Reklama

Potrzebna nam adoracja

W połowie czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży odbyła się kolejna Kongregacja Księży Dziekanów. Zwyczajem poprzednich, spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą - adoracją Najświętszego Sakramentu, której przewodniczył diecezjalny ojciec duchowny Franciszek Wróblewski.
Części roboczej Kongregacji przewodniczył bp Stanisław Stefanek. W spotkaniu udział wzięli wszyscy dziekani naszej diecezji bądź ich delegaci (wicedziekani). Pierwszym tematem poruszonym na Kongregacji była sprawa adoracji Najświętszego Sakramentu. Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na szerzący się na Zachodzie trend, który skierowany jest na całkowite wyeliminowanie adoracji z kościołów. Bp Stefanek uczula, aby zdecydowanie się temu przeciwstawić: „Nie pozwólmy, aby trend ten znalazł miejsce w życiu naszych parafii” - powiedział.
Ksiądz Biskup zachęcał w dalszej części obrad, aby w każdej parafii, przynajmniej w czasie Jubileuszowej 20. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, były organizowane wieczorne Apele Jasnogórskie.
Księża dziekani wysłuchali także propozycji ubezpieczeniowej skierowanej do każdej parafii naszej diecezji. Ksiądz Wojciech Zyśk apelował, by w każdej parafii zostały powołane i zaczęły działać Parafialne Ośrodki Caritas.
Na zakończenie spotkania biskup Stanisław podziękował księżom dziekanom, którzy przestają pełnić swoją funkcję. Są to: ks. prał. Henryk Gołaszewski, ks. prał. Piotr Łada i ks. prał. Zdzisław Mikołajczyk. Z funkcji dziekana zostali także zwolnieni ks. kan. Jan Rogowski i ks. kan. Józef Żyłowski.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Apel biskupa Tadeusza Lityńskiego

2021-07-31 08:37

archiwum

Apel dotyczący szczepień przeciw Covid-19

Drodzy Diecezjanie,

CZYTAJ DALEJ

Jesteśmy dziećmi wieczności

Niedziela Ogólnopolska 31/2018, str. 32-33

[ TEMATY ]

homilia

Wikipedia

Gerbrand van den Eeckhout, „Jezus głosi nad jeziorem Genezaret” (XVII wiek)

Gerbrand van den Eeckhout, „Jezus głosi nad jeziorem Genezaret” (XVII wiek)

Żeby żyć, trzeba jeść. To oczywiste. Ale czy życie bierze się z tego, co się zje? Życie daje Bóg, nie rodzice. Rodzice to życie przekażą lub tego nie zrobią. Bóg jest życiem – mieć Dawcę życia w sobie, trwać w jedności z Bogiem to żyć pełnią życia niezależnie od tego, co i ile się zje. Dowodem jest Marta Robin, która przez 51 lat nie jadła i nie piła, a jedynym jej pokarmem była konsekrowana Hostia. O takim pokarmie danym od Boga mówi pierwsze czytanie. Prawdziwe są również słowa: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

CZYTAJ DALEJ

W parafii w Toporowie

2021-08-01 17:50

[ TEMATY ]

bp Andrzej Przybylski

parafia Przemienienia Pańskiego

sakrament bierzmowania

Toporów

Beata Pieczykura/Niedziela

– Jeżeli chcecie przeżyć przemienienie, jeżeli chcecie być tu, w Toporowie, na górze Tabor, bo wróćcie do swoich domów z głosem z nieba, głosem Boga, który mówi: Jezus jest moim Synem umiłowanym, słuchajcie Jezusa. Tak Go odrzucicie, to stracicie największy skarb w życiu. Niech Duch Święty uświęca nas i umacnia w szukaniu tego, co najcenniejsze – mówił bp Andrzej Przybylski 1 sierpnia w parafii św. Franciszka z Asyżu w Toporowie z racji odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję