Reklama

Głos z Torunia

Toruń: Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego w diecezjalnym sanktuarium

[ TEMATY ]

Toruń

Archiwum Sióstr Franciszkanek Maryi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu bp Wiesław Śmigiel przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. z udziałem osób konsekrowanych z całej diecezji.

Msza św., podczas której osoby konsekrowane odnowią swoje śluby zostanie odprawiona w święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego (sobota) o godz. 10.00 w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu (kościół pw. św. Józefa - ojcowie redemptoryści).

Ofiary zbierane tego dnia we wszystkich kościołach diecezji toruńskiej przeznaczone są na utrzymanie klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych w Łasinie, jedynego zakonu kontemplacyjnego w diecezji.

Z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego Siostry Karmelitanki z Łasina przesyłają gorące pozdrowienia dla diecezjan i wszystkich, którzy otaczają je swoją opieką modlitewną i materialną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-02-01 09:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bóg we współczesnym świecie

Niedziela toruńska 24/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Toruń

Renata Czerwińska

Konferencje zaciekawiały słuchaczy

Konferencje zaciekawiały słuchaczy

Czy ChatGPT może się przydać w pracy katechety albo w parafii? Czy zawodem przyszłości może stać się etyk sztucznej inteligencji? Czy studenci teologii powinni się wstydzić wybranego kierunku?

Akademickie Koło Naukowe Miłośników Starożytnego Biblijnego Izraela zorganizowało 27 maja na Wydziale Teologicznym konferencję o intrygującej tematyce. Uczestnicy spotkania „Biblia, AI i dobrostan” próbowali odpowiedzieć na pytanie: Jak odnaleźć się we współczesnym, dynamicznie zmieniającym się świecie?
CZYTAJ DALEJ

Kraków: list w obronie abp. Marka Jędraszewskiego przed "akcją znieważania w mediach"

2025-08-10 20:17

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

list w obronie

akcja znieważania w mediach

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski

"W ostatnim czasie zauważamy kolejną, nasilającą się akcję znieważania w mediach Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. I chociaż przez lata z mediów liberalno-lewicowych, znanych ze swej agresywności w odniesieniu do Kościoła katolickiego, wylewał się hejt na Pasterza Archidiecezji Krakowskiej, to obecnie jest wyraźnie zauważalny wzrost intensywności tych haniebnych działań" - piszą sygnatariusze przesłanego KAI "Stanowiska w obronie JE ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego".

Pod stanowiskiem podpisali się fotograf Adam Bujak, znany z Zespołu Wspierania Radia Maryja prof. Janusz Kawecki, prof. Wacław Leszczyński - dr honoris causa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz prof. Wojciech Polak - przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.
CZYTAJ DALEJ

Biskupi Haiti dziękują Papieżowi za apel o pomoc ich ojczyźnie

2025-08-11 13:15

[ TEMATY ]

Haiti

Papież Leon XIV

Vatican Media

Konferencja Episkopatu Haiti podziękowała Ojcu Świętemu za wygłoszenie apelu w obronie narodu haitańskiego po modlitwie Anioł Pański w minioną niedzielę. „Na Haiti zbrodnia nie ma granic” – mówi Vatican News przewodniczący Konferencji Episkopatu Haiti, wyrażając nadzieję, że na apel Papieża odpowiedzą organizacje międzynarodowe.

„Dziękujemy Ojcu Świętemu za ten apel w obronie narodu haitańskiego, za to wezwanie do społeczności międzynarodowej, aby w większym stopniu i w sposób bardziej konkretny zajęła się sytuacją Haiti. Apel ten wyraża troskę Ojca Świętego o narody znajdujące się w trudnej sytuacji, o ofiary niesprawiedliwości, wojny i przemocy” – powiedział Vatican News arcybiskup Port-au-Prince, Max Leroy Mesidor.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję