Reklama

III Charytatywny Mecz Piłki Nożnej w Lubyczy Królewskiej

13 czerwca na miejscowym stadionie GLKS „Granica - Husar” w Lubyczy Królewskiej odbył się już trzeci charytatywny mecz piłki nożnej. Tym razem drużyna księży zmierzyła się z tutejszymi biznesmenami i przedsiębiorcami. Podczas meczu młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zbierała ofiary do puszek na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dla biednych dzieci. Odezwa przybyłych na mecz była godna uznania.
Przy dźwiękach orkiestry, która zagrzewała do boju zawodników, dało się odczuć podniosłą atmosferę spotkania. Rolę spikerów podczas meczu pełnili: ks. Stanisław Burda - proboszcz z Żurawiec oraz Stanisław Biront. Ks. Stanisław Burda swoimi trafnymi komentarzami rozbawiał miejscową publiczność do łez, kibicując oczywiście drużynie księży. Trzeba nadmienić, iż w drużynie duchownych wystąpił miejscowy proboszcz ks. Witold Batycki, który dzielnie walczył o każda piłkę, aż do momentu kontuzji. Ponadto skład drużyny księży stanowili: proboszcz ks. Zbigniew Antosz, ks. Maciej Nizio, ks. Marcin Zaburko, ks. Bogdan Łoś, ks. Sławomir Kudyba, ks. Artur Sokół, ks. Robert Strus, ks. Krzysztof Maj, ks. Tomasz Bazan, ks. Grzegorz Kowalski, ks. Andrzej Łuszcz.
Drużynę biznesmenów i samorządowców tworzyli: Roman Szpindor, Witold Szpindor, Lesław Kapka, Andrzej Goch, Piotr Bundyra, Adam Wielgosz, Stanisław Szopa, Zbigniew Droździel, Ksawery Michniak, Sławomir Stecko, Wiesław Załuski, Zbigniew Rutyna, Jerzy Sulima, Piotr Rochecki.
Spotkanie obfitowało w szybkie akcje zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Skuteczniejsi jednak okazali się księża, wygrywając całe spotkanie 7:3. Na boisku panowała braterska atmosfera, publiczność była zbudowana wysoką kulturą zawodników. Bramki zdobyli: ks. Sławomir Kudyba (2), ks. Artur Sokół (4), ks. Andrzej Łuszcz (1) - dla księży; Adam Wielgosz (1), Witold Szpindor (1), Stanisław Szopa (1) - dla biznesmenów i przedsiębiorców.
W trakcie całej akcji udało się zebrać znaczną sumę pieniędzy. Z serca dziękuję, że w tych trudnych czasach tak wielu wrażliwych ludzi pięknie odpowiedziało na apel zbiórki ofiar dla biednych dzieci na wakacyjny wyjazd. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspomogli szczytny cel akcji.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł kucharz biedaków

Niedziela Ogólnopolska 38/2020, str. 6-8

Forum/Reuters/REMO CASILLI

Dino Impagliazzo, znany również jako „kucharz ubogich”, zmarł w Rzymie. Karmił codziennie ponad 300 osób między stołecznymi stacjami kolejowymi wraz z podążającymi za nim od lat wolontariuszami. Osobowość świata katolickiego i społecznego, był członkiem Ruchu Focolari Chiary Lubich i Wspólnoty Sant'Egidio. Urodził się na wyspie La Maddalena 91 lat temu, ale przez całe życie mieszkał w Rzymie. Każdego lata wracał na swoją wyspę, by spotykać się ze swymi przyjaciółmi i łowić ryby...

Był założycielem i prezesem stowarzyszenia RomAmor które zajmuje się dożywianiem bezdomnych i biednych ludzi na ulicach Rzymu, ale także odbudową więzi osób w trudnej sytuacji. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 27 lipca o godzinie 11:00 w kościele Santa Maria in Trastevere w Rzymie.

CZYTAJ DALEJ

USA: arcybiskup skrytykował Nancy Pelosi za obnoszenie się z „pobożnością katolicką”

2021-07-25 14:38

[ TEMATY ]

USA

aborcja

wikipedia.org

Nancy Pelosi

Nancy Pelosi

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone skrytykował 22 lipca spikerkę (przewodniczącą) Izby Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi, która reprezentuje tam Kalifornię, za zakłamanie. Popiera ona finansowanie usług aborcyjnych za pieniądze podatnika, a zarazem głosi wszędzie, że jest bardzo pobożna.

Według magazynu „Washington Examiner” Pelosi na konferencji prasowej w tym dniu określiła siebie mianem „pobożnej katoliczki”, dodając, że „nie jest moim zadaniem pouczać kobiety, czy mogą dopuszczać się aborcji, czy nie”.

CZYTAJ DALEJ

W sierpniu rozpocznie się VIII Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy w Jelczu-Laskowicach

2021-07-26 14:42

mat. pras

Organy w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach

Organy w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu-Laskowicach

W niedzielę, 8 sierpnia rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy w Jelczu-Laskowicach.Wydarzenie odbywać się będzie pod patronatem medialnym "Niedzieli Wrocławskiej".

Koncerty organowe odbędą się w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Festiwal składa się z cyklu czterech niedzielnych koncertów w wykonaniu znakomitych artystów z Polski i z zagranicy. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ zaproszeni zostali wyłącznie rodzimi artyści, którzy są najwyższej klasy twórcami. Podczas drugiego koncertu gościnnie wystąpi światowej sławy zespół folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca “Śląsk”. Repertuar koncertu będzie poświęcony Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu i będzie prawdziwą różnorodnością stylów muzycznych, emocji i obsady. W edycji tegorocznego festiwalu wystąpią: 08 sierpnia 2021 – Daniel Strządała – organy, Krzysztof Karpeta. – wiolonczela, Maria Rozynek- Banaszak – sopran, 22 sierpnia 2021 – Łukasz Romanek – organy, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, 05 września 2021 – Jerzy Kukla – organy, Angelika Rzewuska – sopran, 19 września 2021 – Ewa Bąk – organy, Wojciech Musiał – trąbka, Marcin Ciszewski – tenor. Podczas tegorocznej edycji festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa sztuki współczesnej pt. „Aerofony”. Projekt ma na celu aktywowanie lokalnego środowiska artystycznego do wspólnego działania, otwarcie mieszkańców na sztukę współczesną, wzbudzenie procesów twórczych i zachęcenie do udziału w tegorocznej edycji festiwalu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję