Reklama

Z życia Seminarium Duchownego

Niedziela przemyska 28/2004

21 czerwca. W seminaryjnej Sali Misyjnej odbyło się pierwsze po święceniach kapłańskich spotkanie Neoprezbiterów w cyklu stałej formacji kapłańskiej. Prowadził je delegat Księdza Arcybiskupa ds. formacji stałej kapłanów ks. Marek Pieńkowski. Księża Neoprezbiterzy otrzymali skierowania do swoich pierwszych parafii oraz do posługi duszpasterskiej podczas wakacyjnych miesięcy.
Tego samego dnia Seminarium gościło kapłanów, którzy obchodzą w tym roku 40. rocznicę swoich święceń kapłańskich.

22 czerwca. Alumni przystąpili do zdawania swojego ostatniego egzaminu sesji letniej.
W godzinach popołudniowych w czytelni czasopism odbyła się konferencja pedagogiczna podsumowująca drugi semestr pracy alumnów w roku akademickim 2003/2004 r. Konferencji przewodniczył metropolita przemyski abp Józef Michalik.

23 czerwca. Ostatni w tym roku akademickim dzień skupienia przygotowujący alumnów do dobrego przeżycia odpoczynku wakacyjnego prowadził ojciec duchowny ks. Kazimierz Gadzała.

24 czerwca. Uroczystą Mszą św. w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył abp Józef Michalik, zakończył się rok akademicki 2003/2004.
Tego samego dnia alumni wyjechali do swoich rodzinnych domów i rozpoczęli zasłużony odpoczynek wakacyjny. Obok wypoczynku alumni podejmować będą różne formy praktyk duszpasterskich.

25 czerwca. Odbył się egzamin wstępny do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. W ramach egzaminu kandydaci wykazywali się znajomością wiedzy religijnej, literatury oraz demonstrowali swoje uzdolnienia muzyczne. Po pierwszej turze egzaminów zostały przyjęte 28 osoby.

Wakacje, to bardzo często czas podejmowania decyzji o wyborze drogi życiowej przez wielu młodych ludzi. Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu prosi o modlitwę w intencji dobrych i świętych powołań kapłańskich. Zapraszamy wszystkich młodych, którzy usłyszeli w sercu głos Pana i pragną poświęcić swe młode życie służbie Bogu i drugiemu człowiekowi.
Kandydaci mający pragnienie wstąpienia do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, aby realizować odczytany głos Bożego powołania do służby Jemu i Jego Ludowi w służebnym kapłaństwie, winni - zgłaszając się do Rektoratu Seminarium na spotkanie kwalifikacyjne i dopuszczające do egzaminu wstępnego - przygotować następujące dokumenty:
1. pisemną prośbę kandydata o przyjęcie do Seminarium; 2. życiorys własnoręcznie napisany; 3. świadectwo dojrzałości (oryginał); 4. świadectwo chrztu; 5. świadectwo bierzmowania; 6. świadectwo ślubu kościelnego rodziców; 7. opinię księdza proboszcza; 8. opinię katechety; 9. opinię i listy polecające kapłanów, którzy pomagali kandydatowi zaangażowanemu w ruchy i stowarzyszenia katolickie w rozpoznaniu powołania; 10. aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia i zdatności kandydata do podjęcia studiów; 11. 5 fotografii.
Kolejny egzamin wstępny odbędzie się 1 września.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor

2021-07-31 14:54

[ TEMATY ]

muzyka

jazz

wikipedia.org

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz

Jerzy „Duduś" Matuszkiewicz jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej, twórca historii jazzu, kompozytor kultowych filmowych ścieżek dźwiękowych, odszedł w sobotnie południe 31 lipca 2021 r. Miał 93 lata.

O śmierci muzyka powiadomił PAP Paweł Brodowski, redaktor naczelny magazynu „Jazz Forum". Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz – wielka osobistość polskiego jazzu - był też znanym i cenionym autorem muzyki do seriali i filmów. "Czterdzieści lat minęło", "Wojna domowa" - to tylko niektóre z jego przebojów.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki o znaczeniu, przygotowaniach i przebiegu październikowej wizyty "ad limina apostolorum" polskich biskupów

2021-07-31 16:17

[ TEMATY ]

wywiad

ad limina

abp Stanisław Gądecki

archpoznan.pl

- Wizyta „ad limina apostolorum” wyraża katolickość Kościoła oraz podkreśla jedność Kolegium Biskupów, zbudowanego na fundamencie Następcy św. Piotra. Jest też okazją do wzajemnej wymiany darów między tym, co w Kościele jest partykularne a tym, co jest powszechne - mówi w rozmowie z KAI abp. Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wyjaśnia, że bardzo istotne jest pielgrzymowanie biskupów do grobów apostołów Piotra i Pawła, osobiste spotkania biskupów Kościołów partykularnych z Ojcem Świętym oraz wizyty w dykasteriach Kurii Rzymskiej.

Tomasz Królak, KAI: Księże Arcybiskupie, w październiku polscy biskupi odbędą wizytę „ad limina” i spotkają się z papieżem Franciszkiem. Jaki jest najważniejszy cel tej wizyty?

CZYTAJ DALEJ

Obraz Jasnogórski znów na szlaku nawiedzenia

2021-08-01 15:04

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

Archiwum

Nie ma ważniejszej sztafety jak sztafeta ludzi ochrzczonych. Prosimy Cię Maryjo, żebyśmy ogień wiary, nadziei i miłości ponieśli w nowe czasy – mówił podczas uroczystej Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Literackiej w Buku bp Szymon Stułkowski. W archidiecezji poznańskiej wznowiono peregrynację Ikony Jasnogórskiej po Polsce, przerwaną ze względu na pandemię.

Przez dziewięć miesięcy Obraz Jasnogórski przebywał w kaplicy sióstr elżbietanek w Poznaniu. 1 sierpnia ponownie rozpoczęło się nawiedzenie, dwukrotnie przerwane ze względów sanitarnych. „Gorąco modlę się, żebyśmy mogli trwać w tym nawiedzeniu, żeby Maryja mogła przechodzić od parafii do parafii i otwierać serca” – mówił bp Stułkowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję