Reklama

Wiadomości

Głos w sprawie bezpieczeństwa na drogach

Od wielu lat stowarzyszenia wspierające ofiary i rodziny ofiar wypadków drogowych domagały się konkretnych i sprawdzonych w innych krajach działań, które zdecydowanie ograniczą ilość ofiar na polskich drogach. Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych i Przestępstw „PRZEJŚCIE” włącza się i wspiera działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach a także udzielania wszechstronnego wsparcia ofiarom wypadków.

Decyzje Pana Ministra Sławomira Nowaka spowodowały, że rozpoczęła się ogólnokrajowa debata społeczna na temat bezpieczeństwa na naszych drogach. Wzbudza ona wiele skrajnych emocji. Skupiono się na temacie fotoradarów, które konieczne są,aby ujarzmić bezmyślność, bezkarność i brak odpowiedzialności tysięcy kierowców.

Reklama

Należy cieszyć się, że podjęto kroki zmierzające do realizacji tych ambitnych planów, które służą nam wszystkim a tłumione są przez krytycznych ignorantów drogowych sprowadzających program walki o życie tylko do wpływów budżetowych. Świadczy to o braku świadomości i ignorancji wobec tysięcy Polaków zabitych i rannych na polskich drogach a także bliskich im osób, które cierpią z tego powodu. Powinniśmy stanąć ponad podziałami politycznymi i wspólnie walczyć o to, by „wizja zero” nie była tylko sloganem!

Działania rozpoczęte przez Pana Ministra wpisują się w postulaty stowarzyszeń pomagających poszkodowanym a co najważniejsze, rozpoczęły burzliwą debatę o bezpieczeństwie na polskich drogach.

Zwracamy się z apelem do mediów w Polsce, aby:

Reklama

· Podjęły bardziej merytoryczną dyskusję eliminując z niej populistyczne, „medialne” ale nie rzeczowe działania.

· Umożliwiły większy udział w dyskusji osobom ciężko poszkodowanym w wypadkach drogowych oraz rodzinom, które utraciły swoich bliskich

· Uwzględniały pełną dyskusję o „wizji zero” a nie tylko o fotoradarach.

· Informowały o skutkach, jakie powoduje jazda powyżej dopuszczalnych prędkości

· Wspierały działania zmierzające do ograniczenia wypadków drogowych a takżepoprawy losów ofiar wypadków.

Każdy z Nas może być ofiarą wypadku drogowego!

W imieniu ofiar i rodzin upamiętnionych na pomniku w Zabawie

Ks. Zbigniew Szostak, Mirosław Banach, Zdzisław Gawin

2013-01-21 08:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Mamo! Tato! Tutaj jestem” - śląska policja rozpoczyna kampanię, która ma zapobiegać zaginięciom dzieci

[ TEMATY ]

dzieci

bezpieczeństwo

Śląska Policja

Rozmowy z mieszkańcami, edukacja najmłodszych i rodziców, a także akcja informacyjna w mediach złożą się na rozpoczynającą się właśnie kampanię śląskiej policji pt. „Mamo! Tato! Tutaj jestem”, która ma na celu przestrzegać i chronić najmłodszych przed zaginięciami.

Policjanci zaznaczają, że współczesne społeczeństwo otoczone jest różnego rodzaju komunikatami medialnymi, nowinkami technologicznymi i wieloma innymi atrakcjami, które mają za zadanie przykuć ich uwagę oraz zainteresować ofertą.

CZYTAJ DALEJ

USA: Proboszcz parafii odwiedzonej przez pierwszą damę RP: to wyróżnienie

2021-09-24 19:09

[ TEMATY ]

parafia

wizyta

Agata Kornhauser‑Duda

Nowy Jork

PAP

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda podczas wizyty w USA

Agata Kornhauser-Duda złożyła wizytę w polskiej parafii p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na nowojorskim Manhattanie. Proboszcz 150-letniej parafii o. Karol Jarząbek w rozmowie z PAP nazwał wizytę pierwszej damy "wyróżnieniem".

W czasie czwartkowej wizyty w najstarszej rzymskokatolickiej polskiej parafii w archidiecezji Nowy Jork pierwsza dama RP przekazała parafii polską flagę wraz z listem gratulacyjnym od prezydenta Andrzeja Dudy.

CZYTAJ DALEJ

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

2021-09-27 14:13

[ TEMATY ]

okultyzm

Adobe.Stock

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję