Reklama

III Przegląd Piosenki religijnej w Wojsławicach

13 czerwca uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu kojarzyć się będzie z sukcesem. To dzień, w którym pojechaliśmy na III Przegląd Piosenki Religijnej do Wojsławic, leżących na terenie metropolii lubelskiej w powiecie chełmskim. Miejscowa parafia pw. św. Michała Archanioła, której proboszczem jest ks. Stanisław Kryszczuk, bardzo ciepło nas przyjęła. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania.
Przegląd rozpoczęła Msza św., a po niej zaprezentowały się zespoły, które przybyły do Wojsławic. Zespoły z Dubienki, Uchań, Kraśnika, Chełma, Krasnegostawu, Grabowca, Wojsławic, Wierzbicy, Strzelc k. Białopola i Zamościa występowały w dwóch kategoriach: zespoły dziecięce i młodzieżowe. Byliśmy jedynymi uczestnikami z Zamościa, ale za to bardzo licznie i godnie reprezentowaliśmy naszą parafię i szkołę. Nie ukrywamy, że po występach niektórych zespołów, wychodząc na scenę, byliśmy bardzo spięci, ale kiedy zabrzmiały pierwsze akordy, daliśmy z siebie wszystko tak, że aż scena zadrżała, a widownia oniemiała z wrażenia. To był występ zespołu „Śpiewające aniołki” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, który zajął II miejsce tuż za zespołem z Chełma. Swoimi walorami wokalnymi zadziwił jurorów zespół „Ziarno” również ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu, otrzymując wyróżnienie. W oczekiwaniu na wyniki mogliśmy wysłuchać „Arcybractwa muzycznego” z Lublina.
Po sukcesach w Zamościu przyszły sukcesy w Wojsławicach. Mamy jednak świadomość, że musimy dalej doskonalić nasze umiejętności.
Trzeba w tym miejscu podziękować proboszczowi ks. Stanisławowi Bachorowi z parafii Świętego Krzyża w Zamościu, który swoim wsparciem przyczynił się do godnego reprezentowania naszej wspólnoty w przeglądzie w archidiecezji lubelskiej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: Proboszcz parafii odwiedzonej przez pierwszą damę RP: to wyróżnienie

2021-09-24 19:09

[ TEMATY ]

parafia

wizyta

Agata Kornhauser‑Duda

Nowy Jork

PAP

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w polskiej parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na nowojorskim Manhattanie. Proboszcz 150-letniej parafii o. Karol Jarząbek w rozmowie z PAP nazwał wizytę pierwszej damy "wyróżnieniem".

W czasie czwartkowej wizyty w najstarszej rzymskokatolickiej polskiej parafii w archidiecezji Nowy Jork pierwsza dama RP przekazała parafii polską flagę wraz z listem gratulacyjnym od prezydenta Andrzeja Dudy.

CZYTAJ DALEJ

Dziewica i męczennica o wypróbowanej wierze

Niedziela kielecka 40/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

święta

WD

Św. Tekla z kościoła w Krzyżanowicach

Św. Tekla z kościoła w Krzyżanowicach

Tekla to patronka czczona jako święta Kościoła katolickiego i prawosławnego, uznawana jest za pierwszą męczennicę Kościoła. W Polsce znana jest od wieków. W diecezji kieleckiej jej wezwanie noszą kościoły w Wolicy k. Gór Pińczowskich, w Gnojnie, gdzie patronuje kościołowi razem ze św. Janem, w Piotrkowicach – ze św. Pawłem i w Krzyżanowicach. W tej świątyni każdy odnajdzie ducha i charyzmat św. Tekli, ale i esencję klasycyzmu w architekturze oraz piękne malarstwo epoki stanisławowskiej

Parafia istniała tutaj już na przełomie XII i XIII wieku. Pierwszy kościół ufundował Benedykt Jaksa, ale konsekrowany był dopiero przez bp. Tomasza Oborskiego w 1626 r.

CZYTAJ DALEJ

Papież do nowego patriarchy katolickich Ormian

2021-09-24 20:36

[ TEMATY ]

Ormianie

papież Franciszek

patriarcha

Vatican News

Rafał Piotr XXI Minassian, nowy patriarcha katolickich Ormian

Rafał Piotr XXI Minassian, nowy patriarcha katolickich Ormian

Franciszek skierował list do nowego patriarchy katolickiego Kościoła ormiańskiego, Rafała Piotra XXI Minassiana. Kościół ten – jak pisze Papież - jest w pełni zaangażowany w sprawy narodu ormiańskiego, zachowuje jego pamięć i tradycje, a jednocześnie jest głęboko związany z Następcą Apostoła Piotra.

Franciszek zauważa, że Ormianie to naród obyty z cierpieniem z powodu licznych prób, których doświadczyli w ciągu 1700 lat swej chrześcijańskiej historii, ale odznaczają się oni również niewyczerpaną zdolnością do rozkwitu i wydawania owoców, dzięki świętości i mądrości swych świętych i męczenników, kulturze jego lekarzy i myślicieli oraz sztuce, która umie wyryć w skale znak krzyża jako drzewa życia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję