Reklama

Full Power Spirit w Kielcach

Niedziela kielecka 13/2010

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Atmosfera dwóch koncertów była dobra, młodzież słuchała, było skupienie i chyba otwarcie na coś nowego, bo - jak mówili - muzyka FPS jest dla nich, w większości, nowością. Kinga Zielińska i Paulina Winiarska ze szkoły „Awans” uważają, że zespół śpiewa o tym, co ich dotyczy, mówi językiem, który dociera i że warto było przyjść. - Muzyka, zasady, które ludziom dał Bóg, miłość, którą trzeba także dawać, a nie tylko brać, szacunek - to wszystko było w ich muzyce. Ogólnie super. Warte polecenia - mówią dziewczyny z Technikum Zawodowego „Promotor”: Magda Karpeta, Sandra Dziubińska, Kinga Chojnacka, Arleta Pacak, Ilona Zielonka. Krzysiek i Krystian z „Promotora” też są ogólnie na tak, choć nie chcą wdawać się w szczegóły.
„Niby spełnieni, niby szczęśliwi…”, „Wierni do końca jak ks. Jerzy” [Popiełuszko, przyp. red., którego słowa wmontowano w jedną z piosenek] - płynęło ze sceny. - No cóż, kochani, przyszłe matki, ojcowie, burmistrzowie, inżynierowie, księgowi, lekarze … Co tu zrobić, słuchajcie, żeby zostawić po sobie ślad? Każdy ma swoją drogę… Pan Bóg ma nam coś do zaoferowania… - wołał ze sceny Marek Dzyroo.
Koncerty były elementem rekolekcji wielkopostnych i zostały skierowane do młodzieży szkół średnich położonych na terenie parafii salezjańskiej Świętego Krzyża w Kielcach: III LO im. Cypriana Kamila Norwida, Prywatnej Policealnej Szkoły Zawodowej Awans, Zakładu Doskonalenia Zawodowego oraz Technikum Zawodowego „Promotor”.
Muzycy są z występu w Kielcach zadowoleni. Ze sceny dziękowali za słuchanie i skupioną uwagę. Zachęcali m.in. do czytania Biblii, jako „najbardziej poczytnej książki świata” i do sakramentu pokuty, przewidzianego następnego dnia. - Jutro jest dzień, kiedy można zrzucić swój plecak z bagażem, Jezus Chrystus czeka i otwiera swój zakład utylizacji śmieci - zachęcali. - Nie dostrzegliśmy tutaj syndromu dużego miasta, gdzie młodzież w pierwszych rzędach często ostentacyjnie czyta gazety. Było cicho, był kontakt i dobra energia - mówią „Niedzieli”.
Nie odczuwają kompleksu „przypiętej łatki” wskutek uprawiania muzyki chrześcijańskiej. Wierzą w sens tego, co robią. W sens takich spotkań z młodzieżą, jak to w Kielcach, gdzie może choć jedna osoba poprzez ich muzykę poczuła zapał do wewnętrznej przemiany.
Zespól Full Power Spirit działa od 2001 r. Ma na swoim koncie kilkaset koncertów na terenie kraju. Wystąpił kilkakrotnie na największym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki tworzonej przez chrześcijan: Międzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu. Koncertował także w Niemczech (podczas Światowych Dni Młodzieży), w Austrii na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell, w Bułgarii na Międzynarodowym festiwalu w Belozem oraz w Belgii.
Na zaproszenie Caritas Polska FPS w listopadzie 2004 r. przygotował specjalny utwór „Rozpal serce” oraz klip promujący „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Wyjątkowy charakter miał projekt pt.: „Hip-hop dekalog”, który powstał z inicjatywy łódzkich salezjanów. Na płycie znalazło sie 10 piosenek o dziesięciu przykazaniach. Kontynuację stanowi „8 błogosławieństw” z 2008. FPS pod kierunkiem Mateusza Pospieszalskiego nagrał piosenkę „Raz w roku”, zapraszając do współpracy zespól ZAKOPOWER oraz primadonnę Teatru Narodowego - Katarzynę Suskę. Piosenka promowała w 2005 i 2006 r. dwie edycje akcji Caritas Polska - Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Od kilku lat FPS współpracuje z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Pojawiał się także na telewizyjnym ekranie w programach m.in. „Od przedszkola do Opola”, „Kawa czy herbata”, „Pytanie na śniadanie”, „Raj”, „Między ziemią a niebem”. FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotował soundtrack do filmu „Popiełuszko”, a także nową szatę muzyczną dla programu „Raj”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: wiadomo, kto będzie osobistym sekretarzem kard. Grzegorza Rysia

2025-12-27 15:05

[ TEMATY ]

katedra na Wawelu

osobisty sekretarz

ks. Łukasz Jachymiak

Archidiecezja Krakowska

Ks. Łukasz Jachymiak, osobisty sekretarz kard. Grzegorza Rysia

Ks. Łukasz Jachymiak, osobisty sekretarz kard. Grzegorza Rysia

Kard. Grzegorz Ryś mianował swoim osobistym sekretarzem ks. Łukasza Jachymiaka. 36-letni kapłan był wcześniej m.in. wikariuszem parafii katedralnej na Wawelu i dyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie.

W Boże Narodzenie w katedrze na Wawelu za posługę ks. Łukasza Jachymiaka podziękował proboszcz ks. Paweł Baran. Dziś informację o decyzji metropolity krakowskiego podało Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Człowiek najbardziej potrzebuje Miłosierdzia - ostatnie pożegnanie ks. Henryka Matuszaka

2025-12-29 13:52

ks. Łukasz Romańczuk

Trumna z ciałem ks. Henryka Matuszaka

Trumna z ciałem ks. Henryka Matuszaka

W Oławie odbył się pogrzeb ks. Henryka Matuszaka. Jego ostatniej drodze towarzyszył bp Jacek Kiciński CMF, kapłani, rodzina oraz licznie zgromadzeni wierni z parafii, w którym posługiwał zmarły kapłan.

Ksiądz Henryk Matuszak był proboszczem w Domaniowie, Luboszycach, Pęgowie i Wierzchowicach. Pochowany został jednak w Oławie, gdzie tuż przed probostwem był wikariuszem. Na oławskim cmentarzu pochowani są zmarli rodzice ks. Henryka. Warto też dodać, że w 2010 roku zmarł brat ks. Henryka - ks. Ryszard Matuszak.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję