Reklama

Z życia Seminarium Duchownego

Niedziela przemyska 28/2004

21 czerwca. W seminaryjnej Sali Misyjnej odbyło się pierwsze po święceniach kapłańskich spotkanie Neoprezbiterów w cyklu stałej formacji kapłańskiej. Prowadził je delegat Księdza Arcybiskupa ds. formacji stałej kapłanów ks. Marek Pieńkowski. Księża Neoprezbiterzy otrzymali skierowania do swoich pierwszych parafii oraz do posługi duszpasterskiej podczas wakacyjnych miesięcy.
Tego samego dnia Seminarium gościło kapłanów, którzy obchodzą w tym roku 40. rocznicę swoich święceń kapłańskich.

22 czerwca. Alumni przystąpili do zdawania swojego ostatniego egzaminu sesji letniej.
W godzinach popołudniowych w czytelni czasopism odbyła się konferencja pedagogiczna podsumowująca drugi semestr pracy alumnów w roku akademickim 2003/2004 r. Konferencji przewodniczył metropolita przemyski abp Józef Michalik.

23 czerwca. Ostatni w tym roku akademickim dzień skupienia przygotowujący alumnów do dobrego przeżycia odpoczynku wakacyjnego prowadził ojciec duchowny ks. Kazimierz Gadzała.

24 czerwca. Uroczystą Mszą św. w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył abp Józef Michalik, zakończył się rok akademicki 2003/2004.
Tego samego dnia alumni wyjechali do swoich rodzinnych domów i rozpoczęli zasłużony odpoczynek wakacyjny. Obok wypoczynku alumni podejmować będą różne formy praktyk duszpasterskich.

25 czerwca. Odbył się egzamin wstępny do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W ramach egzaminu kandydaci wykazywali się znajomością wiedzy religijnej, literatury oraz demonstrowali swoje uzdolnienia muzyczne. Po pierwszej turze egzaminów zostały przyjęte 28 osoby.

Wakacje, to bardzo często czas podejmowania decyzji o wyborze drogi życiowej przez wielu młodych ludzi. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu prosi o modlitwę w intencji dobrych i świętych powołań kapłańskich. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy usłyszeli w sercu głos Pana i pragną poświęcić swe młode życie służbie Bogu i drugiemu człowiekowi.
Kandydaci mający pragnienie wstąpienia do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, aby realizować odczytany głos Bożego powołania do służby Jemu i Jego Ludowi w służebnym kapłaństwie, winni - zgłaszając się do Rektoratu Seminarium na spotkanie kwalifikacyjne i dopuszczające do egzaminu wstępnego - przygotować następujące dokumenty:
1. pisemną prośbę kandydata o przyjęcie do Seminarium; 2. życiorys własnoręcznie napisany; 3. świadectwo dojrzałości (oryginał); 4. świadectwo chrztu; 5. świadectwo bierzmowania; 6. świadectwo ślubu kościelnego rodziców; 7. opinię księdza proboszcza; 8. opinię katechety; 9. opinię i listy polecające kapłanów, którzy pomagali kandydatowi zaangażowanemu w ruchy i stowarzyszenia katolickie w rozpoznaniu powołania; 10. aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia i zdatności kandydata do podjęcia studiów; 11. 5 fotografii.
Kolejny egzamin wstępny odbędzie się 1 września.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś do sióstr zakonnych: jesteście kobietami, które poszły za Jezusem z Galilei

2021-09-27 19:38

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

dziewica konsekrowana

ks. Paweł Kłys

Jesteście siostrami zakonnymi, dziewicami konsekrowanymi, wdowami konsekrowanymi, dlatego, że zafascynował was Jezus, ale ta pierwsza fascynacja - ona jest łatwa do przysłonięcia rozmaitymi rzeczami – mówił abp Grzegorz Ryś podczas pierwszego dnia rekolekcji dla dziewic i wdów konsekrowanych oraz sióstr zakonnych z archidiecezji łódzkiej, które rozpoczęły się w katedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Przewodniczy im abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski o uchodźcach: cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem

2021-09-26 20:49

[ TEMATY ]

uchodźcy

vaticannews.va

„Cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem. To, że są tak brutalnie wykorzystywani w walce politycznej, nie zwalnia nas i nigdy nie może nas zwolnić z myślenia o nich jako o naszych braciach” - mówił w niedzielę abp Wojciech Polak, nawiązując do sytuacji na naszej wschodniej granicy.

W obchodzony po raz 107. Dzień Migranta i Uchodźcy metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży. Rozpoczynając liturgię nawiązał do odbywających się pod raz siódmy w Polsce modlitw za uchodźców, przypominając za papieżem Franciszkiem, że trzeba się wreszcie uwolnić od myślenia w kategoriach: przyjaciel-wróg, my-oni, moje-twoje.

CZYTAJ DALEJ

Zjazd PZPS - Sebastian Świderski nowym prezesem

Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów w Warszawie wycofało się wszystkich sześciu jego rywali i podczas głosowania był jedynym kandydatem.

Na Świderskiego oddano 88 głosów, dwie osoby wstrzymały się, a nikt nie był przeciw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję