Reklama

W diecezjach

Nabożeństwo „24 godziny dla Pana” w archidiecezji gnieźnieńskiej

W najbliższy piątek, kolejne dwie soboty i ostatnią niedzielę marca w Markowicach, Gnieźnie, Wągrowcu i Wrześni odbędzie się nabożeństwo „24 godziny dla Pana”. Przez sześć godzin w wyznaczonych kościołach trwać będzie spowiedź, wspólna modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu.

[ TEMATY ]

24 godziny dla Pana

Adrian Ziątek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nabożeństwo „24 godziny dla Pana” to wielkopostna modlitwa zainicjowana przez papieża Franciszka, do której podjęcia Ojciec Święty po raz kolejny wszystkich zachęca. W tym roku pragnie nas w sposób szczególny uwrażliwić na obecność Chrystusa Eucharystycznego, aby – jak mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak – „nasze nawrócenie, wyznanie grzechów i pokuta odbywały się w kontekście spotkania z Jezusem obecnym w Eucharystii”.

W archidiecezji gnieźnieńskiej nabożeństwo zorganizowane zostanie kolejno w piątek 9 marca w sanktuarium w Markowicach, w sobotę 17 marca w kościele farnym w Gnieźnie, w sobotę 24 marca w kościele pw. św. Wojciecha w Wągrowcu oraz w niedzielę 25 marca w kościele pw. św. Jadwigi we Wrześni. W świątyniach tych przez 6 godzin trwać będzie wspólna modlitwa i spowiedź.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Nabożeństwo rozpocznie się zazwyczaj o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, dalej będzie czas osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem i spowiedzi, następnie wieczorna Eucharystia i na zakończenie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Nabożeństwo „24 godziny dla Pana” – jak przypomina Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie – nie jest wielkanocną spowiedzią parafialną, bo tę organizują same parafie, ale zaproszeniem dla osób, które w swoim życiowym doświadczeniu w szczególny sposób potrzebują Bożego Miłosierdzia.

Szafarzami nabożeństwa są Misjonarze Miłosierdzia, którzy z woli Ojca Świętego nieprzerwanie od Roku Miłosierdzia pełnią posługę także w archidiecezji gnieźnieńskiej. Ich szczególnym przywilejem jest władza przebaczania wszelkich grzechów, także tych najcięższych i zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej, które związane są z karami kościelnymi. Misjonarze mają władzę nie tylko rozgrzeszania, ale i uwalniania od tych kar. Posługa Misjonarza jest szansą i zaproszeniem dla osób, które być może od dawna noszą w sobie jakieś poważne brzemię winy lub wiele lat nie były u spowiedzi, by otworzyły się na dar Bożego Miłosierdzia i pojednały z Bogiem.

2018-03-06 18:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tu wyspowiadasz się nawet po północy. Wkrótce inicjatywa "24 godziny dla Pana”

Jesteś moją nadzieją - pod takim hasłem odbędzie się w tym roku 28 i 29 marca wielkopostna inicjatywa "24 godziny dla Pana". W ramach akcji w wielu kościołach na całym świecie, w tym również w Polsce, przez całą dobę będzie można się wyspowiadać.

Akcję zainicjował papież Franciszek w 2014 roku, zachęcając wspólnoty Kościoła lokalnego do włączenia się w całodobową spowiedź. Dla przykładu sam przystąpił do spowiedzi, a później usiadł w konfesjonale. Podobnie było w kolejnych latach.
CZYTAJ DALEJ

Komunikaty dla pielgrzymów – pogrzeb Papieża Franciszka

2025-04-24 13:20

[ TEMATY ]

konklawe

biały dym

czarny dym

Ks. Tomasz Podlewski

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP we Włoszech uruchamia dodatkową infolinię dla Polaków przybywających do Rzymu na sobotnie uroczystości pogrzebowe papieża Franciszka. Polskie władze konsularne zapowiedziały, że będą na bieżąco przekazywać komunikaty dla pielgrzymów.

Infolinia konsulatu pod numerem +39 06 362 04 323 będzie czynna w okresie poprzedzającym uroczystości pogrzebowe od piątku od godz. 9.00 do soboty do godz. 9.00.
CZYTAJ DALEJ

Droga Krzyżowa ulicami Oleśnicy w intencji nawrócenia dr Jagielskiej

2025-04-24 21:47

[ TEMATY ]

aborcja

Oleśnica

Fundacja Pro-Prawo do Życia

Kiedy morduje się niewinnych, opór staje się obowiązkiem moralnym. Dlatego 10 maja Fundacja Pro-Prawo do życia organizuje w Oleśnicy publiczną Drogę Krzyżową ulicami miasta i wokół szpitala: w intencji nawrócenia Gizeli Jagielskiej oraz powstrzymania aborcji. Po jej zakończeniu odbędzie się wiec, na którym Fundacja przedstawi plan działania na rzecz zatrzymania aborcjonistów i ochrony dzieci. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Osobom chcącym przyjechać do Oleśnicy Fundacja udzieli wsparcia.

Papież Jan Paweł II mówił, że: "naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości" i wzywał wszystkich Polaków do jednoznacznego opowiedzenia się za życiem. W aktualnej sytuacji bierność oznacza przyzwolenie na mordowanie kolejnych dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję