Reklama

Wiadomości

Wszyscy możemy być święci – stołeczna kampania przed kanonizacją Jana Pawła II

[ TEMATY ]

kampania

Cegielska Katarzyna

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W związku z ogłoszeniem daty kanonizacji Jana Pawła II rusza kampania społeczna „Wszyscy możemy być święci”. Zainicjowali ją młodzi stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, którzy będę ją realizować we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Kampanię społeczną „Wszyscy możemy być święci” od jutra będzie można oglądać w komunikacji miejskiej. – Na plakatach i wlepkach pojawiają się ludzie, których codziennie mijamy na ulicy: kucharka, student, małżeństwo z dwójką dzieci, hipster, kobieta w ciąży, licealista. Każdy trzyma nad głową przedmiot, który zabrał z domu, a przedmiot ten przypomina aureolę – tłumaczy Michał Rżysko z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Świętość człowieka najlepiej widać w codziennym działaniu, stąd pomysł na zabranie przedmiotu z domu. Z kolei łańcuch rąk, który widać na zdjęciach, udowadnia, że będąc świętym, nigdy nie jesteś sam. Jesteś z ludźmi i dla ludzi – wyjaśnia Michał Senk, który w Centrum Myśli Jana Pawła II odpowiada za pracę ze stypendystami.

– Jestem zwolennikiem potocznego rozumienia, czym jest świętość. Człowiek uczciwy, wrażliwy, uczynny jest człowiekiem świętym, ale do ogłoszenia go świętym przez Kościół to nie wystarcza. Potrzeba jeszcze więzi z Panem Bogiem – wyznał w wywiadzie dla Foksal Eleven metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Reklama

W kampanii może wziąć udział każdy. – Wystarczy ściągnąć ze strony centrumjp2.pl szablon, w którym umieszcza się zdjęcie – zachęca Michał Rżysko. Szablon można udostępnić na Facebooku albo przesłać do Centrum Myśli Jana Pawła II, wtedy znajdzie się wśród wielu innych, które zostaną pokazane w internecie.

Na stronie centrumjp2.pl/swiety oprócz przesłanych fotografii znaleźć można teksty Jana Pawła II na temat świętości, a także filmy, w których m.in. kard. Kazimierz Nycz, Paweł Zuchniewicz, Jan Wróbel, Tadeusz Sobolewski, Milena Kindziuk, a także młodzi ludzie, stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, wypowiadają się, kim jest dla nich osoba święta i kim był dla nich Jan Paweł II.

Kampania jest zasługą stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, którzy wzięli w niej udział, a potem rozwieszali plakaty i rozdawali wlepki. Z ich inicjatywy dzisiaj w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 19.00 odbędzie się Msza święta z udziałem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, na której każdy będzie mógł podziękować za decyzję papieża Franciszka o włączeniu Jana Pawła II do grona świętych.

W dniu kanonizacji papieża Wojtyły, Centrum Myśli Jana Pawła II planuje zorganizowanie happeningów. Jednym z nich będzie akcja, w trakcie której w klubach, muzeach oraz innych modnych miejscach w Warszawie rozstawione zostaną krzesła i leżaki. – Warto jest znaleźć chwilę, aby wyjść z kołowrotka codzienności, wejść w świat myśli Jana Pawła II, w świat głębszego wymiaru rzeczywistości – mówi Marcin Nowak z 1Piętra. W ten sposób papieskie Centrum zachęci Polaków, aby 27 kwietnia poświęcić na lekturę tekstów Jana Pawła II przynajmniej pięć minut. – To na pewno nie będzie czas stracony! – podsumowuje Nowak.

2013-09-30 12:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Caritas w Polsce rozpoczyna kampanię „Kromka Chleba”

[ TEMATY ]

kampania

Arpad Nagy-Bagoly / Fotolia.com

Kampanię „Kromka Chleba” rozpoczyna w całym kraju Caritas. Celem jest zbiórka środków na dożywianie osób ubogich, informowanie społeczeństwa o sytuacji tych osób oraz prezentacja licznych działań Caritas związanych z walką z ubóstwem.

Między 10 września a 2 października na ulicach siedmiu polskich miast wolontariusze Caritas będą zbierać środki na wsparcie osób najuboższych, będą również informować o licznych działaniach na ich rzecz. Symbolem pomocy ubogim będzie chleb, którym wolontariusze Caritas będą się dzielić z przechodniami.
CZYTAJ DALEJ

Święty Bonawentura

Niedziela Ogólnopolska 11/2010, str. 4-5

[ TEMATY ]

święty

Francisco de Zurbarán/pl.wikipedia.org

Drodzy Bracia i Siostry! Chciałbym mówić dziś o św. Bonawenturze z Bagnoregio. Muszę przyznać, że proponując Wam ten temat, odczuwam pewną nostalgię, ponieważ wracam myślami do poszukiwań, gdy jako młody naukowiec zajmowałem się właśnie tym autorem, który jest mi szczególnie bliski. Wiedza o nim odcisnęła się w niemałym stopniu na mojej formacji. Z wielką radością kilka miesięcy temu udałem się z pielgrzymką do miejsca jego urodzenia - Bagnoregio, włoskiego miasteczka w regionie Lacjum, które z czcią zachowuje pamięć o nim. Urodzony prawdopodobnie w 1217 r. i zmarły w 1274 r., żył w XIII wieku, w czasach, gdy wiara chrześcijańska, która przeniknęła już głęboko do kultury i do społeczeństwa Europy, stała się natchnieniem do powstania nieśmiertelnych dzieł w dziedzinie literatury, sztuk pięknych, filozofii i teologii. Wśród wielkich postaci chrześcijan, którzy przyczynili się do stworzenia tej harmonii między wiarą a kulturą, wyróżnia się właśnie Bonawentura, człowiek czynu i kontemplacji, głębokiej pobożności i roztropności w rządzeniu.
CZYTAJ DALEJ

Siedlce/Komunikat: Diecezja wyraża ubolewania z powodu przestępstw seksualnych księdza

2025-07-15 13:11

[ TEMATY ]

Siedlce

Red.

Ubolewanie i przeprosiny wobec wszystkich osób skrzywdzonych przez ks. Sławomira A. wyraził dziś rzecznik diecezji siedleckiej. Odnosząc się do informacji o aresztowaniu Sławomira A. i stawianych mu zarzutów popełnienia przestępstw seksualnych wobec osób małoletnich w okresie jego pracy duszpasterskiej w Diecezji Siedleckiej, rzecznik przypomniał, że 6 lat temu Sławomir A. został wydalony ze stanu kapłańskiego.

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej informacjami dotyczącymi aresztowania Sławomira A. i stawianymi mu zarzutami popełnienia przestępstw seksualnych wobec osób małoletnich w okresie jego pracy duszpasterskiej w Diecezji Siedleckiej, wyrażamy ubolewanie za zaistniałą sytuację i przepraszamy wszystkie skrzywdzone osoby.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję