Reklama

Niedziela Wrocławska

Kartka świąteczna dla seniora

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej rozpoczyna akcję, która ma przynieść radość seniorom.

mat. pras

Piękne kartki z życzeniami, przygotowane zostaną przez wrocławskich przedszkolaków i przedszkola i dołączone do paczek dla seniorów przygotowanych przez wolontariuszy Caritas.

Reklama

Reklama

Jednak zanim kartki zostaną włożone do prezentów dla seniorów, muszą zostać przygotowane. Dlatego, wrocławska Caritas zwraca się z gorącym apelem do wrocławskich przedszkoli o włączenie się w akcję przygotowywania świątecznych kartek dla seniorów organizowaną przez wrocławską Caritas.

Reklama

Organizatorzy akcji proszą, aby przedszkolaki wykonały własnoręcznie pocztówki z życzeniami świątecznymi, które następnie wolontariusze włożą do paczek dla starszych osób potrzebujących, bądź przekażą je do domów opieki, w których sprawowana jest opieka nad takimi osobami.

Reklama

- Jest ona związana z akcją #PomocDlaSeniora. Bardzo prosimy, aby dzieci, które przecież uczęszczają na zajęcia przygotowały kartki świąteczne, pocztówki z życzeniami, takie ozdobione dziecięcą ręką. – proponuje ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. - Bardzo potrzebujemy takich kartek, bo wiemy jak bardzo potrzebują ich seniorzy. Chcemy te piękne prace dołączać do naszych paczek dla osób starszych, żeby wiedziały, że chcemy im dać nie tylko produkty żywnościowe, ale też podzielić się życzliwością i dobrocią. Jej wyrazem będą takie zrobione dziecięcą ręką pocztówki – zachęca ksiądz dyrektor.

Reklama

Według rzecznika wrocławskiej Caritas, Pawła Trawki, często osoby starsze są naprawdę w bardzo trudnej sytuacji, wiedzą, że gdzieś mają wnuki, ale na przykład bardzo dawno ich nie widzieli czy nie słyszeli.

- Chcemy, aby taki piękny dar przypominał im o tych czasach, kiedy byli dziadkiem czy babcią kochaną przez swoje maleńkie wnuki - dodaje.

Reklama

Przygotowane kartki należy dostarczyć do biura Caritas Archidiecezji Wrocławskiej ul. Katedralna 7, 50 -328 Wrocław

Reklama

Reklama

Ważne, aby kartki zostały wykonane i dostarczone przed 9 grudnia, gdyż wtedy będzie można dołączyć je do paczek dla seniorów ufundowanych przez Gminę Wrocław. To 2000 paczek, które trafią do najuboższych osób w podeszłym wieku za pośrednictwem rad osiedli. Jeśli kartki dotrą później przekazane będą do domów opieki, gdzie jak wiadomo seniorzy bardzo samotnie spędzają Święta.

Reklama

- Wierzymy, że taka pocztówka będzie dla nich momentem wzruszenia, radości i wspomnieniem, jak to jest być na Święta z bliskimi. Dlatego gorąco zachęcamy przedszkolaków do przygotowania takich kartek - opisuje potrzebę akcji s. Magdalena Stachura CDC.

Reklama

Gdyby wystąpiły problemy z możliwością przesłania lub dostarczenia kartek do biura Caritas prosimy o kontakt z koordynatorką akcji. W takich sytuacjach Caritas wyśle wolontariuszy po odbiór.

Koordynatorka akcji

s. Magdalena Stachura CDC

tel. 664 456 585

m.stachura@wroclaw.caritas.pl

2020-11-25 15:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Naczelny Rabin Polski: Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce to dla nas wielkie święto

2021-01-17 07:47

[ TEMATY ]

judaizm

pl.wikipedia.org

Michael Schudrich

Michael Schudrich

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce to jest dla nas bardzo wielkie święto, ponieważ ludzie innej wiary pragną poznać i zgłębić naszą. To jest dla nas jakiś wielki zaszczyt. Ja traktuję ten dzień, jako święty dzień w kalendarzu - powiedział PAP Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich.

Ogólnopolski Dzień Judaizmu w Kościele katolickim obchodzony jest w tym roku po raz 24. Myśl przewodnia "Życie i śmierć" została oparta na słowach z 30. rozdziału Księgi Powtórzonego Prawa: "Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście" i nawiązuje do naznaczonych pandemią wydarzeń minionego roku.

CZYTAJ DALEJ

7 ważnych ekumenicznych pytań

2021-01-12 18:42

Niedziela Ogólnopolska 3/2021, str. 10-14

[ TEMATY ]

ekumenizm

Adobe.Stock.

Pytanie 1.

CZYTAJ DALEJ

Ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika

2021-01-17 20:40

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pawełki

Karol Porwich/Niedziela

– Dziś odwołujemy się do szczególnego orędownictwa św. Pawła z Teb i bł. Euzebiusza, prosząc dla tej wspólnoty, której dzisiaj tu doświadczamy, o ufną wiarę w Opatrzność Bożą, która z miłosną troską prowadzi losy ludzi i narodów, a ojcom i braciom paulinom wypraszajmy dary Ducha Świętego, który jest w nas i którego mamy od Boga na świadectwo wobec ludzi – mówił abp Wacław Depo 17 stycznia, na zakończenie obchodów uroczystości św. Pawła Pierwszego Pustelnika, na Jasnej Górze.

Ku czci patriarchy Zakonu Paulinów na zakończenie „Pawełek” metropolita częstochowski, który jest konfratrem Zakonu Paulinów, przewodniczył Sumie odpustowej oraz wygłosił homilię. Wśród koncelebransów byli o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu, oraz Zarząd Generalny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję