Reklama

Nominacja papieska

Ojciec Święty Jan Paweł II mianował

arcybiskupa częstochowskiego

Stanisława Nowaka

drugim wiceprzewodniczącym
Papieskiej Akademii Maryi Niepokalanej

Instytucja ta wywodzi się z utworzonego w roku 1835 w Rzymie koła młodzieży, które łączyło studia z pobożnością maryjną. Przed 140 laty bł. Pius IX włączył je do akademii papieskich.
Przewodniczącym Papieskiej Akademii Maryi Niepokalanej jest kard. Andrzej Maria Deskur, zaś pierwszym wiceprzewodniczącym - arcybiskup Loreto, Angelo Comastri (rv/ua, © Radio Vaticana 2004).

Odznaczenia

Ks. prof. dr hab. JAN KOWALSKI, profesor teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, podniesiony do godności prałata honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Reklama

Ks. dr STANISŁAW GĘBKA, proboszcz archikatedralnej parafii Świętej Rodziny w Częstochowie, podniesiony do godności prałata honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Ks. kan. dr WŁODZIMIERZ KOWALIK, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie, podniesiony do godności kapelana honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Ks. kan. JERZY KULIBERDA, sekretarz Archidiecezjalnego Wydawnictwa „Regina Poloniae” w Częstochowie, podniesiony do godności kapelana honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Reklama

Ks. kan. mgr MAREK KUNDZICZ, proboszcz parafii św. Jana Kantego w Częstochowie, podniesiony do godności kapelana honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Ks. kan. mgr ALEKSANDER KUTYNIA, proboszcz parafii św. Kazimierza w Częstochowie, podniesiony do godności kapelana honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Ks. kan. dr KRZYSZTOF SKUBAŁA, zastępca wikariusza sądowego Sądu Metropolitalnego, wykładowca prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Częstochowie, podniesiony do godności kapelana honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Ks. kan. mgr JAROSŁAW SROKA, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Społeczno-Zawodowego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, asystent kościelny Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, podniesiony do godności kapelana honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Ks. prał. MARIAN STOCHNIAŁEK, proboszcz kolegiackiej parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieluniu, prepozyt Kolegiackiej Kapituły Wieluńskiej, podniesiony do godności kapelana honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Ks. kan. MARIAN WOJCIESZAK, dyrektor Wydziału Gospodarczo-Finansowego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie i proboszcz parafii św. Zygmunta w Częstochowie, podniesiony do godności kapelana honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Ks. kan. dr ZDZISŁAW WÓJCIK, dyrektor Katolickiej Rozgłośni Radiowej „Fiat” w Częstochowie, podniesiony do godności kapelana honorowego Jego Świątobliwości (25.03.2004).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prenumerata Tygodnika Katolickiego "Niedziela"

JAK ZAMÓWIĆ PRENUMERATĘ „NIEDZIELI”

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Łask: Trwają przygotowania do pielgrzymki

2021-08-01 16:32

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

21 sierpnia spod kolegiaty łaskiej wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się w pierwszych dniach sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję