Reklama

Europa

Portugalia: sektor turystyczny przygotowuje się do ŚDM

W Fatimie rozpoczął się trzydniowy kongres przedsiębiorców sektora turystycznego obsługujących wydarzenia religijne. W wydarzeniu, w którym uczestniczą reprezentanci tej branży z kilku państw świata, a także portugalscy hotelarze, zwrócono szczególną uwagę na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Wskazano, że choć impreza ta odbędzie się dopiero w 2022 r., ale zaznaczono, że dla spółek z sektora turystycznego „pozostało niewiele czasu” do przygotowania się do imprezy.

[ TEMATY ]

Portugalia

ŚDM

ŚDM Lizbona

Stefany Garcia/Flickr.com

Inwestujący w wynajem nieruchomości Antonio Fonseca powiedział KAI, że ważnym zagadnieniem tegorocznej imprezy w Fatimie jest kwestia niepewności wywołanej pojawieniem się na świecie epidemii koronawirusa. Wskazał na zjawisko licznego odwoływania przez turystów rezerw w hotelach, a także zamykanie połączeń lotniczych do państw, w których odnotowano liczne przypadki zachorowań na koronawirusa. Przykładem jest największy państwowy operator lotniczy Portugalii spółka TAP, która w czwartek odwołała około 1000 marcowych i kwietniowych rejsów lotniczych, głównie do Chin oraz Włoch. W oficjalnym komunikacie portugalska firma podała, że główną przyczyną odwołania lotów był „nagły spadek popytu na bilety”.

Równolegle z kongresem turystycznym w Fatimie w mieście Guarda, na północnym wschodzie Portugalii, do soboty prowadzone są warsztaty dla przedsiębiorców turystycznych obsługujących szlaki związane z historią judaizmu.

2020-03-06 15:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Grzegorz Suchodolski o ŚDM: naszym zadaniem staje się przeistoczenie emocji w pracę

[ TEMATY ]

ŚDM

Mazur/episkopat.pl

- Jesteśmy teraz na poziomie emocji, euforii, ale naszym zadaniem staje się przeistoczenie emocji w pracę - powiedział ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży, podczas spotkania diecezjalnych duszpasterzy młodzieży i koordynatorów ŚDM, w Sekretariacie Episkopatu Polski. Zjazd był okazją do podsumowania tegoroczne spotkania z Papieżem oraz dyskusji na temat dalszych działań Kościoła.

Na początku spotkania w Sekretariacie Episkopatu Polski Bp Henryk Tomasik, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP, podziękował duszpasterzom za ich zaangażowanie w przygotowanie ŚDM. Istotnymi obserwacjami i wspomnieniami, podzielił się dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Suchodolski który zauważył, że obecnie zadaniem Kościoła jest wyciągnięcie wniosków ze Światowych Dni Młodzieży i znalezienie drogi do kontynuacji tego dzieła - Jesteśmy teraz na poziomie emocji, euforii, ale naszym zadaniem staje się przeistoczenie emocji w pracę, idee, wizje, projekt, by to wszystko przeniosło się na nasza pracę duszpasterską, świadectwa Kościoła, który działa, żyje i wykonuje uczynki miłosierdzia. - jego zdaniem doświadczenia Światowych Dni Młodzieży mają posłużyć do nowej integracji wiernych.

CZYTAJ DALEJ

5 cytatów - Ks. Wyszyński we wspomnieniach powstańców warszawskich

2021-08-01 09:04

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

kard. Wyszyński

AFSK

Ks. Prymas Wyszyński z Matką Elżbietą Czacka i Marią Okońską w Laskach

Ks. Prymas Wyszyński z Matką Elżbietą Czacka i Marią Okońską w Laskach

"Ks. Wyszyński zarządzał modlitwy, żeby lekarz wrócił. Niemcy nam go zwolnili" - Prymas Tysiąclecia w okresie Powstania Warszawskiego.

Kapelan Armii Krajowej w Grupie "Kampinos", pseudonim "Radwan III", szpital powstańczy w Laskach - to podstawowe fakty o posłudze wówczas księdza profesora Stefana Wyszyńskiego podczas Powstania Warszawskiego. "Szczupły, wysoki (...) nasz prymas, tylko myśmy tego nie wiedzieli" - tak ks. Wyszyńskiego zapamiętali uczestnicy zrywu stolicy z 1944 roku. Cytaty pochodzą z Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski: Godzina „W” to jest godzina również naszych wyborów dzisiejszych

Wiemy co znaczy godzina „W”. Wiemy również, że pod tym znakiem kryje się mnóstwo treści: Powstanie Warszawskie, stolica naszego narodu Warszawa, warszawiacy. Ta godzina „W” to jest również godzina wyboru tamtych ludzi i dzisiaj nas. Jako indywidualnych ludzi, ale też jako narodu – mówił w homilii bp Andrzej Przybylski, który 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

Częstochowskie obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miejskich, parlamentarzyści Ziemi Częstochowskiej, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Częstochowy, kombatanci, młodzież, harcerze, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dąbrowa Zielona, rozpoczęły się minutą ciszy za poległych w Powstaniu Warszawskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję