Reklama

Przemyśl „opasany” różańcem

Niedziela przemyska 36/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W rozdziale 6 Księgi Jozuego opisane jest zdarzenie, w jaki sposób Izraelici zdobyli Jerycho. Przez 6 dni obchodzili miasto z Arką Przymierza, a siódmego dnia Bóg sprawił, że potężne mury miasta rozsypały się i miasto zostało zdobyte.
Pragnienie modlitwy za nasze miasto zrodziło pod wpływem grupy modlitewnej z Tarnowa. Zwrócili się oni do bp. Władysława Bobowskiego prosząc o pozwolenie i błogosławieństwo na taką formę modlitwy. Rozpoczęli od dwóch osób. W tej chwili jest już około 100 zapaleńców, którzy małymi grupkami pielgrzymują wokół miasta z modlitwą różańcową.
Do modlitwy różańcowej i pokuty wezwała ludzkość Niepokalana przez św. Bernadetę w Lourdes, a ostatnio Ojciec Święty Jan Paweł II, który jako pielgrzym w 150. rocznicę ogłoszenia dogmatu Niepokalanego Poczęcia, razem z pielgrzymami, chorymi i duchowieństwem, w wielkim skupieniu 14 sierpnia odmawiał Różaniec.
W 1917 r. Matka Boża Królowa Różańca św. przez błogosławione dzieci Hiacyntę, Franciszka i żyjącą jeszcze Łucję - prosiła o modlitwę różańcową w intencji o pokój dla świata i za konających grzeszników.
Przemyska grupa różańcowa w ubiegłym, jak i w bieżącym roku pielgrzymuje wokół miasta - jego granicami. Na każdym z pięciu odcinków odmawiamy cztery części Różańca, prosząc o potrzebne łaski dla wszystkich mieszkańców Przemyśla.
Na nasze modlitewne pielgrzymowanie pobłogosławił nam bp Adam Szal.
Zapraszamy czcicieli Matki Bożej i miłośników naszego miasta do tej formy modlitwy. Modlitwy te trwają od maja do października.
Kontakt i informacje: o. Kalikst Biskup, ul. Franciszkańska 2 a, lub tel. (0-16) 678-24-60, wew. 27 w godz. 20.00-20.30.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskup Kiciński: Jeśli nie ma wierności Bogu, nie ma wierności powołania i nie ma wierności misji

2025-02-09 15:32

ks. Łukasz Romańczuk

Biskup Jacek Kiciński CMF

Biskup Jacek Kiciński CMF

W centrum Wrocławia znajduje się wiele świątyń. Wśród nich jest i taka, która ma trzech patronów: św. Wacława, św. Stanisława i św. Dorotę. To właśnie w tej świątyni przy ul. Świdnickiej odbyły się uroczystości odpustowe ku czci św. Doroty, której wspomnienie liturgiczne przypada na 6 lutego. Niedzielnej sumie odpustowej przewodniczył bp Jacek Kiciński CMF.

Wskazując na patronkę - św. Dorotę, biskup Jacek mówił o wierności Bogu, powołaniu i misji. - Dziś widzimy bardzo poważny problem z postawą wierności. Wierności wobec Boga, wobec powołania, do którego zostaliśmy zaproszeni i wobec misji, do której jesteśmy wezwani. Jeśli nie ma wierności Bogu, nie ma wierności powołania i nie ma wierności misji - mówił hierarcha, dodając: - Dzisiaj bardzo dużo mówi się o samorealizacji i niezależności. Człowiek chce być wolnym, a tak naprawdę coraz bardziej ulega różnym zniewoleniom - mówił bp Kiciński, wskazując, że wierność prowadzi do zmagania się z egoizmem.
CZYTAJ DALEJ

Śmierć nie istnieje? Niezwykłe świadectwo kardiologa

2025-02-05 21:25

[ TEMATY ]

świadectwo

Graziako

Doświadczony lekarz, autor książki "Śmierć nie istnieje", który uratował ponad 40 000 serc, wielokrotnie był świadkiem niewytłumaczalnych uzdrowień, a nawet spektakularnych wskrzeszeń. Brzmi niewiarygodnie?

W swojej książce opisał ponad 20 historii, które potwierdziły jego wiarę w Boga. Dostarcza dowody na istnienie życia po życiu i zapewnia, że śmierci wcale nie powinniśmy się obawiać. A wszystko to w oparciu o swoją lekarską praktykę – ponad 30-letni staż i prywatne przeżycia m.in. śmierć syna.
CZYTAJ DALEJ

Żyjemy w „technopolu” – i co dalej? Jak nabyć kompetencje komunikacyjne

2025-02-09 19:54

[ TEMATY ]

Milena Kindziuk

Red

“Już nie żyjemy w czasach technokracji, kiedy tradycja, metafizyka i kultura funkcjonuje obok technologii. Żyjemy w technopolu, gdzie technika jest bogiem i wyznacza nam styl myślenia i życia”. Te słowa, wypowiedziane przez księdza profesora Krzysztofa Marcyńskiego – uznanego medioznawcy z UKSW - z pewnością intrygują.

W kontekście błyskawicznie rozwijającej się sztucznej inteligencji, zasadna jest postawiona przez niego teza, że „nowa technologia nic nie dodaje ani niczego nie odejmuje. Nowa technologia wszystko zmienia”, jak stwierdził on na spotkaniu w paryskim Centre du Dialogue, zorganizowanym we współpracy z Pallotyńską Fundacją Misyjną Salvatti.pl. na temat triumfu techniki nad człowiekiem (jak poinformowała Katolicka Agencja Informacyjna).
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję