Reklama

Zwycięstwo w Ogólnopolskim Misyjnym Konkursie Plastycznym

Niedziela płocka 28/2004

Od 28 do 29 maja na Jasnej Górze odbywał się V Krajowy Kongres Misyjny Dzieci, na który przybyli mali misjonarze z całej Polski. Przyjechali, żeby już po raz piąty uczestniczyć we wspólnej modlitwie oraz zabawie.
W sobotni poranek plac przed Jasnogórskim Szczytem wyglądał niczym kolorowa tęcza, dzieci bowiem przebrały się w barwy symbolizujące poszczególne kontynenty, gdyż celem ich tegorocznego spotkania było „nieść miłość całemu światu”.
Mali misjonarze przyjechali na Jasną Górę, aby złożyć Matce Bożej dar w postaci modlitw i wyrzeczeń w intencji swoich dalekich braci i sióstr z krajów misyjnych. W tym roku swoją symboliczną złotówkę ofiarowali dla małych mieszkańców Papui-Nowej Gwinei. W ich intencji, ale także w intencji dzieci ze wszystkich kontynentów, modlili się podczas uroczystej Mszy św., której przewodniczył bp Piotr Libera, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.
W tym radosnym wydarzeniu uczestniczyły dzieci z diecezji płockiej. Najmłodsi z parafii Krysk i Wyszogród zaangażowani byli w przygotowanie oprawy liturgicznej Mszy św. Wielką i miłą niespodziankę przyniosło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci pt. 160 lat PDMD.
W grupie dzieci młodszych spośród 412 prac nagrodzono 13 autorów prac:
I miejsce - Kinga Koźmińska, par. Ostrowite (kl. III), diec. płocka; II - Dawid Ślusarczyk ze SP w Cierchach (kl. II) diec. kielecka; III - Marlena Mendecka, ze SP nr 8 w Chorzowie (kl. III) diec. katowicka.
W grupie dzieci starszych (spośród 645): I miejsce - Malwina Dąbrowska ze SP w Gumowie (kl. V), par. Sulerzyż, diec. płocka; II miejsce - Magdalena Biernacka ze SP nr 4 w Łęcznej (kl. V), diec. lubelska; III miejsce - Anna Mateusiak ze SP w Borkach (kl. VI), diec. siedlecka.
Wyróżnienia w grupie młodszej: Katarzyna Miłoszewska ze SP nr 7 w Ciechanowie (kl. III), diec. płocka; Katarzyna Ziemlewska ze SP nr 22 w Lublinie (kl. III), diec. lubelska; Katarzyna Szlachowska ze SP nr 2 w Miechowie (kl. III), diec. kielecka.
Wyróżnienia w grupie starszej: Weronika Przybyszewska ze SP nr 7 w Ciechanowie (kl. VI), diec. płocka; Milena Seliga ze SP w Drzewcach (kl. VI), diec. łowicka; Aleksandra Stępska ze SP nr 34 w Olsztynie (kl. IV), diec. warmińska.
Dzieciom, które reprezentowały naszą diecezję i zwyciężyły w konkursie, serdecznie gratulujemy. Słowa uznania kierujemy również do księży i katechetów, animatorów Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, którzy zachęcili dzieci do udziału w konkursie i zorganizowali wyjazd do Częstochowy.
Pragnę poinformować, że wielkanocne kartki świąteczne nagrodzone w konkursie diecezjalnym w kwietniu br., zostały wręczone dyrektorom krajowym PDM z 28 krajów z Europy i Kanady podczas konferencji misyjnej w Luksemburgu. Nasza inicjatywa spotkała się z wielkim uznaniem i zainteresowaniem uczestników konferencji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadomi tego, co najniższe i najwznioślejsze!

2021-07-27 12:14

Niedziela Ogólnopolska 31/2021, str. IV

[ TEMATY ]

homilia

Adobe Stock

Nie ma nic gorszego, jak życie na powierzchni – pozbawione kontaktu zarówno z tym, co w nas najwznioślejsze, jak i z tym, co... najniższe. Zbyt łatwo i bezrefleksyjnie dajemy się unosić strumieniowi oszałamiającej cywilizacji. To zmora i nieszczęście naszych czasów. Schodzenie na głębię, także tę mroczną, jest konieczne, by móc żarliwie zwracać swe oczy ku jasnej głębi serca i najwznioślejszym darom Boga.

CZYTAJ DALEJ

Apel biskupa Tadeusza Lityńskiego

2021-07-31 08:37

archiwum

Apel dotyczący szczepień przeciw Covid-19

Drodzy Diecezjanie,

CZYTAJ DALEJ

Na drodze do Maryi

2021-08-01 12:24

Michalina Stopka

Pielgrzymka to czas modlitwy, radości, spotkania z Bogiem i człowiekiem. Wiedzą o tym pielgrzymi grupy 14, którzy 1 sierpnia wyruszyli  w ramach 41. Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasnej Górze i 31. Górowskiej Pieszej Pielgrzymki.

Pomysł, aby wyjść z Góry na Jasną Górę, zrodził się w 1990 r. Od tamtego niezmiennie pielgrzymi z Góry wychodzą, by pokłonić się Maryi. Tej tradycji nie zatrzymała także ubiegłoroczna pandemia. Pomysłodawcom pielgrzymowania z Góry był ks. Janusz Jastrzębski - Ksiądz Janusz jako pierwszy dał taką propozycję, a pielgrzymom tak się ten pomysł spodobał, że przez rok przygotowywali się na ten czas - mówi Bogdan Mączyński, wieloletni pielgrzym

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję