Reklama

Polska

Abp Budzik spotkał się z młodymi więźniami, którzy wrócili z wędrówki szlakiem św. Jakuba

[ TEMATY ]

biskup

droga

więzienie

Katarzyna Artymiak

Abp Stanisław Budzik

Abp Stanisław Budzik

Abp Stanisław Budzik spotkał się z uczestnikami projektu resocjalizacji młodych więźniów Nowa Droga. W Domu Spotkania Caritas Archidiecezji Lubelskiej w Dąbrowicy rozmawiał z dwoma młodymi więźniami oraz ich opiekunami, którzy ostatnio ukończyli wędrówkę Szlakiem św. Jakuba z Lublina do Zgorzelca (ok. 900 km). To niesamowity pomysł dający więźniom nadzieję na kompletną przemianę. Przypatruję się temu eksperymentowi z uwagą i nadzieją. Odczuwam radość patrząc na pierwsze efekty Nowej Drogi, młodych, którzy ukończyli wędrówkę i ich opiekunów – mówił lubelski metropolita.

Reklama

Abp Budzik wyraził zadowolenie, że jednym z opiekunów idących z więźniami jest prefekt lubelskiego seminarium, ks. Paweł Bartoszewski. Na koniec spotkania młodzi przyjęli błogosławieństwo od arcybiskupa.

Nowa Droga to nowatorski projekt resocjalizacji młodych więźniów z lubelskiego aresztu śledczego. Bierze w nim udział 10 osadzonych, czterech już ukończyło etap resocjalizacyjnej wędrówki, w drodze jest dwóch następnych, a jeszcze czterech na nią wyruszy. Po etapie pieszej drogi w towarzystwie opiekuna każdy z osadzonych przechodzi warsztaty zawodowe, a następnie podejmuje pracę.

Projekt – przypomnijmy – realizuje lubelskie Stowarzyszenie Postis we współpracy z Aresztem Śledczym w Lublinie, Urzędem Pracy, Ośrodkiem Pomocy Rodzinie i Archidiecezją Lubelską. Inicjatywę patronatem objął minister sprawiedliwości oraz metropolita lubelski abp Stanisław Budzik.

2013-08-14 07:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sport pod parafialnym szyldem

Niedziela bielsko-żywiecka 50/2012, str. 4

[ TEMATY ]

sport

biskup

Archiwum PSKS

Bp Piotr Greger pokazał, że gra w ping-ponga nie jest mu obca

Bp Piotr Greger pokazał, że gra w ping-ponga nie jest mu obca

Gdzie bp. Piotra Gregera można zobaczyć, jak radzi sobie przy stole do ping-ponga? Tylko podczas VIII Andrzejkowego Turnieju Tenisa Stołowego w Bielsku-Białej

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Hałcnowie, 24 listopada spotkało się 99 pasjonatów gry w ping-ponga, aby walczyć o Puchary Biskupa. Zawodnicy, którzy zgłosili się do turnieju zostali przypisani do sześciu kategorii wiekowych. O prymat w poszczególnych grupach walczyli zarówno pingpongiści indywidualni z Czechowic-Dziedzic, Kóz, Mazańcowic, jak i zrzeszeni w Parafialnych Klubach Sportowych w Hałnowie, Gilowicach, Leszczynach i Lipniku.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Dziękczynnie za światło wiary

2021-09-26 22:56

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Radomsko

Dziękczynienie za beatifikację

Beata Pieczykura/Niedziela

– Kardynał Stefan Wyszyński jest darem dla Kościoła nie tylko w Polsce. Przede wszystkim był prymasem jasnogórskim, a głos z Jasnej Góry był głosem do narodu. Dlatego musimy tak patrzeć na beatyfikację. To jest dar nie tylko dla nas, lecz także dla współczesnej Europy, powinien być znakiem, na którym mamy się oprzeć, i nie jest znakiem sprzeciwu. Błogosławiony kardynał nie jest po to, by was dzielić, ale po to, by nam przypominać, że Kościół ma obowiązek głosić prawdę Ewangelii i żądać wolności tej prawdziwej podporządkowanej prawdzie i sprawiedliwości społecznej, która musi dziś na nowo – powiedział „Niedzieli” abp Wacław Depo w parafii św. Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku.

Wdzięczność i pamięć zgromadziła wiernych w kościele św. Lamberta Biskupa Męczennika w Radomsku na dziękczynnej Mszy św. za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. 26 września liturgii przewodniczył abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję