11 marca - Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzechy dzieciobójstwa - rozpoczęcie o godz. 16.30 przy pomniku Dzieci Nienarodzonych na starym cmentarzu w Rzeszowie, przy ul. Targowej
11-13 marca - rekolekcje wielkopostne dla osób niepełnosprawnych w Centrum dla Osób Niepełnosprawnych - Caritas im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, ul. Lubelska 13. Rozpoczęcie o godz. 10.00
13 marca - niedziela - V niedziela Wielkiego Postu
15 marca - wtorek - rocznica śmierci bł. ks. Jana Balickiego. Modlitwa o jego kanonizację
16 marca - środa - dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II i Ojczyzny
19 marca - sobota - uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa za Kościół, rodziny, robotników, rzemieślników, ojców i mężów
- 19. dzień miesiąca - nowenna ku czci św. bp. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny Kózkówny
Wizytacje kanoniczne: 13-14 marca - Mrowla, parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty
13-14 marca - Rzeszów, parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski
Adoracje Najświętszego Sakramentu w Roku Eucharystii: Dekanat Dębowiec cd. 14 marca - Osiek Jasielski, parafia pw. Przemienienia Pańskiego
15 marca - Załęże k. Jasła, parafia pw. św. Jana Chrzciciela
16 marca - Harklowa, parafia pw. św. Doroty
Dekanat Frysztak 18 marca - Frysztak, parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
19 marca - Niewodna, parafia pw. św. Anny
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej twierdzeniami, jakoby Ruch Wojowników Maryi wraz z organizacją „Bronimy Polskiej Granicy” współdziałał w celu ochrony granicy państwa oraz, że mężczyźni należący do wspólnoty odbywali szkolenie, mające na celu przysposobienie do tego zadania, oświadczamy, co następuje:
1. Mężczyźni należący do wspólnoty nigdy nie byli i nie są obecni w miejscach, gdzie przebiega granica państwa, w celu jej pilnowania, oficjalnie jako Wojownicy Maryi.
Pomimo utrzymującego się od ponad dwóch lat sprzeciwu społecznego, tworzenie nowych, współczesnych witraży w katedrze Notre-Dame w Paryżu wkracza w ostatnią fazę. Publiczna instytucja Rebâtir Notre-Dame de Paris (Odbudować Notre-Dame de Paris) potwierdziła, że prace Claire Tabouret zostaną zamontowane w październiku i listopadzie, a ich oficjalne odsłonięcie nastąpi w grudniu br.
Podczas wizyty w pracowni Simon-Marq w Reims, gdzie powstaje sześć nowych witraży do katedry Notre-Dame, Philippe Jost, szef Rebâtir Notre-Dame de Paris ogłosił, że witraże zostaną ukończone we wrześniu, a następnie zainstalowane „w październiku-listopadzie, aby wszystko było gotowe do odsłonięcia w grudniu”. Według Anne-Catherine Perreau, kierowniczki pracowni Simon-Marq, projekt jest obecnie ukończony w około 70%. Trzy z sześciu są już ukończone, czwarty ma zostać ukończony w najbliższych dniach, a dwa pozostałe są „w trakcie realizacji”.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.