Reklama

Niedziela Małopolska

Przed Światowym Dniem Misyjnym

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

ŚDM

Mazur/episkopat.com

„Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii”- w tej papieskiej intencji ewangelizacyjnej modliliśmy się podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia i Eucharystii w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w sobotę misyjną ( 15 października). W czasie Eucharystii koncelebrowanej homilię głosił ks. Roman Rusinek SAC, wieloletni misjonarz w Rwandzie, duchowy opiekun „Adopcji Serca” w 5 krajach Afryki: Rwanda, Kamerun, Republika Demokratyczna Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej i Zambia. Kapłan, który jest autorem 4 książek na temat działalności misyjnej w Rwandzie, powiedział, że jego głównym zadaniem jest głoszenie orędzia Matki Słowa z Kibeho. Objawienia Najświętszej Maryi Pany, Matki Słowa (w latach 1981-1989) to pierwsze w Afryce i ostatnie na świecie objawienia Matki Bożej, uznane przez Kościół katolicki. Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, adoracja Najświętszego Sakramentu (w czasie czuwania modlitewnego z papieżem Franciszkiem) miała miejsce przed ołtarzem „Światło Pojednania i Pokoju”, przeznaczonym właśnie do sanktuarium Matki Bożej Słowa w Kibeho. Aktualnie ołtarz ten, którego kustoszem jest ks. Roman Rusinek, pielgrzymuje po Polsce. Peregrynacja potrwa do wakacji 2017 r. Sobotnią liturgię ubogacił chór ze Słowacji „VÁCLAV ”, a na zakończenie Joanna Pawlak zagrała „Ave Maria” Giulio Caccini, w transkrypcji na obój i organy. Modlitwę zakończyliśmy odmówieniem Aktu zawierzenia całego świata Bożemu Miłosierdziu. Światowy Dzień Misyjny w tym roku przypada 23 października 2016 r., jest to zawsze przedostatnia niedziela października.
2016-10-18 14:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W Piasku Wielkim znajdą nowy dom

Tego życzył mieszkańcom nowej placówki Caritas Kielce bp Jan Piotrowski, który poświęcił 11 lipca odnowione i zaadaptowane pomieszczenia w odrestaurowanym budynku po dawnej szkole podstawowej. W mieszkaniach chronionych znajdzie dom docelowo dwudziestu podopiecznych, którzy otrzymają schronienie i specjalistyczne wsparcie, by móc na miarę swoich możliwości samodzielnie żyć w społeczeństwie. Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzili.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: modlitwa ekumeniczna w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej pod budynkiem Sejmu odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą powstania podziemnych struktur Rzeczpospolitej w czasie II wojny światowej. W czasie obchodów modlitwę w intencji twórców, pracowników i żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego odmówili przedstawiciele duszpasterstw wojskowych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele związków i stowarzyszeń kombatanckich, reprezentanci parlamentu, wojska, władz samorządowych, harcerze oraz mieszkańcy Warszawy.

CZYTAJ DALEJ

Uroczystość w parafii Ducha Świętego we Wrocławiu

2021-09-27 23:36

Marzena Cyfert

Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny

Eucharystii przewodniczył abp Józef Kupny

Podczas Eucharystii 27 września młodzież parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk abp. Józefa Kupnego. Metropolita wrocławski poświęcił też unikatowe organy hybrydowe. To drugie tego typu organy w Polsce oddane do użytku.

W homilii abp Kupny nawiązał do obu wydarzeń. Mówiąc o poświęceniu instrumentu podkreślił, jest jest on jak żaden inny związany z liturgią. – Żeby zagrać symfonię, nie wystarczy jeden instrument, potrzebna jest orkiestra. I co ciekawe – każdy z instrumentów ma do wykonania inną partię. Można powiedzieć, że każdy z nich po odłączeniu od pozostałych niewiele znaczy. Ma swoją wartość wtedy, gdy jest we współbrzmieniu z pozostałymi. Razem dopiero tworzą symfonię. Przywołuję to porównanie w kontekście wydarzenia, które dziś przeżywamy w Waszej parafii. Jest to właśnie poświęcenie instrumentu organowego. Ma on służyć tej wspólnocie, ma pomagać w modlitwie. Jest on również znakiem jedności. Jest to znak tego, co my w tym kościele tworzymy – mówił ksiądz arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję