproszony, by celebrował pogrzeb dziadka Agnieszki, Władysława Radwańskiego. Żegnał go słowami św. Pawła: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem”.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski przeżywa mecze Agnieszki i jej kibicuje. A kiedy tenisistka ma gorszy dzień, zawsze jej broni.

Radwańska, jak cała jej rodzina, jest osobą wierzącą. Dlatego nikogo nie dziwi, że chce przysięgać miłość przed Bogiem.

2016-09-19 19:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Komisja liturgiczna KEP: śluby kościelne tylko w kościołach

[ TEMATY ]

ślub

episkopat

Przemysław Awdankiewicz

Bp Adam Bałabuch: – Przedmiotem obrad komisji już od dłuższego czasu jest tłumaczenie Mszału Rzymskiego

Bp Adam Bałabuch: – Przedmiotem obrad komisji już od dłuższego czasu jest tłumaczenie Mszału Rzymskiego

Śluby kościelne powinny odbywać się tylko w kościołach – przypomniał obradującym w Poznaniu biskupom Konferencji Episkopatu Polski przewodniczący Komisji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów. Uczestnicy 372. zebrania plenarnego KEP dyskutowali też nad formami kultu maryjnego w liturgii.

Podczas zebrania plenarnego KEP bp Adam Bałabuch przypomniał biskupom wytyczne liturgiczne dotyczące miejsca udzielania sakramentu małżeństwa. Jak wskazał w rozmowie z KAI, dużo zamieszania i wątpliwości powoduje zmiana prawa cywilnego, zgodnie z którą ceremonie zawarcia związku małżeńskiego mogą odbywać się poza urzędem. Coraz częściej w plenerze narzeczeni chcą organizować też śluby kościelne.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Górnicza modlitwa w Zagłębiu Miedziowym

2022-12-05 10:03

[ TEMATY ]

barbórka

Lubin

Zagłębie Miedziowe

ks. Piotr Nowosielski

Po raz kolejny miejscem modlitwy z intencji pracowników i ich rodzin Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi Polska Miedź S.A., był kościół św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie. To tradycyjne miejsce spotkań, związanych z uczczeniem św. Barbary patronki górników. Tak było i 4 grudnia bieżącego roku.

- Gromadzimy się przy tym ołtarzu, aby polecać Bogu przez pośrednictwo św. Barbary brać górniczą. Ich zanoszona dzisiaj modlitwa w tym miejscu, w naszym parafialnym wieczerniku, niech uprosi nam wszystkim światło, mądrość, abyśmy otwarci na Boże pouczenie, mogli jak najlepiej realizować nasze powołania, nabierając też odwagi do dalszych działań i w tych adwentowych dniach, z radością i nadzieją oczekiwali Pana - mówił ks. Piotr Zawadka proboszcz parafii, witając wszystkich uczestników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję