Reklama

Organizacja Narodu Polskiego zaprasza (2)

W październiku 2000 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie została zarejestrowana partia o nazwie Liga Polska, która powstała z inicjatywy Polonii oraz przedstawicieli krajowych środowisk patriotycznych. W najbliższych numerach „Niedzieli Płockiej” chcemy zapoznać naszych Czytelników z założeniami Organizacji Narodu Polskiego, która za cel stawia sobie zbudowanie uczciwego państwa w duchu chrześcijańskim.

Niedziela płocka 28/2004

Organizacja Narodu Polskiego Liga Polska za swe główne punkty programowe uważa:
1. Rewizję Konstytucji RP zapewniającą ochronę narodowej suwerenności poprzez m.in. usunięcie zapisów umożliwiających prymat prawa zewnętrznego nad wewnętrznym oraz wprowadzenie zapisów chroniących polską własność. Polska własność w sektorach strategicznych musi być utrzymana i chroniona poprzez przyjęcie pakietu ustaw gwarantujących kontrolę państwa nad strategicznymi sektorami gospodarki.
Polska własność musi być także chroniona w rolnictwie, które jako produkujące żywność ekologiczną przy odpowiedniej polityce państwa może wbrew dzisiejszym ocenom stanowić konkurencję dla rolnictwa Unii Europejskiej, opartego o nawożenie sztuczne. Ale by rolnictwo mogło stanowić o sile gospodarki, musi być zachowana polska własność ziemi. Liga Polska proponuje dlatego wprowadzenie ustawy zakazującej zbywania polskiej ziemi zagranicznym osobom prawnym i fizycznym. Niemniej ważnym zadaniem decydującym o zachowaniu integralności państwa polskiego jest zagwarantowanie polskiego charakteru Ziem Zachodnich, zmiana statusu nieruchomości z użytkowania wieczystego na prawo własności.
2. Natychmiastowe zahamowanie wyprzedaży majątku narodowego poprzez odejście od liberalnych koncepcji gospodarczych i przedstawienie rozwiązań alternatywnych. Osoby odpowiedzialne bądź biorące udział w transakcjach gospodarczych przeprowadzonych z naruszeniem polskiego interesu narodowego i gospodarczego oraz kosztem Skarbu Państwa zostaną pozbawione prawa sprawowania jakiejkolwiek funkcji zwierzchniej w gospodarce polskiej.

Reklama

Cdn.

Liga Polska zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie, które odbędzie się 13 lipca o godz. 17.00 w siedzibie Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Płocku - lokal I p (Osiedle Międzytorze).

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Tokio: Polscy siatkarze wygrali z Włochami!

2021-07-26 09:10

[ TEMATY ]

Tokio

Tokio 2020

PAP/Leszek Szymański

Polscy siatkarze pokonali Włochów 3:0 (25:20, 26:24, 25:20) w swoim drugim meczu grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio. To pierwsze zwycięstwo biało-czerwonych na igrzyskach.

W pierwszym spotkaniu Polacy przegrali z Iranem 2:3, Włosi z kolei pokonali Kanadę 3:2.

CZYTAJ DALEJ

Powstał film o organach katedralnych z okazji 850-lecia parafii

2021-07-26 15:36

TD

Powstał film o organach katedralnych z okazji 850-lecia parafii

Powstał film o precyzyjnej przebudowie organów katedralnych, które przechodzą szereg specjalistycznych zabiegów remontowych, aby uczcić jubileusz 850 lat istnienia głównej parafii diecezji. Organy po remoncie poświęci bp Jan Piotrowski 15 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję