Reklama

Potrzebna nam adoracja

W połowie czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży odbyła się kolejna Kongregacja Księży Dziekanów. Zwyczajem poprzednich, spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą - adoracją Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył diecezjalny ojciec duchowny Franciszek Wróblewski.
Części roboczej Kongregacji przewodniczył bp Stanisław Stefanek. W spotkaniu udział wzięli wszyscy dziekani naszej diecezji bądź ich delegaci (wicedziekani). Pierwszym tematem poruszonym na Kongregacji była sprawa adoracji Najświętszego Sakramentu. Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na szerzący się na Zachodzie trend, który skierowany jest na całkowite wyeliminowanie adoracji z kościołów. Bp Stefanek uczula, aby zdecydowanie się temu przeciwstawić: „Nie pozwólmy, aby trend ten znalazł miejsce w życiu naszych parafii” - powiedział.
Ksiądz Biskup zachęcał w dalszej części obrad, aby w każdej parafii, przynajmniej w czasie Jubileuszowej 20. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, były organizowane wieczorne Apele Jasnogórskie.
Księża dziekani wysłuchali także propozycji ubezpieczeniowej skierowanej do każdej parafii naszej diecezji. Ksiądz Wojciech Zyśk apelował, by w każdej parafii zostały powołane i zaczęły działać Parafialne Ośrodki Caritas.
Na zakończenie spotkania biskup Stanisław podziękował księżom dziekanom, którzy przestają pełnić swoją funkcję. Są to: ks. prał. Henryk Gołaszewski, ks. prał. Piotr Łada i ks. prał. Zdzisław Mikołajczyk. Z funkcji dziekana zostali także zwolnieni ks. kan. Jan Rogowski i ks. kan. Józef Żyłowski.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Arch. katowicka: rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją ks. Jana Machy

2021-09-20 07:04

wikipedia.org

W niedzielę 19 września w parafiach archidiecezji katowickiej rozpoczęła się nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy. Będzie ona trwać przez dziewięć niedziel aż do dnia beatyfikacji, czyli 20 listopada br. Nowenna jest elementem przygotowania diecezjan do tego wydarzenia.

Nowenna ma formę nabożeństwa. Na beatyfikację została skomponowana pieśń pt. "Wezwanie do bł. Jana Machy", która jest częścią nowenny. Ponadto proponuje się, by odmówić Modlitwę o łaskę za wstawiennictwem Sługi Bożego i przeczytać krótkie rozważanie - są to słowa ks. Machy.

CZYTAJ DALEJ

Podwójne obdarowanie

2021-09-21 20:46

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

bierzmowanie

konsekracja ołtarza

Aleksandria

Beata Pieczykura/Niedziela

– Ilekroć będziecie wstępować do tej świątyni, to będziecie pamiętać to przybliżenie się do nowo konsekrowanego ołtarza i odkrywanie Boga w tajemnicy Trójcy Przenajświętszej i Ducha Świętego, który was obdarowuje swoim światłem i swoją mocą – powiedział abp Wacław Depo 21 września w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii podczas Mszy św. połączonej z obrzędem konsekracji ołtarza oraz udzieleniem sakramentu bierzmowania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję