Reklama

Niedziela Wrocławska

Modlitwa Taizè u br. Alberta

Wspólnota Taizé działająca przy Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego ,,Maciejówka” we Wrocławiu rozpoczęła spotkania przygotowujące do Europejskiego Spotkania Młodych. W ramach przygotowań z modlitwą Taizè odwiedza miejsca nadziei we Wrocławiu.

[ TEMATY ]

Taize

Anna Majowicz

modlitwa Taizè w Schronisku św. Brata Alberta

modlitwa Taizè w Schronisku św. Brata Alberta

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pierwszym miejscem odwiedzin było Schronisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn. W trakcie spotkania rozważano słowa listu św. Pawła do Rzymian: ,,Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? (…) Jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym” (Rz 8,35-39). - Ten fragment z Pisma Świętego wydawał mi się taką lekką ściemą. Myślałem, że to jest trochę poezja. Bo przecież każdy człowiek popełnia grzechy, które odłączają nas od Boga. Dlaczego więc św. Paweł pisze, że we wszystkim odnosimy zwycięstwo? – pytał ks. Bartłomiej Kot. Odpowiedź okazała się prosta. – Odnosimy je dzięki Temu, który nas umiłował. Dzięki Jego miłości. I choćbyśmy byli bardzo słabi i codziennie zawalali swoje życie, to miłość Chrystusa jest na tyle mocna, że zawsze możemy się na niej oprzeć. Ona jest jak skała, nic nią nie zachwieje – wyjaśnił duszpasterz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-02-08 09:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś: Jezus w słowie i w Kościele – to sposób na laicyzację

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Taize

Ks. Paweł Kłys

Jezus Chrystus w słowie i w Kościele – to sposób na zatrzymanie laicyzacji - powiedział abp Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki wygłosił homilię podczas Mszy św. dla Polaków na 42. Europejskim Spotkaniu Młodych, zorganizowanym przez ekumeniczną Wspólnotę z Taizé we Wrocławiu.

Zabranych we wrocławskiej Hali Stulecia pielgrzymów powitali zakonnicy z Taizé. Brat Wojtek podkreślił, że dni spędzone we Wrocławiu powinny być wkładem w budowanie wzajemnego zaufania. Życzył młodym, by po powrocie mogli dzielić się swoim entuzjazmem oraz by starali się kontynuować dzieło zaangażowania na rzecz innych.
CZYTAJ DALEJ

Wzrośnie zasiłek pogrzebowy, który obniżył poprzedni rząd Tuska. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Wzrost zasiłku pogrzebowego z 4 tys. do 7 tys. zł zakłada nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Podwyżka wejdzie w życie od 1 stycznia 2026 r.

Kwota jednorazowego świadczenia przysługującego w razie śmierci i związanej z tym konieczności pochówku była niezmieniana od 2011 r. Wtedy to rząd Donalda Tuska obniżył wysokość zasiłku pogrzebowego o ok. 40 proc., do kwoty 4 tys. zł.
CZYTAJ DALEJ

400-lecie obecności Obrazu Matki Bożej Pocieszenia

2025-06-03 09:00

[ TEMATY ]

bernardyni

archidiecezja łódzka

Archiwum bernardynów

- Oblicze Matki – Pani Piotrkowskiej, skupia dziś na sobie nasze spojrzenia i porusza nasze serca, wypełniając je radością i szczerą wdzięcznością. 400 lat bowiem mija od chwili, gdy Matka Boża została ponownie uroczyście wprowadzona do tego świętego miejsca - duchowego centrum tej ziemi, tej wspólnoty, a także naszej historii – powiedział bp Krzysztof Nykiel w Piotrkowie Trybunalskim.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję