Reklama

Z wizytą u Prymasa...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W trzecie już tysiąclecie weszliśmy pod patronatem Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jak wszyscy dobrze wiemy, rok bieżący ogłoszony został w Polsce Rokiem Prymasa Tysiąclecia. Nasza diecezja w sposób szczególny przeżywa te doniosłe wydarzenia, gdyż to na tej ziemi przyszedł na świat i wychował się późniejszy Kardynał.

Zuzela - miejsce narodzin i Andrzejewo - miejsce przebywania. Z tymi miejscowościami związane są nieodłącznie losy Wyszyńskich. Tam znajdujemy ślady obecności Wielkiego Polaka i Pasterza Kościoła. Na pewno miejsca te godne są uwagi i baczniejszego zainteresowania się nimi. Poznanie ich pozwoli nam lepiej zrozumieć osobę Stefana Wyszyńskiego. Szczególnie ważne wydaje się zapoznanie ludzi młodych ze środowiskiem życia Sługi Bożego. Miejsca te odwiedzane są przez wielu turystów z różnych stron Polski, a może i świata. Ale dla człowieka wierzącego to coś więcej niż tylko wycieczka.

Idąc tym śladem, postanowiliśmy zwrócić uwagę młodego pokolenia na te miejsca, a przez to na postać Prymasa, organizując Parafialny Rajd Rowerowy Łomża - Andrzejewo - Zuzela. 6 października br. 40-osobowa grupa rowerzystów pod egidą księdza Roberta i księdza Przemysława wyruszyła spod Centrum Katolickiego im. Jana Pawła II w parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży i przemierzając odległość około 70 km, dotarła do Zuzeli. Uwieńczeniem rajdu była wspólna Eucharystia w parafialnym kościele. Wiele wiadomości, wniosków i ciekawych spostrzerzeń dostarczył rodzinny dom państwa Wyszyńskich i szkoła w której zdobywał wiedzę. Na koniec ognisko i Apel Jasnogórski zamknął ostatni etap rajdu.

Zainteresowanie rajdem było wielkie, o czym może świadczyć fakt, iż zapał rajdowców był ciągle niewyczerpany, zanim jeszcze zdążyli dojechać, wyrażali chęć uczestnictwa w kolejnej tego typu imprezie.

Myślę, że wśród wielu form pracy duszpasterskiej z młodzieżą, ta jest bardzo atrakcyjna i może przynieść w przyszłości owoce, jeśli będzie umiejętnie prowadzona. Jest jeszcze wiele innych form, o których warto wspomnieć, m.in. spływy kajakowe, obozy letnie tzw. "wakacje z Panem Bogiem", wspólne pielgrzymowanie do miejsc świętych i wiele innych. Młodzi czekają na zainteresowanie się nimi. Niech nas tam nie zabraknie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2001-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Gerhard Müller: Wydarzenia w Polsce wołają o pomstę do nieba!

2025-05-04 13:24

[ TEMATY ]

kard. Gerhard Müller

Karol Porwich/Niedziela

Kard. Gerhard Ludwig Müller

Kard. Gerhard Ludwig Müller

Kilka dni przed rozpoczęciem konklawe kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary i nadzieja konserwatywnych katolików na całym świecie, udzielił wywiadu Adamowi Sosnowskiego z wydawnictwa Biały Kruk. Kard. Müller nawiązał do wielu kluczowych kwestii dotyczących wyboru papieża – kim powinien być nowy biskup Rzymu oraz jaki będzie jego stosunek do pontyfikatu Franciszka.

Kardynał odniósł się jednak także do wyzwań stojących przed Kościołem globalnie – i doskonale jest zorientowany w tym, co się dzieje w Polsce. Krytykował antydemokratyczne działania rządu Donalda Tuska, a jego działania wobec księży nazwał wprost – torturą. I co najważniejsze – te kwestie przedstawiane są na obradach kardynałów i mają istotny wpływ na konklawe!
CZYTAJ DALEJ

"Carlo Acutis. Plan na życie" – nowy film w kinach już za miesiąc!

2025-05-06 08:49

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

RafaelKino/Mat.prasowy

Już za miesiąc na wielkim ekranie – poruszająca historia młodego chłopaka, który zmienił życie tysięcy ludzi. Premiera filmu „Carlo Acutis. Plan na życie” już 6 czerwca 2025 roku w kinach w całej Polsce.

To już drugi film o niezwykłym nastolatku, dystrybuowany przez Rafael Film. Pierwszy – Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa – dostępny jest online na platformie RafaelKino. Teraz czas na kolejną, poruszającą opowieść. Premiera filmu „Carlo Acutis. Plan na życie” już 6 czerwca 2025 roku w kinach w całej Polsce.
CZYTAJ DALEJ

Kaplica Sykstyńska gotowa na konklawe

2025-05-06 18:37

[ TEMATY ]

konklawe

Vatican Media

Kaplica Sykstyńska gotowa na konklawe

Kaplica Sykstyńska gotowa na konklawe

Kaplica Sykstyńska stanowi niezrównaną atrakcję. Jest to nie tylko dzieło sztuki, ale także świadectwo relacji między człowiekiem a nieskończonością. Jej sklepienie i Sąd Ostateczny stanowią magiczny moment dla tych, którzy znajdują się w tej wspaniałej świętej przestrzeni. Jest to symboliczne miejsce naszej chrześcijańskiej wiary, wizualna katecheza, która od 1492 roku jest również miejscem wyboru papieża. Jest już gotowa na wybór 267 Namiestnika Chrystusa na ziemi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję