W Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie doszło do pobicia księdza z tej parafii - informuje KAI ks. Sławomir Zyga, rzecznik prasowy archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Dotkliwie ucierpiał również kościelny i pani zakrystianka.
Do ataku doszło w niedzielę wieczorem. Trzech agresywnie zachowujących się mężczyzn wtargnęło do zakrystii bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie i dotkliwie pobiło księdza proboszcza raniąc go w twarz.
W ataku dotkliwie został zraniony został również kościelny, poturbowano również zakrystiankę. Mężczyźni wymagali doraźnej pomocy szpitalnej. Ze względu na dotkliwość i głębokość zadanych ran konieczna była interwencja chirurgiczna.
- Sprawcy zostali już ujęci przez szczecińską policję - informuje ks. ks. Sławomir Zyga. Apeluje również o modlitwę za ofiary i sprawców tego ataku.
W archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej powstał katalog dobrych praktyk w relacjach duszpasterskich z dziećmi i młodzieżą. Dekret metropolity zatwierdzający katalog został odczytany w sobotę w szczecińskiej katedrze podczas uroczystości święceń kapłańskich. To obowiązujące od 1 lipca zasady postępowania w relacjach z osobami niepełnoletnimi poniżej 18. roku życia.
- Ufam, że niniejszy katalog dobrych praktyk przyczyni się do promocji i ochrony dzieci i młodzieży przed różnymi formami przemocy i wykorzystania również poza środowiskiem kościelnym – czytamy w dekrecie podpisanym przez metropolitę szczecińsko-kamieńskiego abp Andrzeja Dzięgę. Dekret w szczecińskiej katedrze odczytał kanclerz Kurii Metropolitalnej ks. dr Sławomir Zyga.
Premierowy odcinek nowej kampanii Grupy Proelio "Małżeństwo jest cudem" - "52 lata spełnionego małżeństwa. Jak to osiągnąć?". Bohaterami filmu są Irena i Jerzy Grzybowscy, założyciele inicjatywy Spotkań Małżeńskich, którzy od blisko 50 lat posługują małżonkom ucząc ich dialogu.
W reportażu dzielą się wieloma cennymi radami. Warto obejrzeć i się zainspirować! Nade wszystko jest to jednak wartościowe świadectwo, pokazujące że piękna i wierna miłość na całe życie jest możliwa. Autorem filmu jest Damian Żurawski.
Pierwszy dzień pielgrzymki greckokatolickiej na Świętą Górę Jawor w 100-lecie Objawień Maryjnych.
Od wczesnych godzin porannych wierni Kościoła greckokatolickiego gromadzą się przy Cerkwi Opieki Matki Bożej, by wspólnie uczcić wyjątkowy jubileusz – 100. rocznicę objawień maryjnych na Świętej Górze Jawor.
Chociaż dokładna rocznica przypada na 9 września, główne uroczystości jubileuszowe zaplanowano wcześniej, by umożliwić udział wszystkim pielgrzymom, którzy w tym czasie przybywają w Beskid Niski na "Watrę"– Święto Kultury Łemkowskiej w pobliskiej Zdyni.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.