Festiwal Życia w Kokotku, dzielnicy Lublińca, podobnie jak inne duże festiwale i spotkania, nie może odbyć się w 2020 roku na żywo. Organizatorzy nie poddają się jednak i przenoszą imprezę do wymiaru wirtualnego. Tegoroczna edycja tego jednego z największych ewangelizacyjnych przedsięwzięć odbędzie się w formie gry, przed komputerem.
„Każdy uczestnik będzie miał do wykonania każdego dnia kilka zadań – samodzielnie, ze znajomymi, w swojej wspólnocie lub w jednym z zaproponowanych przez nas miejsc. Celem będzie pełniejsze poznanie siebie i rozwój. W którym kierunku? To będzie zależało od Ciebie” – zapowiadają organizatorzy.
Reklama
„Oprócz zadań do wykonania, codziennie rano będzie można wziąć udział w krótkim wprowadzeniu i modlitwach porannych. Wieczorem będziemy prowadzili również krótką transmisję z naszego festiwalowego studia w Kokotku” – tłumaczą.
Podziel się cytatem
Wydarzenie rozpocznie się zgodnie z planem, czyli w poniedziałek, 6 lipca. Potrwa 4 dni. Zakończenie zaplanowano na 9 lipca.
Więcej informacji już w najbliższych dniach na www.festiwalzycia.pl oraz na mediach społecznościowych.
W przyszłym tygodniu mają ruszyć zapisy na Festiwal.
W ubiegłym roku w ewangelizacyjnym spotkaniu młodych z 5 śląskich diecezji oraz z duszpasterstw i parafii księży oblatów wzięło w sumie udział około 1000 zarejestrowanych uczestników. Kolejnych 1,5 tys. uczestniczyło w koncertach i wydarzeniach specjalnych.
Na to pytanie szukali odpowiedzi młodzi kapłani, którzy w ramach formacji stałej spotkali się 30 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym.
Spotkanie w formie warsztatów poświęcone było pracy ewangelizacyjnej, zakładaniu i formowaniu grup młodzieżowych oraz współpracy ze świeckimi. Warsztaty poprowadził ks. Adam Koppel wraz ze wspólnotą "Młodzi na Progu" z diecezji gliwickiej. - Jest to pewna wizja pracy z młodymi w Kościele, której częścią jest przygotowanie do sakramentu bierzmowania, ale nie tylko. Chcę się z wami podzielić tym wszystkim co się udało naszej wspólnocie przeżyć, doświadczyć i wypracować – zaznaczył kapłan, którego wspierali Beata i Kacper - młodzi z duszpasterstwa, dając świadectwo ze swoich środowisk.
Kilka dni przed rozpoczęciem konklawe kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary i nadzieja konserwatywnych katolików na całym świecie, udzielił wywiadu Adamowi Sosnowskiego z wydawnictwa Biały Kruk. Kard. Müller nawiązał do wielu kluczowych kwestii dotyczących wyboru papieża – kim powinien być nowy biskup Rzymu oraz jaki będzie jego stosunek do pontyfikatu Franciszka.
Kardynał odniósł się jednak także do wyzwań stojących przed Kościołem globalnie – i doskonale jest zorientowany w tym, co się dzieje w Polsce. Krytykował antydemokratyczne działania rządu Donalda Tuska, a jego działania wobec księży nazwał wprost – torturą. I co najważniejsze – te kwestie przedstawiane są na obradach kardynałów i mają istotny wpływ na konklawe!
Każde głosowanie w Kaplicy Sykstyńskiej odbywa się w sposób ceremonialny i ściśle określony. Sprzyja temu papierowa i indywidualna forma oddania tajnego głosu.
Teoretycznie papież może zostać wybrany już wieczorem w dniu rozpoczęcia konklawe. Wówczas przeprowadza się pierwsze głosowanie. Dzieje się tak od 2005 roku, wcześniej głosowania odbywały się od rana drugiego dnia. Jednak w ostatnim wieku najszybciej papieża wybrano w 1939 roku. Kard. Eugenio Pacelli, późniejszy Pius XII, zyskał wymagane poparcie już w trzecim głosowaniu. Także w drugim dniu konklawe kończyło się w 2005 i w 2013 roku.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.