Reklama

Wiadomości

Koncert pt. "Wielka Msza Św. Jana Pawła II "

Daniel Jan Potocki, działacz społeczny zaangażowany w liczne działania patriotyczne, Prezes Związku Szlachty Rzeczypospolitej, 2 września 2018 r. organizuje koncert pt. "Wielka Msza Św. Jana Pawła II " wiedeńskiego kompozytora maestro Gertalda Spitznera która powstała na czesc Ojca Swietego Jana Pawla II i zostala skomponowana w 2004 roku.

Gerald Spitzner ur. sie 11.4.1972 r. w Wiedniu. Jako 3 letnie dziecko dawał swoje pierwsze koncerty na skrzypcach z towarzyszeniem fortepianu. Jako młoda osoba osobiście się spotkał z Ojcem Św. Janem Pawłem II. Do dzisiaj skomponował 22 msze i oratoria. Ogółem skomponował ponad 300 utworów. Od najmłodszych lat udzielał się w pomocy ludziom upośledzonym i biednym.

„Wielka Msza Św. Jana Pawła II”została wybrana z tysięcy propozycji z całego świata na uroczystość urodzin Ojca Świętego.

Dzieło znalazło się w kalendarzu Watykanu i miało zabrzmieć w dzień 85 urodzin Papieża. Okazało się, ze plany Boże były inne. Była wykonana do tej pory dziesiątki razy w całej Europie, gdzie patronowali jej wybitni przedstawiciele władz, koscioła min. jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, Ks. Kardynał Dominik Duka z Pragi, Arcb. Mieczysław Mokrzycki ze Lwowa, Minister Kultury w Czechach Daniel Herman, Andrzej Tombiński - Honorowy Konsul Generalny Austrii, oraz Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego. Ostatnie wykonanie poza Polską miało miejsce w Hradec Kralove, oraz w Madrycie, pod patronatem honorowym i w obecności polskiego Ambasadora, oraz tamtejszych władz kościoła.

"Wielka Msza Św. Jana Pawła II" dzięki staraniom Daniela Jan Potockiego zostanie odegrana w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Grodkowie. Wystąpią:

sopran: Grażyna Zielińska

organy: Marcin Lauzer

skrzypce: Janusz Purzycki

Koncert zostanie poświęcony: Ofiarom zbrodni niemieckich dokonanych na obywatelach Rzeczypospolitej, Dla uczczenia 40- lecia wstąpienia na Tron Piotrowy Jana Pawła II, Z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodleglości.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem został udzielony przez Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego, Starostę Powiatu Brzeskiego, Związek Szlachty Rzeczypospolitej i Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Miejsce organizacji koncertu nie jest przypadkowe. Grodków to miasto o muzycznych doświadczeniach. Tutaj urodził się świetny kompozytor Józef Elsner, nauczyciel Fryderyka Chopina, a także Sylvius Leopold Weiss- wspaniały śląski kompozytor i lutnista. Grodków nie powinien zamierać, ale czerpać z tej spuścizny. Dlatego też, poprzez orgaznizowanie wydarzeń tego typu, czyli w światowym wykonaniu chciałbym wskrzesić uśpionego ducha Grodkowa, aby ożył w wysokiej kulturze. Moim skrytym pragnieniem jest także zwrócenie uwagi na problem braku muzeum regionalnego w Grodkowie poświęconego pamięci Elsnera i Weissa. W odległej przeszłości istniało w Grodkowie muzeum poświęcone historii Elsnera, ale teraz to pozstało jedynie wspomnienie.

Reklama

Zamierzam podnieść wkrótce temat Muzeum Regionalenego dla Grodkowa. To przykre, że skazuje się miasto na zatracenie dorobku przeszłych pokoleń. Takie Muzeum jest potrzebne, aby cała historia regionu została w nim uwieczniona.

Koncert rozpocznie się w Kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Grodkowie, 2 września o 12:30. Wstęp wolny.

2018-08-28 11:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielkie spotkanie z prof. Andrzejem Nowakiem, prof. Wojciechem Roszkowskim i prof. Wojciechem Polakiem

[ TEMATY ]

książka

patronat

profesor

materiał prasowy

23 kwietnia br. w krakowskim Sokole odbędzie się spotkanie wokół nowej książki prof. Andrzeja Nowaka pt. „Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.”. Oprócz Autora udział wezmą prof. Wojciech Roszkowski, prof. Wojciech Polak, Jerzy Zelnik i wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Wydarzenie, którego organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, i które odbywa się pod patronatem tygodnika „Niedziela”, poprowadzi Anna Popek.

„Bez zrozumienia historii i bez pamięci historycznej nie tylko nie pojmiemy współczesnej rzeczywistości, ale też nie będziemy mieli możliwości racjonalnie przewidzieć, co w najbliższym czasie może się wydarzyć” – przekonuje prof. Andrzej Nowak. Właśnie po to, aby móc zrozumieć i przygotować się na przyszłość, zorganizowane zostało to spotkanie. Prof. Nowak jako jeden z nielicznych ekspertów już lata temu dokładnie przewidział scenariusz, który obecnie rozgrywa się na naszych oczach. Śmiało można powiedzieć, że jest największym światowym znawcą spraw Rosji. Jego dzisiejsze analizy mogą rzutować na nasze być albo nie być w przyszłości.

CZYTAJ DALEJ

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Polska jest piękna! Czyli... 4 pory roku w naszych rodzimych lasach

2022-12-05 15:22

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do wycieczki w przepiękne rejony Polski! Odwiedźcie razem z nami polskie lasy, zobaczcie, jak prezentują się nie tylko późną jesienią czy wczesną zimą, ale i w lato i na wiosnę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję