Reklama

Jasna Góra

XXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

Rodzina Radia Maryja z Polski i zagranicy już po raz XXI w sobotę i niedzielę spotka się u stóp Matki Bożej Częstochowskiej. Tegorocznej pielgrzymce towarzyszy hasło „Mocni Wiarą”.

„Idziemy do Matki Najświętszej najpierw dziękować, przepraszać, prosić i słuchać co Ona ma do powiedzenia” – mówi o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

- Idą ci, którzy są w szkole Maryi od wielu lat. Może od samego początku. Jesteśmy w dziele ewangelizacji Polski i świata. Radio Maryja jest dziełem ewangelizacji. Ojciec Święty Jan Paweł II wiele razy do nas mówił: „Podobni jesteście do ewangelicznego siewcy, który wyszedł by siać ziarno”, żeby to dzieło istniało, trzeba je zawsze wspierać modlitwą, pracą, życzliwością, ale także trzeba wspierać je finansowo – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

W ubiegłym roku spotkanie odbywało się w kliku intencjach, m.in. o wolność mediów, a także o miejsce na multipleksie dla TV Trwam. W tym roku Rodzina Radia Maryja uda się do stóp Jasnogórskiej Pani z dziękczynieniem za dar kanonizacji Jana Pawła II, a także wywalczone przez miliony osób miejsce dla TV Trwam na platformie cyfrowej.

Pielgrzymi cały czas modlą się o terminowe wejście na multipleks, jak podkreślają „to jeszcze będzie długa droga”. - Dziękujemy Panu, że zapadła taka decyzja. Będziemy jednak czekać do chwili rozpoczęcia nadawania programu przez Telewizję Trwam, bo może się okazać, że to jeszcze będzie długa droga – akcentują pielgrzymi.

Cały czas trwa akcja zbierania podpisów w obronie TV Trwam. Do dziś w biurze Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 514 tys. 84 podpisy. Do tej pory w Polsce i za granicą odbyło się 176 marszów. Planowane są kolejne.

Tegoroczne spotkanie u Matki Bożej Częstochowskiej rozpocznie się Mszą św. w sobotę o godz. 18. Eucharystii przewodniczył będzie ks. bp Ignacy Dec, pasterz diecezji świdnickiej. Ten dzień zakończy Apel Jasnogórski.

Reklama

W niedzielne przedpołudniem uroczystej Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, delegat KEP ds. TV Trwam. Homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

Spotkanie słuchaczy na Jasnej Górze co roku poprzedza pielgrzymka do Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, a także zjazdy młodzieży i dzieci.

2013-07-12 11:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja Katolicka modliła się na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Akcja Katolicka

Bożena Sztajner

O odnowienie ducha polskiej i europejskiej ziemi modlili się na Jasnej Górze uczestnicy 19. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej. Spotkanie z udziałem ok. 4 tys. osób było dziękczynieniem za świętych papieży i błaganiem o podążanie ich drogami. W pielgrzymce uczestniczyli goście z Włoch i Ukrainy.

Podczas Mszy św. stanowiącej najważniejszy punkt dwudniowej pielgrzymki bp Marek Solarczyk, krajowy asystent Akcji Katolickiej podkreślił, że główną akcję jaką mamy uczynić w naszym życiu i w życiu wspólnot, „to mamy przyjąć akcję działania Ducha Świętego w nas i przez nas”. Kaznodzieja zachęcił do bycia świadkami wiary w zwykłym, codziennym życiu. „Bądźmy tymi, którzy niosąc świadectwo, będziemy obok tych, którzy potrzebują prowadzenia”.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: zdewastowano wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy (krótka)

2022-12-02 13:36

Nieznani sprawcy zdewastowali wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza. Dyplomata potwierdził tę informację w rozmowie z włoską agencją ANSA.

O tym zdarzeniu jako pierwszy poinformował media rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko, komentując przesłanie przez nieznanego nadawcę zakrwawionych paczek do ukraińskich placówek dyplomatycznych, w tym ambasady Ukrainy w Warszawie i konsulatu w Krakowie. W paczkach miały znajdować się oczy zwierząt. Równolegle informację o fałszywym zamachu bombowym otrzymała ambasada Ukrainy w Kazachstanie, a w Rzymie zdewastowano wejście do rezydencji ukraińskiego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej. Tę ostatnią informację potwierdził w rozmowie z włoską agencją ANSA ambasador Andrij Jurasz. Na razie brakuje oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

CZYTAJ DALEJ

XIX Pielgrzymki Duszpasterstwa Przedsiębiorców

2022-12-02 16:29

Małgorzata Pabis

    W najbliższą niedzielę – 4 grudnia – do bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędzie XIX Pielgrzymka Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.

    Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.30 przewodniczył będzie bp Jan Zając, kustosz Honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję