Reklama

Rekolekcje franciszkańskie w Zawierciu

Niedziela częstochowska 28/2004

W czerwcu w parafii św. Stanisława Kostki w Zawierciu odbyły się rekolekcje dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, którym przewodniczył o. Krystian Olszewski z klasztoru Ojców Bernardynów w Częstochowie. Rekolekcje rozpoczęły się wielkim dziękczynieniem Dobremu Pasterzowi za powołanie do kapłaństwa ks. Marcina, naszego rodaka. Kazanie w czasie Mszy św. dotyczyło tajemnicy tego sakramentu i wielkiego szacunku, jaki miał dla kapłanów św. Franciszek. Kolejny dzień rekolekcyjnych nauk wypełniła tematyka krzyża i śmierci Pana Jezusa oraz tajemnicy miłosierdzia Bożego. W czasie Eucharystii wstąpiły do junioratu franciszkańskiego dwie siostry. Kazanie skupiało się na fenomenie franciszkańskiej drogi, która dała Kościołowi w Polsce tylu wspaniałych ludzi: św. Kingę, św. Józefa Pelczara, bł. Anielę Salawę i sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego oraz wielu bezimiennych tercjarzy w naszych parafiach. W następnym dniu tematyka konferencji dotyczyła wiernego powołania Maryi. W czasie Mszy św. nasz Rekolekcjonista przypomniał o bogatej przeszłości franciszkanów świeckich, życząc, abyśmy z tego bogatego dziedzictwa korzystali w naszych wspólnotach. W ostatnim dniu rekolekcji braliśmy udział we Mszy św. wraz z wiernymi parafii. Po południu z naszym proboszczem ks. Kazimierzem Bednarskim przez adorację Najświętszego Sakramentu dziękowaliśmy za ten święty czas rekolekcyjnego skupienia. Sobór Watykański II w konstytucji Lumen gentium, poświęconej Kościołowi we współczesnym świecie, przypomniał, że wszyscy, a szczególnie franciszkanie świeccy winni dążyć do świętości. Niech te rekolekcje wydadzą błogosławione owoce, a nasze modlitwy, które były ofiarowane w sposób szczególny w intencji nowej prowincji zakonnej w Żytomierzu na Ukrainie, przyczynią się do rozwoju franciszkańskiego charyzmatu na tych terenach.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Ks. abp Henryk Hoser w szpitalu w ciężkim stanie

2021-07-31 11:49

Artur Stelmasiak

Abp Henryk Hoser

Abp Henryk Hoser

W czwartek, 29 lipca, ksiądz arcybiskup Henryk Hoser SAC znalazł się ponownie w szpitalu. Stan Księdza Arcybiskupa jest bardzo poważny. Biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński prosi o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia Arcybiskupa.

Kuria biskupa diecezji warszawsko-praskiej poprosiła wiernych o modlitwę w intencji ks. abp. Henryka Hosera SAC. Poniżej zamieszczamy prośbę biskupa Kamińskiego:

CZYTAJ DALEJ

Ostatnia droga Franciszka

2021-07-30 09:25

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Od kilku miesięcy 7-letni Franek ze Świdnicy zmagał się z nieuleczalną chorobą nowotworową. Rodzice chłopca nie tylko walczyli o jego życie ziemskie, ale zrobili wszystko, aby zapewnić mu życie wieczne.

Franciszek był jednym z pięciu synów Pawła i Marty. Był radosnym i otwartym dzieckiem, lubiącym sport i zabawę. Miał swoje marzenia, a także zainteresowania. Dzięki miłości, której doświadczał od swoich rodziców i braci, odznaczał się wielką wrażliwością na drugiego człowieka. Wychowywany w duchu pobożności maryjnej, uczył się relacji z Panem Bogiem. Wszystko przerwała niespodziewana choroba i przedwczesna śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Na drodze do Maryi

2021-08-01 12:24

Michalina Stopka

Pielgrzymka to czas modlitwy, radości, spotkania z Bogiem i człowiekiem. Wiedzą o tym pielgrzymi grupy 14, którzy 1 sierpnia wyruszyli  w ramach 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasnej Górze i 31. Górowskiej Pieszej Pielgrzymki.

Pomysł, aby wyjść z Góry na Jasną Górę, zrodził się w 1990 r. Od tamtego niezmiennie pielgrzymi z Góry wychodzą, by pokłonić się Maryi. Tej tradycji nie zatrzymała także ubiegłoroczna pandemia. Pomysłodawcom pielgrzymowania z Góry był ks. Janusz Jastrzębski - Ksiądz Janusz jako pierwszy dał taką propozycję, a pielgrzymom tak się ten pomysł spodobał, że przez rok przygotowywali się na ten czas - mówi Bogdan Mączyński, wieloletni pielgrzym

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję