Reklama

Polskie Amazonki u Jasnogórskiej Matki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W sobotę, 2 października br., miała miejsce Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet po Mastektomii na Jasną Górę. Stowarzyszenie „Częstochowskie Amazonki”, którego przedstawicielki także wzięły udział w spotkaniu, jest organizacją zrzeszającą kobiety dotknięte chorobą nowotworową i po amputacji piersi i już od 7 lat jest organizatorem tych pielgrzymek. Jak podkreśla Janina Zenona Styrczak - prezes Stowarzyszenia, oprócz rehabilitacji psychicznej i fizycznej chorych oraz świadczenia wszelkiej potrzebnej pomocy, istotna jest także wiara, która może czynić cuda. W programie tegorocznej pielgrzymki znalazły się m.in.: Msza św., konferencja z udziałem lekarzy specjalistów oraz koncert. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Nowak.
Na początku Liturgii odczytany został list od Ojca Świętego, nadesłany na ręce Metropolity Częstochowskiego, w którym zapewnił on uczestniczki pielgrzymki o duchowej z nimi łączności oraz prosił je, by dźwigając swój krzyż, pamiętały o biblijnej prawdzie: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”.
Ksiądz Arcybiskup, witając zgromadzone na jasnogórskich wałach liczne rzesze polskich Amazonek, powiedział: „Znów jesteście u Matki, z którą chcecie związać swoje życie; szczególnie teraz, gdy macie udział w cierpieniu, a Wasze życie przepełnione jest lękiem i niepewnością o jutro. Tak jak Maryja stała pod krzyżem, tak i Wy, za Jej przykładem, chcecie wytrwać do końca w tym, co trudne”. Kontynuując tę myśl Pasterz archidiecezji tłumaczył, że „jest wiele różnych cierpień i doświadczeń, ale najboleśniejsze są te, kiedy człowiek odchodzi od Boga”. Nie ukrywał też obiektywnych kłopotów człowieka chorego, związanych ze złym stanem naszej służby zdrowia - często pieniądze, które powinny być przeznaczone na ratowanie ludzkiego życia, trwonione są na przedsięwzięcia niezgodne z prawem naturalnym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Centralne uroczystości 100-lecia Kościoła Częstochowskiego

2025-10-21 11:43

[ TEMATY ]

archidiecezja częstochowska

jubileusz 100‑lecia

archiczest.pl

W tym roku mija 100 lat od powołania diecezji częstochowskiej bullą Vixdum Poloniae Unitas papieża Piusa XI.

Jest to powód do wielkiej wdzięczności Bogu za ten Kościół, który współtworzymy. Centralne uroczystości jubileuszowe będą miały miejsce w środę, 29 października 2025 r. w Bazylice Archikatedralnej w Częstochowie (ul. Krakowska 15/17). W tym dniu Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Arcybiskup Antonio Guido Filipazzi - nuncjusz apostolski w Polsce. Do udziału w uroczystości zapraszamy wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich, ruchów, wspólnot, stowarzyszeń, bractw, innych zrzeszeń kościelnych, katechetów, szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej, młodzież, studentów, rodziny oraz wszystkich wiernych tworzących Kościół Częstochowski.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Jana Pawła II

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

Episkopat Flickr

22 października będziemy wspominać w Kościele postać wielkiego Polaka - świętego papieża Jana Pawła II. Zapraszamy do odmawiania razem z nami nowenny przed wspomnieniem św. Jana Pawła II.

Nowennę odmawiamy między 13 a 21 października.
CZYTAJ DALEJ

"Projekt Młodzież" - Zapisy tylko do 25 października!

2025-10-21 17:01

mat. pras

Opiekunowie, animatorzy, liderzy grup, duchowni posługujący wśród młodzieży i każdy, kto na co dzień pracuje z młodzieżą, może rozwijać swoje umiejętności biorąc udział w warsztatach, na które zaprasza Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej. W tym roku organizatorzy zapraszają do tworzenia przestrzeni, w której młodzi będą chcieli mówić i słuchać. Zostało jeszcze kilka dni na zapisy. 

Projekt Młodzież to inicjatywa pochodząca z Archidiecezji Wrocławskiej, która po raz trzeci odbywać się będzie w Oblackim Centrum Młodzieży “Niniwa” w Kokotku. W tym roku hasłem przewodnim jest: “Zadaj pytanie, obudź serce. Jak tworzyć przestrzeń, w której młodzi chcą słuchać i mówić.” Odbędą się one 9-11 listopada 2025 roku.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję