27 czerwca w parafii św. Melchiora Grodzieckiego w Częstochowie odbył się festyn pod hasłem Pijesz, nie żyjesz, połączony z kampanią antyalkoholową. Dobra zabawa, wokalne występy grup młodzieżowych i
dziecięcych z parafii i dzielnic Rakowa, loteria fantowa, to tylko niektóre atrakcje. Na palcu kościelnym można było porozmawiać i uzyskać informacje od członków grupy AA, przedstawicieli Sekcji Prewencyjnej
Policji i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Rozmawiano o problemach alkoholowych, którymi dotkniętych jest wiele osób z parafii i okolic Rakowa.
Piękne i ważne były świadectwa młodych ludzi z Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, którzy złożyli dar abstynencji po to, by ratować swoich bliskich z uzależnienia alkoholowego. Było też sprzedawanie losów
i wspólna zabawa prowadzona przez ks. Grzegorza Ułamka.
Wśród zaproszonych gości byli harcerze z Rakowa, współpracujący na co dzień z parafią.
Warto zauważyć, że festyny dotykające problemów uzależnień i ubóstwa są organizowane przez proboszcza ks. Marka Olejniczaka i młodzież z parafii każdego roku. Na losie loterii fantowej czytamy: „Zdajemy
sobie sprawę jak niszcząca jest ucieczka w alkohol i z tego właśnie powodu pragniemy wynieść ten problem w naszej dzielnicy na światło dzienne, a także ukazać osobom będącym w potrzebie miejsca i sposoby
na ratowanie zdrowia i rodziny”.
W związku z publicznym przyznaniem się 16 listopada do udzielenia przez emerytowanego arcybiskupa Lusaki, Telesphore’a Mpundu sakry biskupiej bez zgody Ojca Świętego ks. Anthony D. Wardowi prefekt Dykasterii do spraw Nauki Wiary, kard. Víctor Manuel Fernández oficjalnie poinformował o zaciągnięciu przez obydwu kary ekskomuniki mocą samego czynu.
Ks. Anthony D. Ward, założyciel tradycjonalistycznej wspólnoty Servants of the Holy Family (Sług Świętej Rodziny), ujawnił publicznie, że w 2024 r. został potajemnie wyświęcony na biskupa bez mandatu papieskiego, co jest czynnością niezgodną z prawem i skutkuje automatyczną ekskomuniką ze strony Stolicy Apostolskiej.
AWERS:
- biała szata i welon - symbol dziewictwa, welon także poświęcenia; Maryja jest zawsze gotowa na przyjęcie woli Bożej
- promienie wychodzące z dłoni - oznaczają łaski, które Najświętsza Panna wyjednuje
- otwarte, wyciągnięte ręce - Maryja niczego nie zatrzymuje dla siebie, cała jest darem; Jej dłonie są otwarte na spotkanie i na przyjęcie
- wąż - uosobieniem szatana, zwyciężonego przez Niepokalaną; Maryja zachęca nas do niewchodzenia w dialog ze złem
- glob - cały świat (wszystkie narody i każda dusza), nad którym Maryja ma władzę i może ofiarować je Bogu
W budynku Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu miał miejsce finał XXX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej pod hasłem: „Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie”.
Tegoroczna edycja obejmowała znajomość treści I Księgi Samuela oraz przypisów i wstępu zawartych w Biblii Tysiąclecia. Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: dla uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej oraz dla uczniów klas VII–VIII. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 55 uczestników. Finalistów odwiedził Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który pogratulował im doskonałej znajomości I Księgi Samuela oraz podziękował katechetom za trud włożony w przygotowanie młodzieży. Na zakończenie Biskup Ordynariusz udzielił wszystkim obecnym błogosławieństwa, a także wręczył dyplomy i nagrody.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.