Reklama

Zwycięstwo w Ogólnopolskim Misyjnym Konkursie Plastycznym

Niedziela płocka 28/2004

Od 28 do 29 maja na Jasnej Górze odbywał się V Krajowy Kongres Misyjny Dzieci, na który przybyli mali misjonarze z całej Polski. Przyjechali, żeby już po raz piąty uczestniczyć we wspólnej modlitwie oraz zabawie.
W sobotni poranek plac przed Jasnogórskim Szczytem wyglądał niczym kolorowa tęcza, dzieci bowiem przebrały się w barwy symbolizujące poszczególne kontynenty, gdyż celem ich tegorocznego spotkania było „nieść miłość całemu światu”.
Mali misjonarze przyjechali na Jasną Górę, aby złożyć Matce Bożej dar w postaci modlitw i wyrzeczeń w intencji swoich dalekich braci i sióstr z krajów misyjnych. W tym roku swoją symboliczną złotówkę ofiarowali dla małych mieszkańców Papui-Nowej Gwinei. W ich intencji, ale także w intencji dzieci ze wszystkich kontynentów, modlili się podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył bp Piotr Libera, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.
W tym radosnym wydarzeniu uczestniczyły dzieci z diecezji płockiej. Najmłodsi z parafii Krysk i Wyszogród zaangażowani byli w przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy św. Wielką i miłą niespodziankę przyniosło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pt. 160 lat PDMD.
W grupie dzieci młodszych spośród 412 prac nagrodzono 13 autorów prac:
I miejsce - Kinga Koźmińska, par. Ostrowite (kl. III), diec. płocka; II - Dawid Ślusarczyk ze SP w Cierchach (kl. II) diec. kielecka; III - Marlena Mendecka, ze SP nr 8 w Chorzowie (kl. III) diec. katowicka.
W grupie dzieci starszych (spośród 645): I miejsce - Malwina Dąbrowska ze SP w Gumowie (kl. V), par. Sulerzyż, diec. płocka; II miejsce - Magdalena Biernacka ze SP nr 4 w Łęcznej (kl. V), diec. lubelska; III miejsce - Anna Mateusiak ze SP w Borkach (kl. VI), diec. siedlecka.
Wyróżnienia w grupie młodszej: Katarzyna Miłoszewska ze SP nr 7 w Ciechanowie (kl. III), diec. płocka; Katarzyna Ziemlewska ze SP nr 22 w Lublinie (kl. III), diec. lubelska; Katarzyna Szlachowska ze SP nr 2 w Miechowie (kl. III), diec. kielecka.
Wyróżnienia w grupie starszej: Weronika Przybyszewska ze SP nr 7 w Ciechanowie (kl. VI), diec. płocka; Milena Seliga ze SP w Drzewcach (kl. VI), diec. łowicka; Aleksandra Stępska ze SP nr 34 w Olsztynie (kl. IV), diec. warmińska.
Dzieciom, które reprezentowały naszą diecezję i zwyciężyły w konkursie, serdecznie gratulujemy. Słowa uznania kierujemy również do księży i katechetów, animatorów Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, którzy zachęcili dzieci do udziału w konkursie i zorganizowali wyjazd do Częstochowy.
Pragnę poinformować, że wielkanocne kartki świąteczne nagrodzone w konkursie diecezjalnym w kwietniu br., zostały wręczone dyrektorom krajowym PDM z 28 krajów z Europy i Kanady podczas konferencji misyjnej w Luksemburgu. Nasza inicjatywa spotkała się z wielkim uznaniem i zainteresowaniem uczestników konferencji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję