Reklama

Kościół

Bp Tomasik administratorem diecezji radomskiej

Administratorem diecezji radomskiej został wybrany bp Henryk Tomasik. Urząd ten będzie sprawował do czasu kanonicznego przejęcia diecezji radomskiej przez bp. Marka Solarczyka, który zgodnie z wolą Ojca Świętego został dzisiaj nominowany na biskupa radomskiego. Bp Tomasik złożył rezygnację z posługi biskupa radomskiego z powodu osiągnięcia wieku emerytalnego.

[ TEMATY ]

Bp Henryk Tomasik

episkopat.pl

Bp Henryk Tomasik

Bp Henryk Tomasik

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Decyzję w sprawie powołania administratora diecezji radomskiej podjęło dziś Kolegium Konsultorów, które obradowało w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Wyboru dokonano w tajnym głosowaniu.

Administrator ma tymczasową władzę w diecezji. Prowadzi sprawy bieżące, nie podejmuje ważnych decyzji.

W 29-letniej historii diecezji radomskiej funkcję Administratora diecezji sprawował dwukrotnie biskup Stefan Siczek. (po śmierci biskupa Jana Chrapka i odejściu do Watykanu abp. Zygmunta Zimowskiego).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-01-04 19:27

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

We wtorek 18 października - 15. rocznica śmierci bp. Jana Chrapka

[ TEMATY ]

Bp Henryk Tomasik

bp Jan Chrapek

niedziela.diecezja.torun.pl

W najbliższy wtorek 18 października minie 15. rocznica śmierci bp. Jana Chrapka. Tego dnia w radomskiej katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu liturgii o godz. 18.00 będzie przewodniczył bp Henryk Tomasik.

Bezpośrednio po liturgii nastąpi wręczenie nagrody Viventi Caritate - Żyjącemu Miłością za 2016 rok. Pomysłodawcą nagrody jest Fundusz im. bp. Jana Chrapka, działający przy diecezjalnej Caritas. - Jest ona przyznawana w uznaniu zasług na polu działalności charytatywnej, społecznej i kulturalnej, wynikającej z realizacji ewangelicznego wezwania do niestrudzonego poszukiwania dobra - powiedział Zbigniew Sobieraj z Funduszu.
CZYTAJ DALEJ

Święci Archaniołowie – Michał, Rafał i Gabriel

Książę niebieski, święty Michale, Ty sprawy ludzkie kładziesz na szale; W dzień sądu Boga na trybunale Bądź mi patronem, święty Michale.
CZYTAJ DALEJ

Kraków: rozpoczęło się zebranie plenarne Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich

2025-09-30 21:11

[ TEMATY ]

Kraków

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich

zebranie plenarne

Adobe Stock

Zebranie plenarne Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich odbywa się poza Rzymem

Zebranie plenarne Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich odbywa się poza Rzymem

Po raz pierwszy zebranie plenarne Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich odbywa się poza Rzymem. Na miejsce obrad wybrano Kraków. „To konkretny znak naszego pragnienia bycia z Wami w tej synodalnej drodze ochrony” – mówił abp Thibault Verny, przewodniczący Komisji, podczas Mszy św., otwierającej spotkanie.

Abp Thibault Verny zabrał głos na zakończenie Mszy św., której w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję