Reklama

Wojcieszów

Na rzecz stypendystów fundacji „Dzieło nowego tysiąclecia”

Niedziela legnicka 28/2004

20 czerwca br. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wojcieszowie Mszę św. w 17. rocznicę swoich święceń kapłańskich odprawił dyrektor Referatu Katechetycznego w Legnicy ks. Marek Mendyk. W uroczystości uczestniczyli katecheci, dyrekcja Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Wojcieszowie, nauczyciele i wychowawcy. Szanownemu jubilatowi złożono życzenia błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze kapłańskiej. Ksiądz dyrektor wygłosił homilię, w której poruszył temat katechezy. Przypomniał, że jej najważniejszym zadaniem jest nawiązywanie dialogu z drugim człowiekiem. W imieniu biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka ks. Marek Mendyk podziękował Małgorzacie Gucia za 12-letnią, gorliwą i ofiarną pracę katechetyczną. Wyraził słowa uznania za pracę na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz za udział w wakacyjnych obozach organizowanych przez Fundację. Na zakończenie Ksiądz Marek skierował podziękowania pod adresem dyrektora Gimnazjum Janusza Maślanki za rzetelną pracę na rzecz Fundacji. Stypendyści obecni na spotkaniu podziękowali za otrzymana pomoc. „Dzięki tej pomocy możemy rozwijać swoje zainteresowania i zdolności. Za pieniądze, które otrzymujemy, kupujemy encyklopedie, słowniki i inne pomoce naukowe. Wielu z naszych rodziców jest bezrobotnych i nie mogą nam pomóc, tym większą wyrażamy wdzięczność Fundacji” - mówiła młodzież. Na koniec gospodarz parafii ks. Franciszek Rokicki podziękował wszystkim uczestnikom spotkania za wspólną modlitwę i życzył dalszej współpracy na rzecz Fundacji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski o uchodźcach: cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem

2021-09-26 20:49

[ TEMATY ]

uchodźcy

vaticannews.va

„Cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem. To, że są tak brutalnie wykorzystywani w walce politycznej, nie zwalnia nas i nigdy nie może nas zwolnić z myślenia o nich jako o naszych braciach” - mówił w niedzielę abp Wojciech Polak, nawiązując do sytuacji na naszej wschodniej granicy.

W obchodzony po raz 107. Dzień Migranta i Uchodźcy metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży. Rozpoczynając liturgię nawiązał do odbywających się pod raz siódmy w Polsce modlitw za uchodźców, przypominając za papieżem Franciszkiem, że trzeba się wreszcie uwolnić od myślenia w kategoriach: przyjaciel-wróg, my-oni, moje-twoje.

CZYTAJ DALEJ

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

2021-09-27 14:13

[ TEMATY ]

okultyzm

Adobe.Stock

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję